Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Mene pa zanima kje se dobi slovarje za Nuvija? Jih lahko potegnem z neta z webupdateom? Zanima me za norveski slovar.

LP
 

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Kako je kaj pri nas s prometnimi informacijami oziroma kako te lahko vodi mimo zastojev,...sem probal pa mi javlja da ni navoljo prometnih informacij. Je to res ali je potrebno kaj nastavit.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
749
3
18
Citat:
Uporabnik furby pravi:
Kako je kaj pri nas s prometnimi informacijami oziroma kako te lahko vodi mimo zastojev,...sem probal pa mi javlja da ni navoljo prometnih informacij. Je to res ali je potrebno kaj nastavit.

To je popolnoma res. Nobeno nastavljanje ne bo nič pomagalo. Tega servisa v Sloveniji še nihče ne ponuja.
 

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Potem takem mi antena na polnilcu nič ne koristi,.. ja sem pa slišal že da so nekateri že tobili nekakšne informacije o zastojih pri nas in da jih je garmin preusmero,...kateri ti bi naj bil nevem, pravtako če je to vse res
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
749
3
18
Citat:
Uporabnik furby pravi: Potem takem mi antena na polnilcu nič ne koristi,

V Sloveniji žal res!

Citat:
Uporabnik furby pravi: ,.. ja sem pa slišal že da so nekateri že tobili nekakšne informacije o zastojih pri nas

Ja Voznik vozniku na radio Slovenija ali Servis 112 na Radio City!

Citat:
Uporabnik furby pravi: ... in da jih je garmin preusmero,...

Pa ne zaradi zastojev, mogoče ker so zgrešili pot ali ... !

Citat:
Uporabnik furby pravi: kateri ti bi naj bil nevem, pravtako če je to vse res

Noben tip v Sloveniji .... in to ni res!
 

Bane_

Pripravnik
19. jun 2008
95
0
6
Na prometnih informacijah se dela v sloveniji samo žal kot vse ostale stvari teče to zelo počasi. Zaenkrat to še ne dela pri nas!
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pozdravljeni
Ne najdem v temi kako se naredi reset naprave? Vem da moram drzat prst v enem vogalu zaslona?!
Lahkokdo pomaga?

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem vkljucil gramina in drzal prst na desnem vogalu spodaj in me je po parih sekundah vprasalo ce zelim pobrisat nastavitve. Bom pa poizkusil tudi tvoj predlog, da vidim ce se bo potem nuvi kaj hitreje zaganjal.

LP
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Lep pozdrav vsem na forumu......kar nekaj časa se nisem oglasu ker nisem imel nobenih problemov z mojo 760-tko.
Sedaj pa moram zajet zrak na polno, ker mam kr dost za povedat
grin1.gif


1) In sicer sem pred kratkim naložu nove zemljevide (update) CN EUROPE 2009 NT.

Sedaj imam na napravi naloženo : - (update) CN EUROPE 2009 NT in Adria Route 2.20, na SD kartici pa posebej Adria topo 2.10.

In sedaj ko nažgem napravo vse dela normalno. Problem se pojavi takrat, ko hočem spremeniti državo iz Slovenije v naprimer Avstrijo(austria, osterreich).Pritisnem KAM->NASLOV>SPREMENI DRŽAVO in takrat mi najde samo balkanske dežele, ki so naložene na Adria Route 2.20. Ne najde pa mi evropske države. Preden sem imel evropo 2008 mi je vse države pokazalo po vrsti če nisem vedel kak natipkat, kako se imenuje katera država. Sedaj pa ni evrope nikjer.Ko pa si pogledam zemljevid pa je cela mapa gor z vsemi državami...................ali je to mogoče zaradi basicmape, ki je shranjena v napravi, da prikaže svet?????

MOJI ZEMLJEVIDI NA NAPRAVI


POKAŽE CELO MAPO]




OD TU NAPREJ PA SE VIDI KATERE DRŽAVE NAJDE



TULE PA MAM VSEBINO NA SVOJI MAPI...............ali sem mogoče kaj narobe preimenoval, ko sem nalagal karte, ker sem pazil, da se mi nista prepisali mapi - (update) CN EUROPE 2009 NT in Adria Route 2.20, ko sem ju nalagal in sem medtem spremenil ime eni da sem lahko naložu drugo, potem pa ju preimenoval nazaj, tak kot kaže slika.



Prosim, če mi lahko kateri pomaga

2) Druga stvar pa je tudi zanimiva in sicer ko iščeš posamezne države jih je včasih težko najdit. Primer: Avstrija, garmin pa ima zanjo ime na glavnem zemljevidu AUSTRIA, če iščeš v iskalniku KAM pa jo najde pod OSTERREICH, Mapsource pa tudi pod AUT. Tak da je pomoje iz tega vidika zelo nerazumljivo, sploh za katerega, ki se bolj slabo spozna na geografijo in poznavanje držav.

3) Pri primerjavi CN EUROPE 2008 NT in CN EUROPE 2009 NT v MAPSOURCU sem opazil, da tanova mapa po večini sploh nima napisanih držav, ampak samo glavno mesto. Ali gre tukaj za krivdo mapsourca ali kaj drugega. Uporabljam pa različico 6.14.1

Lep pozdrav vsem
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mirek

Zelenc'
13. jan 2009
12
0
1
Pozdav vsem.
Še z moje strani eno vprašanje. Par dni sem lastnik Nuvija 760 in se še privajam.
Ko priključim Nuvija 760 na računalnik, ali mora biti vklopljen ali izklopljen. V navodilih nisem zasledil tega podatka.Piše namreč, da se lahko polni baterija tudi preko USB priključka. In kje je za boga ta MAPSOURCE?
LP
 

medeni

Pripravnik
6. dec 2008
56
0
6
Murska Sobota
MAPSOURCE naložiš na računalnik. Jaz mam sicer 860T je pa vseeno ali je vklopljen ali izklopljen, če je vklopljen se tako izklopi ko ga priključiš na računalnik in se pač polni ali pa krkoli nalagaš na njega...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Nuvi760 se ti avtomatsko prižge ko ga daš na USB...sam je pol v "hybernate" stanju...pač ma ikonco z računalnikom na zaslonu....lah sam nalagaš POI točke...mape.povniš baterijo..ne morš pa nanga delat nč!
 
Nazadnje urejeno:

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Citat:
Uporabnik Mirek pravi:
Zakaj mi pa na PC-ju naredi tole?
LP

Isto je meni naredil, pa se mi zdi, da moraš najprej inštalirati POI loaders, potem pa zazna podlago in se ti inštalira še mapsource. Vglavnem kar maš najprej inštaliri nazadnje pa probi mapsource in ti bo zihr delal.

LP
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16

Prosim, če mi lahko kateri pomaga pri mojem zgornjem postu. Hvala
P.S: Ker me ponavadi ni zmeraj doma, pa so mi že 2 krat zbrisali mojo novo temo, ki sem jo odpru, tak da še zdaj ne vem odgovora
frown-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem ti že odgovoril. Izklopi nepotrebne mape in išči države po uradnih imenih ali kraticah, torej AUT ali Osterreich.
In seveda CN nalagaj samostojno.
Nasveti pač.

Ne iskati Rima, Trsta, Benetk in podobnih mest, tega ni... (razen v kakšnih slovanskih državah).