Dobil izvršbo

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
V petek zjutraj zvoni poštar, mi da neko pošto s sodišča za podpisati. Odprem, izvršba za 97eur, toži me neka komunalna firma iz maribora
stupid-1.gif


Vzamem v roke telefon in pokličem odvetniško pisarno, ki je poslala izvršbo. Dobim neko žensko na telefon pravi da je moje podatke dala tožeča firma.
Ok nič jasno, vzamem telefon v roke in pokličem to firmo, pravijo da nisem plačal kanalizacije celo leto da me tožijo zdaj je znesek z obrestmi pač narasel na 97eur. To je neka nepremičnina v rušah, lepo povem da sem jaz že celo življenje z gorenjske doma bla bla... preveri v svojem računalniku in pravi da sem res napačna oseba in ne razume kako je lahko odvetniška pisarna tako napako naredila in naj njih kontaktiram. Ji povem, da sem se ravno pogovarjal z njimi da so rekli da so jim oni posredovali moje napačne podatke, nakar se ženski utrga pravi da me pokliče nazaj da bo zdaj ona govorila s pisarno. No 2 uri me nihče ne pokliče, zato p okličem spet sam nazaj. Na oni strani ženska pravi da so dali prave podatke da je odvetniška pisarna zajebala in da me morajo oni poklicat in uredit zadevo ne ta komunalna firma. Ok, spet kličem odvetniško pisarno, me skenslajo, da me bodo poklicali v ponedeljek. In danes spet nič. Spet jaz kličem njih, pravijo da oni ne vedo od kod napaka, da ne vedo zakaj bi oni mene klicali da lahko napišem ugovor na tožbo oziroma izvršbo. Drugače je zadeva pravnomočna
bonk.gif
Oni so svoje delo opravili, zdaj naj se pa jaz opravičujem kakor znam, sem rekel a so res tako neumni da prvi osebi v imeniku pošljejo izvršbo če so neumni, je rekla da se mora spet pogovoriti s komunalno firmo, samo da danes na komunali ne delajo telefoni da me bodo kontaktirali jutri. Ker so me razpizdili, kličem sam na komunalo seveda dobim v prvo na telefon. Ženska na drugi strani telefona me skensla, češ to se je njena sodelavka pogovarjala v petek ona nič ne ve o tem, in se mi ne oglaša več kot 2 uri, včasih je imela zasedeno vmes, torej se je oglašala drugim strankam. Nisem imel pri telefonu drugega mobitela da bi probal z druge številke.

No in tako je minilo že 4 dni od 8 dnevnega roka za pritožbo, saj ni res pa je
bonk.gif


Najraje bi odnesel to izvršbo odvetniku in vložil odškodninsko tožbo, zanima pa me, ali je to smiselno ali si bom samo nabil dodatne stroške?
grin1.gif


Razumem da se napake dogajajo, da me pa tako sprehajajo eden k drugemu si pa nisem mislil. Če mi je že prva po telefonu rekla da je prišlo do napake, zakaj zdaj komplicirajo. Moti me tudi da imajo komplet vse moje podatke od davčne, bančni računi, zaposlitev.....

No bistvo je, je tožba smiselna ali ne ?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Glup sistem do amena! Enkrat bo enga to tok razkurl, da bo sel osebno tja in razmetal zadevo....pa bojo jokal kok se je spet enmu kr neki scufal, da ni normaln, pa da ga bojo tozil. Nej se grejo mes sabo te klinceve igrce cepci neumni.
bonk.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.393
3.714
113
A ni fajn da moraš dajat ugovor pa se branit za neki kar sploh nisi kriv?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.150
3.614
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
A ni fajn da moraš dajat ugovor pa se branit za neki kar sploh nisi kriv?
Saj kdor je kriv, pa itak brezveze ugovarja, ker se samo izmika pravici.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nigrad s Kolškom hara
smile-1.gif


Uspešnost tožbe pa je zelo vprašljiva.

Po drugi strani pa specificiraj nastalo škodo (nismo v ZDA).
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Po mojem je najbolje, da plačaš tistih 98€, potem pa v tožbo vse po vrsti, kazensko in civiln, pa pejd k zdravniku po pomirjevala, ker drugače se ti bo zmešal. Tako se to dela, samo , prej pa izvržbo zavaruj, ker birokratski aparat melje naprej, ker ne ve, da ti nisi kriv, nepremičnino bi ti pa kar dal na dražbo, pa se [cenzura].
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.799
-436
113
a ugovor zadrži izvržbo? se mi zdi da ne...

drugače pa res... razmisli o odskodninski tožbi. Izprazni račun, pol k bo pa blokiran, bi mogu pa nujno plačat zobarja, k te je ful zob bolel, ampak ti pa ne moreš do denarja, ker je račun blokiran zaradi zadeve za katero sploh nisi kriv....

dobr, če se ti da sploh s tem ukvarjat? drugače se pa razpizdi in naj to odvetniška firma zrihta, da ne bo prišlo do izvršbe. Sodišče čaka do zadnjega dne, da prekliče izvržbo. Se pravi, da morajo odvetniki samo kakšen dopis pripravit, in ga oddat.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Ni deleč od resnice, kar se tiče izvršb fizikalcem... Vem da je blo enkrat po tv ko so celo lažne liste dal za predlog za izvršbo, neuki folk se ni prtožu in voila.....

agonija se je začela

Pr nas je ta sodstvo totalno zmešano. Take bi morali kaznovat z tako globo, da jim na kraj pamet več kaj takega ne pade....

Ampak utopija....
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.419
528
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Pošlij pritožbo in jih daj na TV.
wink-1.gif

Taki in podobni primeri so bili že nekajkrat obravnavani po TV-ju. In na žalost je kar velika je*a s temi dokazili kdo je kdo in podobno.
 

Swetko

Pripravnik
24. jun 2009
307
1
18
Pa kaj se čudiš.V Sloveniji živiš. Tle se je pač človeško motiti.
evil.gif

Ja je kar jeba se takole vlečt ven iz s*anja, za katerega sploh nisi odgovoren. Če je stvar polnomočna te mogoče reši le dober odvetnik.Žal.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Za utrpleno škodo pa morš še terjat tistega, ki se je zmotil???

Torej bo na koncu odkaratal konkretno čez 200 eur...

grims-1.gif