Honda Accord 2.2 i-CTDi (l03-06)

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Ti je že softi zgoraj odgovoril.
wink-1.gif

V sosednji temi, pa da še ni bil v tem avtu
10.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ja sem bil in sem pošteno pretipal armaturo in da, občutek je drugačen kot v kakšnem nemšku stroju, enako med vožnjo. Če tega ne opaziš in občutiš si preprosto zatiskaš oči.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Nov način testiranja, tipanje.

Ali si tudi podvozje ter zobnike v menjalniku pretipal ?

Si zelo velik laik glede materialov zato ne pisat pravljic.

Enostavno napiši, da ti je nekaj SUBJEKTIVNO bolj všeč , ne pa sodit o stvareh o katerih nimaš pojma.

Mimogrede material za celo armaturo ( plastika) stane precej manj kot eni povprečni čevlji.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
V Mondeu je nekje na enakem nivoju kot v Hondi tako da ja, zakaj pa ne?
smile-1.gif


Sicer pa ce te ze zanima trenutno vozim VW.
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Citat:
Uporabnik damek1a pravi:
Dizelski motor je enak, po 06 je dobil 6 prestavo. So pa bile neke spremembe na 2.0 bencinskem motorju - izboljšali naj bi krivlujo navora. Glede zvoka dizla: to je povsem ok. Vsi accordi in cr-v imajo podoben zvok. Je že večkrat kdo pomislil, da kaj ni ok
smile-1.gif
Vseeno boljše kot TDI traktor, odznotraj pa se itak nič ne sliši.

Predlagam, da malo poiščete teste po internetu, saj jih je ogromno
http://avto.over.net/novica.php?id=338
http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomobili/2008/01/honda_accord_4v_2-2_i-ctdi.aspx
Če je zvok drgnjenja železa ob železo normalen pri avtu, potem grem raje na vlak. Še Yugo mi ni spuščal takih zvokov. Imaš pa prav, da se dizelskega žlobudranja ne sliši. Namreč tisti železni zvok prestreže vso pozornost.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Strokovnjak za materiale
hysterical-1.gif


Iz katerega materiala je predal za očala pri Fordu? In pri Hondi?

Čakam.

Ali je za tebe kvalitete luščenje metalizirane plastike z 2 krat dražjega BMW? Zgleda, samo ker si ti tako ocenil z natančno laboratorijsko analizo
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Tipicno, tip sprasuje zgolj o accordu potem pa se najdejo pezdeti, ki omenijo nemce z namenom, da drugi pezdetje pograbijo in na koncu izveš kako trdo plastiko ima passat.
bonk.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
KSZ... Spet se kregate zaradi neke xy stvari
smile-1.gif


Če primerjamo za enak denar audijevo armaturo, ali armaturo pri hondi:
7_530.jpg


5_530.jpg


Meni obe odgovarjata
smile-1.gif


Mi lahko kdo pove kakšna je razlika v vožnji med novo Hondo Accord in prejšnim modelom?
Novo sem vozil in sem navdušen
smile-1.gif

Prejšnega modela pa še nisem videl od blizu, oziroma še nisem sedel v nje.

Največji argument za nakup je ta, da jo večino ljudi hvali in da so zelo zadovoljni. Računam predvsem na manjše izredne stroške pri vzdrževanju, dokaj majhno porabo goriva in kolikor toliko solidne zmogljivosti, pa seveda nekaj udobja pri vožnji.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Kaj moremo, so modeli ki ocenjujejo pa še v vozilu niso sedeli. Nekateri so pa super strokovnjaki za materiale, pa ne ločijo niti dveh vrst plastk med sabo.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
heh vw...
za moje pojme je daleč za hondo. Imel oba (accord in passat) pa se je pri vw pri 200k že lepo luščil volan in tudi polno čričkov v armaturki. Accord je bil pri istih km odznotraj skoraj kot nov. Da ne omenjam visokih stroškov z raznimi izrednimi popravili pri vw, čeprav je bil avto vseskozi redno servisiran. Še sreča, da mi je takrat kolega priporočil hondo, drugače bi verjetno mislil, da je to pač normalno
hysterical-1.gif


