Elektronska vinjeta

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.553
1.016
113
Ja kaj, vinjeto moras met pa je. Nic opozarjanja pa podobno. Kdo ne ve, da rabi vinjeto za AC? Rad bi ga vidu. Nimas vinjete, nimas kaj delat na AC. Simpl. In naj koncno zacnejo takoj redno kaznovati. Dost je teh glumcev ki 'ne vejo'.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.126
476
83
Ja kaj, vinjeto moras met pa je. Nic opozarjanja pa podobno. Kdo ne ve, da rabi vinjeto za AC? Rad bi ga vidu. Nimas vinjete, nimas kaj delat na AC. Simpl. In naj koncno zacnejo takoj redno kaznovati. Dost je teh glumcev ki 'ne vejo'.
ni fora veš/ne veš. Ampak pozabiš. Tudi tebi in tvojim se lahko zogdi!
Tudi meni se je skoraj, ko sem šel proti AT. Na srečo sem se spomnil še dovolj zgodaj. Razmišljaš vse ostalo o lajfu, delu... in na take stvari hitro pozabiš..
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.126
476
83
Oh gospoda popolneža. Se opravičujem, ker sem se javil Janez povprečnež, ki kdaj tudi kaj pozabi in zagreši.

Se ne bo ponovilo. Obljubim.

ajde ne seri. kake glupe primerjave daješ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.553
1.016
113
ni fora veš/ne veš. Ampak pozabiš. Tudi tebi in tvojim se lahko zogdi!
Tudi meni se je skoraj, ko sem šel proti AT. Na srečo sem se spomnil še dovolj zgodaj. Razmišljaš vse ostalo o lajfu, delu... in na take stvari hitro pozabiš..

Ma itak. Cist normalna situacija. Kar pises se je men 3 mesce nazaj zgodilo z motorjem. Pozabu da letos nism vinjete nabavu in sele ko sm su dol sem v prvem kaficu v Dutovljah nabavu tedensko. To je normalno in se zgodi. Bolj je moje letelo na one, ki mislijo, da je vse for free. Ja, priznam, ne sledim celi temi, lahko da sm zgresu poanto.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Včasih so mobilni operaterji čakali v zasedi, kdaj se boš spozabil v tujini glede porabe in te bodo lahko obrali. Danes verjetno vsi imajo neko možnost, da te opozorijo, da bo drago.
DARS bi tudi lahko vsaj tam, kjer je več tujcev, serviral informacijo, da prav njihovo vozilo nima vse urejeno za vožnjo po avtocesti in bo sledila kazen. Dejansko so na potovanju ti vinjetni sistemi smotani, ker iščeš, kje lahko kupiš, čisto prave potrditve, da si vse OK naredil pa včasih tudi nimaš.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.952
2.364
113
Včasih so mobilni operaterji čakali v zasedi, kdaj se boš spozabil v tujini glede porabe in te bodo lahko obrali. Danes verjetno vsi imajo neko možnost, da te opozorijo, da bo drago.
DARS bi tudi lahko vsaj tam, kjer je več tujcev, serviral informacijo, da prav njihovo vozilo nima vse urejeno za vožnjo po avtocesti in bo sledila kazen. Dejansko so na potovanju ti vinjetni sistemi smotani, ker iščeš, kje lahko kupiš, čisto prave potrditve, da si vse OK naredil pa včasih tudi nimaš.
Res je, enako kot na Madžerskem, Slovaškem, Švici, Avstriji,... MALO MORGEN!

Tisti, ki svojo vinjeto vnese v DARSov sistem na svoj račun, ga pravočasno obvestijo na telefon da mu bo/je potekla vinjeta.

Drugače pa v tujini na vsakem mejnem prehodu ali tik za njim lahko kupiš vinjeto, da se o online nakupih niti ne menimo. Boljše, da ne veš kako gre to na Norveškem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

krko

Guru
5. sep 2010
2.664
1.377
113
Če tujec tole spregleda potem mu ni pomoči.

Zajeta slika.PNG
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.439
3.525
113
Če tujec tole spregleda potem mu ni pomoči.

Poglej priponko 93558
Preden vstopiš v Slo so vsaj dve ali tri table, da je tu treba imet vinjeto, zadnja je na meji.
V katerokoli državo greš se najbrž pozanimaš kako je s cestninami ali čem drugem. Danes v času interneta je to par klikov. Ampak, če si pa len, pa tega ne narediš, pa obcestne table smatraš za brezvezno stvar in jih ignoriraš in ignoriraš še tisto zadnjo na meji, potem valda nucaš šamar, da se zbudiš iz sanj. Tokrat šamar deli Dars, če ne plačaš vinjete.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.117
2.543
113
Za domače!
Koliko časa se že plačuje AC v Sloveniji?
So jo kdaj ukinili?

