Google Event: Android 4.4 in Nexus 5

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Na mojem n7 wifi 2013 ne dela. Bravo google res bravo
bonk.gif

wtf? res misliš da bo google pushnil update vsem naenkrat?? mal common sensa pa ja lahko imaš, ne bo te konec če boš moral počakati, da prideš na vrsto.

A na applu pa to lahko dela normalno in že od včeraj laufam 7.0.4?
Sicer pa: prvič, čakam že 2 dni, drugič konec me res ne bo, so pa še vedno šalabajzarji, še na svojih napravah ne porihtajo updata, ni čudno da imajo ostale naprave 3 mesece zamika.

Ontopic, po teh navodilih mi je uspelo: http://phandroid.com/2013/11/13/how-to-install-kitkat-nexus-7/
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Saj to je ravno glavni razlog za postopen roll-out. Čeprav se update sigurno konkretno stestira, je pri public release vedno kak nov problem. Zaradi tega je Google začel prakticirati tudi postopen roll-out pri updatih posameznih aplikacij.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Tole kar so s tem launcherjem začel delat je pomoje bedarija. Izgleda si res želijo prodajat Nexus 5, pa naj rečejo kar hočejo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik BigBoss pravi:
Ontopic, po teh navodilih mi je uspelo: http://phandroid.com/2013/11/13/how-to-install-kitkat-nexus-7/

Tudi meni in res je, da s tem postopkom ne izgubiš podatkov. Sicer pa nekih ful opaznih sprememb ni zaznati. Transparentnega notification bara in menijske vrstice ni. Prav tako ne Google experience launcherja.

[/QUOTE]

Da še jaz dodam ugotovitve in sicer glede Nexusa 2012.

1.
Za stari Nexus 7, ki je imel zadnji OS 4.3 (build JWR66Y) je potrebno sneti tale file:

http://android.clients.google....6Y.13088e35.zip

Sicer izvrže error pri verifikaciji, če nameščaš file od Nexusa 7 (2013)

2.
Tovarniške slike (image) za vse ostale so tukaj

https://developers.google.com/android/nexus/images?hl=ja#instructions

3.
Na začetku sem se eno uro lovil z driverji za Nexus 7, ker mi v recovery načinu ni hotelo nikak prepoznati naprave (jajca Android).

Driverji se nahajajo v sdk\extras\google\usb_drivers\ (govorimo o programu Android SDK.

Moraš jih namestiti ročno, torej v raziskovalcu/knjižnica, desni klik na datoteko android_winusb.inf in "Namesti" pa bo špilalo s prve.

4.
Malo sem se lovil kako priti v recovery, ampak je treba mlo hitreje skupaj stisnit power+volume up, ko prideš pač do ikone androida s klicajem. Če čudno držiš ali predolgo, nema ništa, se zažene.

Ta del je malo češki, vaja dela mojstra.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tu se vidi potek updejta na roko in kaj napiše, če imaš napačen file, 2x narobe vlekel
smile-1.gif



Tu pa izgled, ni neke razlike. Dela pa vse, podatki rešeni, skratka delaš naprej. Naprava se pa morda malo hitreje zažene.


 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.067
136
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Brooks pravi:
Kupljen v Telekom poslovalnici v centru Ljubljane. Cena drži in tudi kupon 100 oz. 250 je možno unovčiti. Zaenkrat nekaj klicev in na hitro nekaj minut browsanja. Dela super, zaslon odličen. Končno android telefon, ki odpre aplikacijo 'klici' tako kot to odpira iPhone - v trenutku.

Hvala za inside info o začetku prodaje.

Nasplošno vsi Nexusi tako delajo
smile-1.gif
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Če na Nexus 7 namestiš še google experience launcher (link na android police) in posodobiš google search, potem dobiš identičen izgled kot na Nexusu 5.

Meni je izgled boljši kot prej
cheer.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
To je neuradna enabler aplikacija (launcher se namreč nahaja v Google Search): http://www.androidpolice.com/2...e-apk-download/
(download link je na dnu posta)

Če bo Google to uradno podprl tudi na ostalih napravah (trenutno je samo na Nexus 5), bo verjetno objavljeno tudi na storu) ali kot nov update za Google Search.
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
S posodobitvijo google search aplikacije sta odpravljeni omenjeni napaki, ko search bar ni na sredini in ikona za app drawer...
Tistega s tipkovnico pa nisem opazil.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik philips pravi:
To je neuradna enabler aplikacija (launcher se namreč nahaja v Google Search): http://www.androidpolice.com/2...e-apk-download/
(download link je na dnu posta)

Če bo Google to uradno podprl tudi na ostalih napravah (trenutno je samo na Nexus 5), bo verjetno objavljeno tudi na storu) ali kot nov update za Google Search.

Sem dal gor ta launcher, eh, brezveze, samo da so ikone malo drugačne in da je prosojno. Zdi se mi da zato bolj počasi dela tablica.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Smisel tega launcherja je, da ko bo nova verzija bodo vsi telefoni z Androidom 4.1+ dobili videz launcherja (od Androida 4.3 v celoti), ki bo naprimer na Androidu 5.0.

Na tak način hoče Google odpraviti fragmentacijo Androida.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ker izgled je vse kar steje? Sam dvomim, da bo tako kot pises, bi bil pa to se en izgovor, da proizvajalcem ne bi bilo treba delati updejtov.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Vse aplikacije Googla niso več del OS, ampak trgovine Google Playa.

Torej če se ob izdaji novega Androida spremeni aplikacija Gmail/Fotoaparat/... dobijo update tudi ostali uporabniki, ki uporabljajo starejše verzije Androida (aplikacije se posodabljajo prek Google Playa ). Launcher je le ena od aplikacij. Načeloma s tem vsi Androidaši dobimo že ob izidu novega OS vse bonbončke glede na aplikacije. Nove verzije Androida sedaj prinašajo le optimizacijo OS, kakšno novo funkcionalnost. Načeloma 80% kar je v Androidu 4.4 se da s tem dobiti tudi na Androidu 4.1.

Da ne govorimo, da proizvajalci (Samsung, HTC, ...) preferirajo svoje aplikacije od Googlovih (galerija slik, fotoaparat, svoj launcher, ...). Te posodobitve aplikacij pa prihajajo le s posodobitvijo OS. Google želi narediti Android spet njihov.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Torej ti bi bil zadovoljen z novimi verzijami aplikacij iz updejta, vse sistemske novosti pa niso pomemebne? Ti bi bilo vseeno ce bi na svojem telefonu laufal 4.1 plus nove appe iz 4.4 ali pa bi imel true 4.4?