Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Mene pa zanima, kako najlažje shraniti trenutne koordinate (med vožnjo - recimo začetek naselja)

2761.png



Je možno v zgornjem oknu nekako dodati ukaz SHRANI (recimo namesto ukaza PRIHOD ali ZAVOJ ČEZ) in bi mi shranil koordinate, kjer se avto trenutno nahaja (med vožnjo).

Ukaz SHRANI sicer postane viden, ko pritisnemo na sredo zgornje slike (odpre se tole)

814.png


vendar se v tem stanju premika samo avto in ko pride do konca "vidne" ceste, izgine. Jaz pa bi rad, da se z avtom premika tudi cesta. Tu se shrani miškin kazalec, ki pa ni točno tam, kjer se nahaja avto. Je to sploh možno.

Si je sploh možno na 760 kako prirejati ukaze na displaju ?
 

Tanajazara

Zelenc'
11. apr 2008
2
0
1
Živ, živ. Sem nov tle na forumu in uporabnik 760ke. Ker sem na tem področju bolj nepismen bi rabil odgovore na naslednja vprašanja:
1. Hitrost, ki jo kaže GPS je za 8-9 km/h nižja kot na števcu? Katera je pravilna?
2. Povprečna hitrost potovanja je 357 km/h, skupno povprečje je 346 km/h. Ostali podatki so točni. WTF?
3. Včeraj sem se vračal iz Muenchna proti Ljubljani in me je mašina hotela peljat čez Celovec namesto čez Beljak. WTF?
4. Kako vneseš destinacijo brez naslova (recimo samo Sarajevo) pa da te pripelje nekje do tja? Včasih pač ne vem točnega naslova.
5. Tle sem nekaj zasledil, da če imaš Adria Route, da moraš pobrisat ta področja na original nastavitvah, če hočeš točno delovanje. Kaj pa, če imam kartico? V navodilih piše, naj bi delovalo OK.
6. Prostoročno telefoniranje je vsaj pri meni v k...u. Namreč, jaz sogovornika slišim OK, vendar vse hrešči. Če stišam zvočnik, ga pa ne slišim. Sogovornik pa mene sliši zelo slabo. Se da kje poštimat mikrofon?
V navodilih piše, da lahko govorim normalno. Dejstvo pa je, da če se ne derem, me sogovornik ne sliši dobro.
7. Aja, opozorila o prometnih zamaških, popravilih ipd. ne delujejo, niti v Nemčiji oz. Avstriji ne. Je treba kaj nastavit?

Hvala za morebitne odgovore.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1. gps
2. pač napaka
3. pač napaka v karti
4. daš iskanje po mestih (poglej si v meniju)
5. v meniju izklopiš cn 2008 da se ne prepletata
6. pri meni dela normalno, preberi navodila.
7. če ni zamaškov, nima kaj javljati.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
saj ni polnilec za baterije, baterije so vir za napravo na microUSB

Drugi polnilec je čisto OK.
 

Tanajazara

Zelenc'
11. apr 2008
2
0
1
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
1. gps hvala
2. pač napaka so pogoste?
3. pač napaka v karti so pogoste?
4. daš iskanje po mestih (poglej si v meniju) hvala
5. v meniju izklopiš cn 2008 da se ne prepletata hvala
6. pri meni dela normalno, preberi navodila. prebral, nič bolje
7. če ni zamaškov, nima kaj javljati. halo, avtocesta med Muenchnom in Salzburgom je šala, pa ni javilo niti enkrat nič
 
I

Izbrisan uporabnik #488

2. na svojem Nuviju te napake še nisem zasledil, resetiraj števec in še testiraj (mi je pa to delalo na ique 3200 modelu).
3. odvisno od karte. AR ima kar nekaj napak, a popravljajo.
6. smola, slabša podpora tvojega gsma?
7. V Avstriji in Nemčiji zadeva dela normalno (preizkušeno!), ko je nesreča ali zastoj Nuvi javi, prej ne. To je odvisno tudi od tistega ki taka sporočila pošilja.
Če nimaš naprave priklopljene na napajanje, antena TMC ne dela, saj si videl da je v kablu za napajanje.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
2. To napako sem opazil tudi jaz vendar z fw: 2.60, sedaj z zadnjim fw: 2.70 te napake še nisem zaznal
6. Prav nobenega problema nimam z klicanjem ali poslušanjem (Nokia 6233) Sogovorniki sploh niso opazili, da se pogovarjajo z mano preko nuvi-ja.
7. Začetek aprila, Avstrija, okolica Dunaja, TCM deluje in me prav elegantno odpelje mimo zastoja.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če se kdo spozna, bi nam lahko povedal, katero opcijo v skritem meniju nuivja 760 je potrebno spremeniti, da se poveča moč FM signala.

744.png
750.png


757.png
771.png
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Model nuvi 760 imam že nekaj časa, do sedaj pa sem ga uporabljal zgolj pri avtomobilski navigaciji in navigaciji po mestu kot pešec.

Danes sem ga vzel za hec zraven na sprehod, saj me je zanimalo kakšen je sprejem gps signala v gozdu skozi jakno (windstoper).


Vstavil sem ga žep na rokavu in zaprl zadrgo, pred tem pa znižal jakost osvetlitve na 0%. V približno dveh urah delovanja je porabil eno črtico.


Signal tudi po gozdu je bil vseskozi, naprava ni niti enkrat javila, da nima signala, tu pa tam sem tudi v gozdu pošpegal v rokav in videl da ima poln sprejem. Pohvalno.

Seveda Nuvi shranjuje sled z vsemi podatk za obdelavo, tako da jih lahko po uporabi preveriš v Mapsourcu.


Mapsource lepo nariše sled, kjer si hodil.


Pokaže statistiko, povprečno hitrost, razdaljo, vzpone itd.

Sled lahko shraniš in jo deliš kasneje z drugimi uporabniki.

Sled lahko seveda odpreš tudi v programu Google Earth (moraš pa shraniti kot gpx format).



ter prijateljem predvajaš sprehod (pogoj je detajlna karat v googlu, ki je za Maribor ni).



Končna ocena:
Zelo uporabno, signal je dober tudi v gozdu skozi jakno, baterija pa deluje pri minimalni osvetlitvi po moji oceni tudi 8 ur nepretrganega delovanja.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ja saj tudi v a vtu deluje če si v gozdu, naši gozdovi pač ne morejo predstavljati ne vem kake zapreke, bolj vprašljivo bi bilo morda v kaki zaraščeni đungli kjer so gosta visoka drevesa, da se niti neba ne vidi, ampak mislim da bi tudi tam moralo delati.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dež ne vpliva na sprejem gps signala, o tem smo že pisali
smile-1.gif
Če pa se naprava zmoči je pa druga zgodba.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ne vem zakaj se tolko bojite jaz mislim ko se napravva enkrat "zaklene" na satelite jo imaš lahko skorajda povsod in bo zadovoljivo lovila. Jaz imam BT GPS v avtu predalu pod atermičnim steklom pa ima signala čist OK , torej ne vidim razloga zakaj bi en nahrbtnik predstavljal neko oviro.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
kdo se boji
confused-1.gif


GPS signal pač ne prodira skozi vodo (vodo, ne dež!), to je čisto fizikalno dejstvo.
smirk-1.gif