Formula 1 sezona 2021

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Vse 3 treninge je blo ogrooomno impeding-a. Od čisto vsazga driverja si vidu ( če prek F1TV onboards gledaš umes). Sainz je enkrat naredu scary moment, pa mislm da čarls pa stroll... Perez u qualy-u. Ampak to je problem proge. Proga je fast flowing in če si v napačnem trenutku na napačnem mestu se nimaš čist nikamor umaknt. Zgint pa tut kr ne moreš. Še v Monacu se je laži nekam stisnt pa umaknt. kle pa k ti en iz čist slepga ovinka prleti na polno in teb ekipa tega ne sporoči, ti čist nobeni špegli ne pomagajo, sploh pa ne tisti shitty f1 k so bl k ne za okras. In zaenkrat tut impeading k se je med qualyem dogaju ni pršlo do nobenih kazni.

Rumene so pa tricky. Tole je zeloooo bl clear blo da so dvojne rumene k pri vrstapnu. Vrstapn v qatarju for sure nebi smel dobit kazni. Je res da je bil FP3 in ne Qualy, sam to je nek safety thing tko da tuki nebi smel bit nek wiggle room. Jst mislm, da bi mogu fasat kazen lojze.

Qualy pa ja. Mecko gume fukajo, lojz motor ni več tok spicy kukr nej bi bil spicy (Max je mel tud drugi in do crash-a tretji sector fastest , ker je gas do podna), Red bull pa on rails. Max lap je bil prov Senna monaco moment, škoda da ga je lock up sfuku. Zna bit pa gearbox penalty, brez kazni pa z lahkoto zmaga iz tretga mesta. Upam, da ne bojo pri rbr ferrari čarls monaco strategijo izvedl. Nikol ne bom prebolu letošnjega monaca. Edin če naslednih 6 čarls dobi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji
I

Izbrisan uporabnik 474

GAS/HAM situacija je bila dokaj jasna, težko se tukaj izgovarjaš, da ga ni videl. Imel ga je par sekund v vidnem polju, vozil je počasi in takrat vsi gledajo nazaj, kaj se dogaja. Jaz verjamem, da ga ekipa ni obvestila, verjamem tudi, da ga HAM ni videl, ker pač ni gledal v ogledala... Ampak sorry, to ti ne more biti izgovor. Pa to "podjebavanje" in oviranje se je vleklo še kar nekaj ovinkov naprej...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.565
1.018
113
Ne vem. Meni se ne zdi, vsaj danes niti priblizno ni blo sploh kakse razlike. Ravnine so dolge, RB je zraven brez problema. Ovinki so pa itak RB teren. Ne vem, nisem optimist, priznam.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.565
1.018
113
GAS/HAM situacija je bila dokaj jasna, težko se tukaj izgovarjaš, da ga ni videl. Imel ga je par sekund v vidnem polju, vozil je počasi in takrat vsi gledajo nazaj, kaj se dogaja. Jaz verjamem, da ga ekipa ni obvestila, verjamem tudi, da ga HAM ni videl, ker pač ni gledal v ogledala... Ampak sorry, to ti ne more biti izgovor. Pa to "podjebavanje" in oviranje se je vleklo še kar nekaj ovinkov naprej...

Ja, vse to stekam in drzi. Sej pravim, nabijejo naj kazen. Ce bo zarad tega v FP kej bols komu pa naj.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.565
1.018
113
Brez skrbi, jutr bojo letel eni in drugi do amena. Tud slucajno ne upam karkoli napovedat. Razen tega, da zna orenk pokat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.744
6.913
113
Je pa zanimivo hitro rbr priključil mercu, edino če je res max naredil razliko. Če gledamo interlagos je bil blm svetlobna leta pred maxom, tukaj pa samo zaradi maxove napake dobil pole..

hm hm, le še dodatno skepso dodajo v legalnost interlagos merca. Ampak nikol ne bomo izvedeli in škoda, da se na tak način dobijo prvestva. Čeprav da ga zmagaš, moraš iti preko pravil...že velikokrat dokazano v F1 in tudi drugih "športih".
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.428
9.753
113
40
MB
Na tej progi se lepo vidi, izkuseni vejo da ne mores zmagat ce ne prides do konca.
Max pa ze pred nesreco parkrat tak na knap da sapo jemlje omg, ko gledas onboard ti ni glih vseeno ne :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zato pa spominja na schumija. On je vedno vozil na polno kljub veliki prednosti na dirki. In kolikokrat smo zmajevali z glavo. Nekajkrat se mu je to tudi mascevalo. Brez skrbi, max ve kaj dela. Ravno zaradi taksnih voznikov f1 niso vlakci. In ce bi imel max desetino toliko pomoci kolikor jo ima ham od sovoznika bi ze tri dirke nazaj postal prvak. Ali pa ce mu cudezno ne bi pirelli gume razneslo....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.160
10.530
113
V tem primeru Max izgublja. On ima prednost. Tako da. Bomo videli če je dost psih. močn. Danes in naslednji teden. Pa fertig.

Bo pa danes razpaljotka. Vsaj po f2 sodeč. Nepredvidljive situacije vsake 2 kroga.