Honda Accord 2.2 i-CTDi (l03-06)

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Citat:
Uporabnik softi pravi:
res je, to je honda

maš riževsko armaturo, neugledno plasito, zadaj zračenje samo v noge, trdo podvozje, nizko sedenje... in imaš hondo
da
smirk-1.gif


20070822-2008-honda-accord-interior-4.jpg


in potem greš v top nemška kola in si misliš, da so vsi ostali luzeri
9_530.jpg
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pri hondi še olja ne rabiš menjavat, ker ga itak med intervalom toliko dolivaš da je skozi sveže.
smile-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Primerjaš Accorda 2008 in Audija 2001, vsaka čast. Bom še jaz prilepil sliko od Accorda 2001;
1_530.jpg
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pa še normalni (ne pa retuširani sliki iz kataloga) istih letnikov;
7_530.jpg

3_530.jpg


Sej bo... če ne z leti pa z tableti.
grin1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Nisem vedel, da veliki, glavni servis zajema samo menjavo zobatega jermena( če ga ima) oz. pregled(?) verige....:rofl ::rofl:

Pri r:eek:verju zamenjajo še motor ??

Kaj naj bi bili veliki servis ? Vsaj 200 kvadratnih metrov ??

Menjava zračnega filtra, oljnega, zav. tekočine, svečk, zav. ploščic, olja, metrlic brisalcev....??? Hudiča kaj je veliki servis ??

Ne pozabi še polish rdečega R znaka na prednji haubi....:))))
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Pri hondi še olja ne rabiš menjavat, ker ga itak med intervalom toliko dolivaš da je skozi sveže.
smile-1.gif

Ne opisovati tvojih izkušenj z Alfo in misliti da tudi ostali pijejo kot Alfa.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Raje nalimaj sliki za oba avta za vsaj približno enak denar, recimo oba za okoli 28 k, ali pa 30 k. Trojko in Accorda seveda. Lahko rečem edino , da so se pri trojki zgledovali po robniku od ceste.

Pa da ne bo pomote, sem ga gledal, samo kaj ponuja za denar.....in kakšno armaturo
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Pri hondi še olja ne rabiš menjavat, ker ga itak med intervalom toliko dolivaš da je skozi sveže.
smile-1.gif

Ne opisovati tvojih izkušenj z Alfo in misliti da tudi ostali pijejo kot Alfa.

Kaj pa vem, moj 1.9 JTD ni pil nič olja medtem ko je kolega v Accorda 2.2 i-CTDi tankal po liter na 3 do 5 tisoč prevoženih (odvisno od načina in režima vožnje). Na servisu so trdili da je to za Hondo čist normalno, bil pa je prvi lastnik preden pribiješ da je kupil zgonjeno z zbitimi kilometri.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Raje nalimaj sliki za oba avta za vsaj približno enak denar, recimo oba za okoli 28 k, ali pa 30 k. Trojko in Accorda seveda. Lahko rečem edino , da so se pri trojki zgledovali po robniku od ceste.

Pa da ne bo pomote, sem ga gledal, samo kaj ponuja za denar.....in kakšno armaturo

Oblika je subjektivnega okusa, meni pač ta kričeče kičast "space ship wannabe" look ne sede, nekaterim pa je to kul, jaz imam raje bolj umirjene minimalistično naravne armature. Gre se bolj za kvaliteto uporabljenih materialov in same izdelave, tukaj pa Honda (in tudi ostali japonci) žal nima kaj za praskat proti nemški sveti trojici.
smile-1.gif
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Meni pije zanemarljivo malo, kar pije vsak avto. Nič pije samo zariban avto, V 35000 km sem dolil nič. Govora je o bencinarju.

ne mi o JTD, ker jih je kar nekaj znancev skoraj kap zaradi pitja olja in velikega prijateljstva s serviserjem.
Eden bi jo najraje zbrcal in v grapo peljal, ker so sami problemi.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Praviš, da je velika razlika, malo prej pa da nisi še niti proval ?! Tle nekdo naklada, kajne ??
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaka je, je stvar oči. sam prjet vzhodnjaško ali zahodnjaško armaturko je pa zelo zelo velika razlika.

Saj o tem ravno govorim... oz. pišem.
smile-1.gif
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Raje nalimaj sliki za oba avta za vsaj približno enak denar, recimo oba za okoli 28 k, ali pa 30 k. Trojko in Accorda seveda. Lahko rečem edino , da so se pri trojki zgledovali po robniku od ceste.

Pa da ne bo pomote, sem ga gledal, samo kaj ponuja za denar.....in kakšno armaturo

Oblika je subjektivnega okusa, meni pač ta kričeče kičast "space ship wannabe" look ne sede, nekaterim pa je to kul, jaz imam raje bolj umirjene minimalistično naravne armature. Gre se bolj za kvaliteto uporabljenih materialov in same izdelave, tukaj pa Honda (in tudi ostali japonci) žal nima kaj za praskat proti nemški sveti trojici.
smile-1.gif

Očitno še nisi peljal niti sedel v novem Accordu. Meni je novoletna jelka npr. Audi z rdečimi lučmi. Precej bolj kričeče od Accorda.

Mercedes C in BMW za več denarja sta plastik fantastik z trdo plastiko. Preglej malo Audije in BMW je za 20 % več denarja in potem se oglasi kako je kaj izdelano in narejeno. Potem se boš ti praskal po glave.

Mimogrede kako preverjaš kvaliteto materialov ? Jih daješ v analizo ? Kakšni so rezultati ? napiši, da bodo še ostali vedeli.