Cudna tezava s PCjem..

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Am ja.. Torej stvar je taka..

Par tednov nazaj sem fasal virus beagle. Mi je podrl windowse, okej sem jih nalozil nanovo. Windowsi mi od takrat ves cas nekaj serjejo. Za office sem moral nekaj potweakat, da se normalno hitro zazeneta word pa excel, kaksne stvari vcasih 100 let odpira, ipd. Ampak okej, vec ali manj sem postimal (ceprav mi vcasih tega ni bilo treba delat, pa okej..)

Potem se mi je pa zacel pojavljat se en problem. Instaliran imam paint shop pro 7.02. Do prej omenjene reinstalacije windowsov je delal super.. Sedaj pa tako, ce je svez boot se zadeva zazene.. OK, jo lepo ugasnem. Poizkusim zagnati zadevo cez par ur.. Nic, nada. Kliknem, se nardi pescena urca, da se nekaj nalaga in se ne zgodi nic. Ce zazenem (prilozen k PSP) animation shop, se naloada bp.. prav tako razni register.exe ipd fajli v direktoriju od PSP, a sam PSP se noce zagnati. Reinstaliral sem ga ze 293x, pa ni fore. Na svezem bootu se zalaufa.. kasneje pa ne vec.

Sumim ram.. tukaj je pa se ena smesna storija. Imam 2x 1 GB TeamExtreme DDR2 800mhz ram in pa 2x 512 MB TeamElite DDR2 800 mhz ram. In zadnjic mi memtest najde napako.

OK, ven potegnem 2x 512-ke, tako da ostaneta v slotih 2x 1 GB TeamExtreeme rama - in dam test. Spet memtest najde napake. Pustim 1 ploscico 1 GB Rama notri.. ne najde nic. Pustim drugo ploscico (ta naj bi bila po neki logiki zanic.. ne?) in jo pac pustim, da sem 100%, da je ta zanic in jo vrnem, kjer sem jo kupil. A poglej poglej.. tudi na tej ploscici ni memtest nasel nobene napake..

Rami so v slote postavljeni nekako takole

512
1024
512
1024

In sumim slot st. 4.. ker vedno ko se je nasel error, je bil nek ram vtaknjen v 4. slot.


Je to mozno?

Je tezava s PSPjem povezana z ramom? Ali je pac le instalacija windowsov kaj zbluzila?


Any idea?
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Si pregledal disk z antivirusnim? Lahko, da maš ponovno kak virus, ki ti dela te probleme. Glede na to, da ti je ista konfiguracija pred Beaglom delala brezhibno.A veš akk si dobil virus na pc? Zato vsakemu rečem, da naj med inštalacijo windowsem ima kabel za net iztaknjen, vse dokler se antivirusni ne začne posodabljat.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Sem pregledal z nodom, spybotom, adawarom.. Tisti disk, kjer je bil beagle (C:) sem tudi sformatiral pred reinstallom windowsov.

Virus sem fasal preko emule.. en programcek sem iskal, pa fasal .. bedak, kaj ces..

Saj med instalacijo windowsov itak ni dostopa do neta, ker moram itak prej nalozit driverje za integrirano mrezno kartico..
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
- Lahko je seveda povezano z RAM-i
- kako si ''na novo'' instaliral Winse? Format ali samo repair?
- uporabljaš kako ''Tweaked'' verzijo Winsov? Te verzije imajo večkrat kake trojance, ki jih potem niti noben antivirus ne najde (razen če daš disk v drugi komp kot slave in skeniraš).
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Format pred instalacijo. Resda sem naprej ponesreci (na hitro prebral) instaliral eno tweaked + SP3 edition windowsov, ki mi ni ugajala. Potem sem pa dal gor to februar 2008 edicijo (ces, ima vse najnovejse updejte, par minut prihranjenega dela). Kot kaze pa je tudi ta gnila edicija in bom sel nazaj na tisto klasicno zacetno 2-3 leta staro edicijo, ki mi na ostalih kistah dela b.p.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ma, saj sem jo ze v jeseni imel
smile-1.gif
Prakticno enako..

Res mi ni jasno kaj je s tem pcjem.. Moram se slote dobro pretestirat.. Lahko plata nagaja
cheer.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če RAM ne dela nimaš kaj SW "skenirati".
Nekaj z RAM ne štima.
Ali moduli, ali konektor, ali plata, ali napajanje.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
am.. ja.. za firme je bil ze mnogo prej zunaj,, kako za "rajo".. ni bil beta verzija, ni bil pa tudi cisto tak, kot je zadnji..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Po moje tudi ja..

Mislim, da jih samo dolocen slot matra.. moram se preprobat..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
ce ne verjames..

vem pa, da sem kaksne 14 dni nazaj snel SP3 iz microsoftove uradne strani, pa je bil identicen fajl..
324751-sp3.jpg
 

Priponke

  • 324751-sp3.jpg
    324751-sp3.jpg
    10,1 KB · Ogledi: 227

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Mozno pol, da je RC2, ja..

A se to kje vidi med instalacijo?

Bom, hvala
smile-1.gif


slucajno ves koliko majo asuske garancije? 3 leta? 1 leto? 2 leti?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Vidi se samo po Build verziji potem v My Computer - finalna verzija je 5512 (oz. neki popravek še fali, tak da pride še novejša verzija).