Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Socialni transferji so po definiciji gešenk... Predpona "socialni" pa samo pove, na kaki nacin se bodo talali.

100% ceba vrtec je od vsakega napisana. Za visjo in nizjo stopnjo. Sestejes, koliko imas otrok v vsaki kategoriji in dobis polno placilo. Od tega odstejes tistih dobrih 300€ in razlika je gešenk. K temu pristejes se OD vsak mesec...

To je samo na relaciji varstva otrok, ampak to je samoumevno. Ta denar se smatra kot zaslužen, ne šenkan.

Potem je seveda se olajsava otrok pri dohodnini. 3 otroci, skoraj 10 jurjev olajsave.

Saj vse lepo in prav, ampak marsikdo s peno na ustih, da meni pa nobeden nic ni dal, naj malo korak nazaj stopi. Stekam in podpiram, da se zmanevrira v tej kalni vodi tako, da je najbolje, ampak "meni nobeden nic ne da" nima tukaj kaj iskat. Seštevek teh zneskov spet ni tok mali, da bi se lahko zanemaril, ker nam tako bolj paše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in sad

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
Nepriljubljeno mnenje, ker socialec ne vidi dlje od lastnega minimalca in soseda, ki ima več od njega. Verjemi, jih je veliko.
Kaj si zdaj s tem mislil povedat?
Če te ravno zanima, sem za vse svoje otroke plačeval poln vrtec. Plačujem davke od najemnin..., pa ne jambram kako mi država pobere davke in ne da socialnih transferjev.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Kaj si zdaj s tem mislil povedat?
Če te ravno zanima, sem za vse svoje otroke plačeval poln vrtec. Plačujem davke od najemnin..., pa ne jambram kako mi država pobere davke in ne da socialnih transferjev.

Prakticno nihce ne placuje polnega vrtca. Torej 100% cene. Obcine krijejo cca cetrtino, cetudi nobene vloge ne oddaš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Nič ne jokam, samo navajam dejstva, da si za isto stvar plačaš "večkrat" na več koncih. Pa četudi zaslužim nekoliko nad povprečjem.. saj mi ni noben nič šenkal.
Vrtca plačaš 160 EUR na otroka, kaj bi ti še rad? Mal si zračunej kok je polna cena in bo jasno, da si deležen kar nekaj subvencije. Ko ti otroc zrastejo v najstnike, ti futra v hladilniku na bo nihče subvencioniral, pa se je ravno to v zadnjih 3 letih podražil za 100%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
hotela sem reči, da niti za enega ne plačaš 100% cene. četudi imaš samo enega. jaz sem tudi za drugega plačevala večino časa v obeh kombinacijah. pa tudi brez vrtca sem bila in plačevala privat tržno ceno, ki ni bila tako prijazna kot vrtčevska polna, kaj šele subvencionirana. ker mesta v vrtcu pač ni bilo. pa porodniška ni bila 100%. glih trofila sem vedno tista leta, tako pač je. še vseeno bistveno ceneje, kot vse samoplačniško - "s polno ceno", ki nekateri očitno sploh ne vedo, kaj je.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
hotela sem reči, da niti za enega ne plačaš 100% cene. četudi imaš samo enega. jaz sem tudi za drugega plačevala večino časa v obeh kombinacijah. pa tudi brez vrtca sem bila in plačevala privat tržno ceno, ki ni bila tako prijazna kot vrtčevska polna, kaj šele subvencionirana. ker mesta v vrtcu pač ni bilo. pa porodniška ni bila 100%. glih trofila sem vedno tista leta, tako pač je. še vseeno bistveno ceneje, kot vse samoplačniško - "s polno ceno", ki nekateri očitno sploh ne vedo, kaj je.
Ja sej se razumeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
zato, ker se je zajebu in ni oddajal na črno

zlata doba nepremičnin je trenutno v SLO, mogoče še desetletje ali dve, potem pa počasi padec, ker bo demogarfija kultur totalno drugačna, kdo je pameten bo prodal dokler bogati tujci še kupujejo
Padec cesa? Vsaka kultura bo morala nekje zivet.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Konc koncev pa, kolk je pa tudi bila vrednost stanovanja ob nakupu in kolikšna je danes, enako z hišo.
Huh… kaka lepa zabloda. Kot pri kriptomilijonarjih. Temu se rece nerealiziran donos. Nima veze kok so cene narasle, on od tega nima nic. Na cashflow to ne vpliva. Tko da ne bedarij trosit no.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
Huh… kaka lepa zabloda. Kot pri kriptomilijonarjih. Temu se rece nerealiziran donos. Nima veze kok so cene narasle, on od tega nima nic. Na cashflow to ne vpliva. Tko da ne bedarij trosit no.
Vpliva na vrednost premoženja.
Naj proda pa bo imel profit in cashflow. Zato so investicije, al ne?