No saj novi so itak vsi ok, razlika se pokaže čez čas. Tisti, ki menjuje na 2 leti tega ne opazi, večina pa. Pa da povem info s prve roke... Zadnjič sem se npr. vozil s kolegom v leto dni starem passatu. Prek vsake grbine je nekaj pokalo v armaturki na levi strani. Že bil 2x na servisu in še vedno niso uredili. Je tudi sam nekoliko razočaran nad znamko. Da je dvema sodelavcema na golfu šel menjalnik (pred 100k km) pa je itak že višek . In ni jih malo, ki so zaradi razočaranja nad vw prešli na japonska vozila in zanimivo, da so to priporočili tudi ostalim. Tudi foter je iz bmw 5er prešel na japonca, ker ga je bavarc enostavno preveč stal z raznimi bednimi okvarami. Sedaj samo tanka in vozi
smile-1.gif


Čudno je, da priznani avtomobilski novinarji pišejo, da je pri accordu zelo visoka kvaliteta materialov v notranjosti, nekateri tu pa da je plastik fantastik... Accord v zadnjih 2 generacijah vedno drži stik s samim vrhom v svojem rangu, ob bistveno manjši ceni. Opažam pa, da zelo malo folka spremlja razne forume in tuje primerjalne teste, kjer lepo piše, da sodi honda tako ali drugače v sam vrh. Verjetno se raje zanašajo na informacije, ko sosed trdi, da ga čez nemca ni
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Jaz mam hondo zdaj par let, vse krasno, samo ostali hondaši so čefurji, ki mi kradejo dele dol z avta. Tko da, honde nikol več.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
lej kako ocenjujem

pogledma čez okno, z roko si delam senco. ce se mi dvigne,<si ga z desno mecem. ce mi pride je dober, ce spricne cez streho je odlicen.

tut to tvojo novo accord sem videl..in sem videl, d ami ni vsec material. pika. se ne rabim vsest v vsak avto. in ja, audi mi tudi ni pojem z ubijalskimi osvetlitvami. ampak voznja v audiju 03 recimo in accordu je pa k avto pa voz. tesnenje kabine, ciricki, blazenje..vse..
pa audija ne prebavljam.

in spet. poglej sam to grdo rocno. k na motokultivatorju
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Samo japan loverji ste pa res carji. Ko sem omenil da mi JTD ni pil nič olja se je hitro našel en, ki je mel ful kolegov ki so jamrali nad porabo olja pri JTD-ju. Ko pa omenim da vozim VW se hitro najde drugi, ki ima 2 sodelavca, ki jima je crknil menjalnik na golfu.
hysterical-1.gif
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Zanimivi "predsodki"

Govoroš o črički pa še v avto nisi sedel ?? Zgleda da so čročki prav žvižgali
hysterical-1.gif


Verjemi ali ne , ročna je točno tam kjer mora biti. Tudi jaz sem imel isti predsodek, ko pa ugotoviš zakaj je tako postavljena pa nočeš več drugače-vsaj pri meni je tako.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Samo japan loverji ste pa res carji. Ko sem omenil da mi JTD ni pil nič olja se je hitro našel en, ki je mel ful kolegov ki so jamrali nad porabo olja pri JTD-ju. Ko pa omenim da vozim VW se hitro najde drugi, ki ima 2 sodelavca, ki jima je crknil menjalnik na golfu.
hysterical-1.gif

Lej cizy, celo olje mu rihtam toliko mu ga požge. Rata kar flikast ko samo pomisli da tisko kvarjajočo kanto od JTD ja.

Za razliko od tebe se ne izmišljujem.