Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

jello

Guru
22. sep 2008
10.088
3.824
113
Debatiras o stvareh, ki jih ne poznas. Sploh vee, kje tici zajec? Ni problem obdavcitev se iz slovenske strani (ceprav smo unikum, ajde se hrvati se probajo nrkaj slinit zraven). No ajde, cakam. Kaj je dejanski problem?
Nič novega nisi povedal. Cena za vse enaka, super, ne spomnim se da bil tukaj gor kdo, ki se s tem ne bi strinjal. Iz avstrijske zakonodaje bi skopiral samo tisto kar je zate dobro, oziroma kar razumeš kot zate dobro. Samo bele stvari, črnih ne, vseh mavričnih vmes pa raje ne omenjaj, ker ti jih niti steuerberater ne zna razložit. Ljudje pri nas ne razumejo niti enostavne odločbe za otroške doklade. Ti bi jim pa avstrijsko dohodnino razlagal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.434
113
Podobno kot ta, ko ti očitajo, da f Sloveniji pa dobiš prevoz na delo plačan, da f Avstriji pa tega nea plačajo, hkrati pa pozabi omenit, da dobi davčno olajšavo za prevoz na delo, konkretne otroške dodatke in tako naprej. Da o zdravstvu ne začnem. Matra jih pa to, da so pač slovenski davčni rezidenti, ker živijo v Sloveniji in morajo tudi v Sloveniji plačat davek. Stvar je precej enostavno rešljiva, vsaj za te, ki jih jaz poznam, preselijo se par kilometrov stran. Nekak jim ne diši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in zakon

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.434
113
Torej neves? Pa tako fejst debatiras s sorodstvom od zene. Razen ce tudi oni nevejo.. Se ne bi cudil, po mojih izkusnjah jih vsaj 60% nima pojma.
Ja no razsvetli me. Nihče od teh mi ni še znal razložit, pizdijo sam, da majo doktora v Avstriji in da zakaj morjo plačevat davke v Sloveniji....
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Nič novega nisi povedal. Cena za vse enaka, super, ne spomnim se da bil tukaj gor kdo, ki se s tem ne bi strinjal. Iz avstrijske zakonodaje bi skopiral samo tisto kar je zate dobro, oziroma kar razumeš kot zate dobro. Samo bele stvari, črnih ne, vseh mavričnih vmes pa raje ne omenjaj, ker ti jih niti steuerberater ne zna razložit. Ljudje pri nas ne razumejo niti enostavne odločbe za otroške doklade. Ti bi jim pa avstrijsko dohodnino razlagal.

Niti priblizno nimas prav. Tu se je debatiralo o socialnih transferjih in da "bogatas" nima kaj dobivat le teh. Pa sem vas samo preusmeril bolj na sever, ki se tako opeva. Je Avstrija itak "vukojebina", kar se tice drugih stvari in sem ze o tem veckrat govoril tudi na forumu.

Tako da mi ne polagaj besed v usta, delam gor dovolj dolgo, da vem, o cem govorim.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Ja no razsvetli me. Nihče od teh mi ni še znal razložit, pizdijo sam, da majo doktora v Avstriji in da zakaj morjo plačevat davke v Sloveniji....

Rezident Slovenije placa davek republiki Sloveniji oz. Fursu. Izracuna se tako, da se vzame njihov letni bruto, odbije davek placan gor, prispevke na placo. Pa dobis doplacilo davka. Do tu vse jasno. In tu ni kajx to ve vsak, ki gre delat cez mejo.

Potem pa se zacnejo ceremonije. Delavec v Sloveniji je namrec opravicen do neto izplacila stroska za pot na delo in neto izplacila malice. Delavcu v Avstriji pa to zadevo priznajo kot olajsavo. In to je svinjarija. Cel cas davcijo z razlogom izenacitve s slovenskim delavcem. Ko pa je to dejansko treba storiti tudi s stroski, pa se pretvarjajo in nimajo pojma, o cem je govora. Razlog? Prevec milijonov se steka iz tega naslova.

Potem pa mas se razlicne Furs izpostave, ki naredijo popolnoma razlicne izracune.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Holobist in MrDaco

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Odlično, samo potem ne ponujaj črnobelih rešitev za barvne probleme.

Saj sem ti vse povedal. Debatiralo se je o socialnih transferjih in da ce mas dodatno nepremicnino, ki jo oddajas ali pa imas velike dohodke, nimas kaj bemtit, a nisi upravicen do socialnih transferjev. In sem tu ponudil vidik s strani Avstrije. Kaj te tu zdaj muci? Ce bi debatirali o sendvicih s poli salamo, bi povedal kaj v tej smeri
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.385
1.383
113
Rezident Slovenije placa davek republiki Sloveniji oz. Fursu. Izracuna se tako, da se vzame njihov letni bruto, odbije davek placan gor, prispevke na placo. Pa dobis doplacilo davka. Do tu vse jasno. In tu ni kajx to ve vsak, ki gre delat cez mejo.