Ste kdaj pozabili tankat bencin v avto?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Vinjetni sistem je gotovo en bolj smotanih sodobnih sistemov, ko greš na malo daljšo pot čez več držav.
Nikoli še nisem pozabil kupiti vinjete, tudi v tujini je bilo vse OK. Ampak so nekateri triki. Če hočeš kupiti preko interneta, se moraš včasih potruditi, da najdeš originalno stran. Če greš preko kake od posredniških, ki jih google najprej vrže med iskalne kriterije, ti vzamejo krepko več denarja kot vinjeta stane v resnici. Za Romunijo sem raje kupil na bencinski. Izkušnja nič boljša, ker s prodajalcem nisva našla jezika, ki bi ga oba govorila. Na koncu si pač malo v dvomih, če si res kupil pravo vinjeto za avtodom, ker si dal samo 3 €. Ampak očitno je bilo OK. Madžari imajo denimo tudi regionalne vinjete. Verjetno niso edini, mogoče ima kdo regionalno tudi za krajše časovno obdobje.
Če se je EU pred leti tako sekirala za gostovanje pri telekomunikacijah, je sedaj čas, da gredo v fizični svet in naredijo Evropo brez ovir. Neko stran, napišeš registracijo in tip vozila in dobiš za ruto in termin najbolj smiselne vinjete. Plačaš in je to to. Naj naš denar zapravljajo za take storitve.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.439
3.525
113
Za Romunijo sem raje kupil na bencinski. Izkušnja nič boljša, ker s prodajalcem nisva našla jezika, ki bi ga oba govorila.
Ne vem, a res živite v kameni dobi ali v digitalnem času. Na telefon si navlečeš še eno guglovo špijunsko aplikacijo - gugl prevajalnik. Nastaviš željen prevod, začneš govorit po slovensko v telefon in na ekranu dobiš prevod napisan v željenem jeziku. To pokažeš pismenemu sogovorniku, da prebere. Če je pa nepismen pa stisneš knof in gugl mu pove v njegovem jeziku. To sem uporabljal v južni Italiji, kjer domačini še italijansko ne znajo dobro, kaj šele angleško.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in Samo Svoj

jello

Guru
22. sep 2008
10.097
3.834
113
Šur ja. Res smola da romun za blagajno ne zna ravno tistih dveh besed, ki jih sliši 100x na dan, to sta auto in vinjeta.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
451
496
63
Če je za čas ugotovljenih prekrškov mogoče izdati več različnih vrst e-vinjet, se izda tiste e-vinjete, ki so za stranko cenovno najugodnejše.

Torej za vsak prekršek vinjeta.
Stvar se izda po 7 dneh, tako da se ne moreš izgovarjat na veljavno 7 dnevno vinjeto.

p.s. taka naprava stoji izstop iz AC če greš na Bled :)
Ampak v zadnjem mesecu sigurno ni delovala, ker se dnevno vozim tam... in nisem mel vinjete od 12.09., ker sem jo butl pozabil "podaljšat".
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.572
9.417
113
Tist ki misli, da se ne morš zahebat, se lahko in to zelo hitro, zato jest nimam doma avta brez vinjete, tud če se žena sam po Grosuplju voz. Je tko nanesl, da smo te dni pr bajt dva avta za dva mulca kupoval. Oba od znanih ljudi in gremo k sestrični po prvega, ko se mulc dogovarja z njo o pogojih plačila, jest tapkam po telefonu in kupujem vinjeto, pol pa tamala prebledi....ajoj, jest sm šla pa na obvoznco, čist avtomatsk od rondoja do Dunajske, k sm šla avto iskat.... Me prav zanima, kaj bo, če so jo slikal, ker je minil od te neumnosti in nakupa vinjete pol ure.
Dva dni nazaj bi se pa jest kmal zahebal, delava s prijateljem prepis, se še zezava, da je bil škrt ker ni vinjete kupil in kok je mogu mislt, da se ni zahebal, pol greva lepo na pijačo v Trzinu, jest pa čist pozabu na to, da moram vinjeto kupit. Sem se hvala bogu spomnil glih mal preden sem na Črnuško obvoznico proti rondoju zapeljal. Sm sam produžil naravnost in tam na busplacu potapkal vinjeto. Brez težav bi se na to spomnil šele doma. In za takšno pošteno napako bi lohk bla manjša kazen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.910
113
Glede na to koliko stane avto in vse dajatve okoli tega bi komot vsak imel vinjeto ze po defaultu, razen res res izjeme z nekaj 100km mesecno do lokalne stacune/gostilne.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.439
3.525
113
Sem se hvala bogu spomnil glih mal preden sem na Črnuško obvoznico proti rondoju zapeljal. Sm sam produžil naravnost in tam na busplacu potapkal vinjeto. Brez težav bi se na to spomnil šele doma. In za takšno pošteno napako bi lohk bla manjša kazen.
Za črnuško obvoznica od Črnuč do rondoja ne rabiš vinjete.