Potem pa se zacnejo ceremonije. Delavec v Sloveniji je namrec opravicen do neto izplacila stroska za pot na delo in neto izplacila malice. Delavcu v Avstriji pa to zadevo priznajo kot olajsavo. In to je svinjarija. Cel cas davcijo z razlogom izenacitve s slovenskim delavcem. Ko pa je to dejansko treba storiti tudi s stroski, pa se pretvarjajo in nimajo pojma, o cem je govora. Razlog? Prevec milijonov se steka iz tega naslova.

Potem pa mas se razlicne Furs izpostave, ki naredijo popolnoma razlicne izracune.
Ne razumem, kaj hočeš s tem povedati. Da je problem, ker pri nas dobijo potne stroške ali da je problem, ker tisti, ki delajo v AT ne dobijo potnih stroškov, jim je pa to priznano kot davčna olajšava (0,18 EUR/km).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.434
113
Rezident Slovenije placa davek republiki Sloveniji oz. Fursu. Izracuna se tako, da se vzame njihov letni bruto, odbije davek placan gor, prispevke na placo. Pa dobis doplacilo davka. Do tu vse jasno. In tu ni kajx to ve vsak, ki gre delat cez mejo.

Potem pa se zacnejo ceremonije. Delavec v Sloveniji je namrec opravicen do neto izplacila stroska za pot na delo in neto izplacila malice. Delavcu v Avstriji pa to zadevo priznajo kot olajsavo. In to je svinjarija. Cel cas davcijo z razlogom izenacitve s slovenskim delavcem. Ko pa je to dejansko treba storiti tudi s stroski, pa se pretvarjajo in nimajo pojma, o cem je govora. Razlog? Prevec milijonov se steka iz tega naslova.

Potem pa mas se razlicne Furs izpostave, ki naredijo popolnoma razlicne izracune.
Ja, to je problem. Sam katerega koli "Apača" vprašaš, joka, da more dvojni davek plačevat, v resnici je pa samo par težav za rešit. In nobenega ne poznam, ki bi se mu splačalo, al pa bi si želel it živet preko meje.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.607
5.805
113
Ne razumem, kaj hočeš s tem povedati. Da je problem, ker pri nas dobijo potne stroške ali da je problem, ker tisti, ki delajo v AT ne dobijo potnih stroškov, jim je pa to priznano kot davčna olajšava (0,18 EUR/km).
Kaj ne razumeš? Ker ima v AT potne stroške v olajšavi, mora pri nas plačat še večjo dohodnino.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.385
1.383
113
No tega, ker to preprosto ni res.
In ti povem iz prve roke, da to ni res. Potni stroški, ki sem jih zgoraj napisal, se upoštevajo od stalnega bivališča do tam kjer delaš in ti kar konkretno znižajo davčno osnovo, torej doplačilo dohodnine v SLO.
Nabijanje v prazno nekaterih je res že smešno. Tole z dvojno obdavčitvijo pa se sploh nabija v prazno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jest5

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Ne stekate.

Pustite avstrijo in njihove olajsave za zdaj.

Ko oddajas vlogo za dohodnino, dodas zraven obrazce za priznanje stroskov. In potem ti ta znesek, ki ti pripada glede na oddaljenost delovnega mesta in stevila delovnih dni (malica), priznajo kot olajsavo in ti zniza davcno osnovo. Vse to je res, kot pravi ribicija.

Vendar pa:
Slovenski delavec v Sloveniji dobi te dodatke NETO in nr kot olajsavo, izplen za enake pogoje je veliko vecji. In ker je treba izenaciti vse delavce, ki so rezidenti Slovenije, bi se tudi delavcem migrantom moralo tole priznati kot neto in odbil neto. Ne kot olajsavo. Ampak je potem problem. Ker prakticno noben ni bi imel doplacila v Sloveniji. To pa nikomur ne disi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.385
1.383
113
Kako boš pa to naredil pri čezmejnih delavcih. Za SLO plača to firma kjer je zaposlen, čezmejnemu avstrijc tega ne bo plačal in edino kar mu lahko narediš je, da mu priznajo kot mu priznajo. Po mojem mnenju je to čisto ok narejeno s strani naše države za čezmejne delavce. Mogoče bi lahko višino olajšave dvignili glede na ceno goriva, ampak to je pa to.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Olajsava ni ok, kao van to ne potegne?! Olajsave so odvisne tudi od dohodka. Cistilki se velilo manj pozna, kot recimo zdravniku. A to se vam zdi ok?

Davciti jih je potrebno enako, kot domace delavce. A ko se gre pa za priznanje stroskov pa jih ni potrebno enako obravnavati?

Kako bos naredil pri cezmejnih delavcih? Enako kot zdaj, le da jim priznas neto stroske. Neto odbijes, ne olajsavo.

kalbo ni problema? Seveda ni, dokler se te ne tice. Jaz pa puscam vsako leto 4k€v Avstriji, ki jih ne dvigujem. Ker bi jih dobesedno moral prenakazat na furs. Ce bi mi priznali tako, kot priznajo domacemu delavcu (ne pozabi, kao izenacujejo ju!), mam taloj 4000€ neto vec letnega dohodka. Ki ga porabim v Sloveniji.