Usposabljanje starejšega PC-ja

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Za YT boš moral dodati kako diskretno grafično. Sigurno komu kaka leži kje...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Starejši procesorji imajo ful probleme z Youtube videi. Tega se žal ne boš rešil, razen če slučajno najdeš kakšno grafično kartico, ki zna strojno pospeševati flash video (mislim da mora biti kompatibilna s Flash playerjem). Poskusiš lahko tudi nastaviti Youtube na HTML5, ampak po osebnih izkušnjah ni nekega napredka. Aja, pa Chrome je (vsaj po mojih izkušnjah) boljši za predvajanje videoposnetkov.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Vsi driverji so nameščeni in zadnje verzije. Saj glede na http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php je ta Celeron 2.4 tako ali tako na ravni kalkulatorja. Če dodaš zraven 512 MB SDRAM na 133 MHz in SiS-ovo integrirano grafiko s 32 MB, kaj boljšega tako ne more prit iz tega
tongue-1.gif


Saj Word in enostavne strani delajo še kar ok, vse kar je 'novejša tehnologija', recimo kake bolj bogate strani, pa takoj odpade.

Sem pa dobil danes te CD-je za namestit in so zahteve 266 MHz računalnik, 800x600 grafika...
crazy1.gif
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.224
23
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Za eno revno družino pripravljam računalnik, da bodo otroci imeli doma računalnik za šolo. Učiteljica je podarila eno staro kišto:


Leži komu doma odveč kak DDR PC2700/PC2100/PC1600 RAM? En slot je še prost.
Pohvalno
zmaga.gif


Žal nimam nič od komponent ki bi jih nucal, ampak bi lahko imei tako Sticky temo za kako pomoč
oz. če bi kdo oddal kako tako odvečno zadevo v podobne namene in bi se to podarilo nekomu
ki si je ne more privoščiti..
crazy1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Teta uči pa imajo eno familijo, ki nimajo res ničesar, še elektriko bogve če imajo
tongue-1.gif
Sem še cel kup starih oblačil podaril, ker je najstarejši v 8. razredu in nekje moje višine. Zdaj bi jim pa radi še računalnik zrihtali, ker ga imajo sicer čisto vsi na višji stopnji OŠ.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Jst ne bi nič kaj dodatno nabavljal za ta računalnik (ram, grafična,...)...ker nič ga ne bo res očitno pohitrilo. Sploh ker za 50-70€ so večkrat na bolhi komplet dual core računalniki, kjer vse deluje kot mora.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.224
23
38
Sm tud sam zbiru oblačila za ene iz LJ. k imajo 5 otrok pa je dec ostal brez službe po dolgotrajni bolniški.

Zaenkrat 5* za humanost
wink-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Saj vem. Ampak mi je tudi malo nerodno vrnit komp in rečt ''to še za reveže ni dobro'', če ga je ta učiteljica do sedaj sama uporabljala (ne vem sicer kak, verjetno po načelu 'potrpljenje je božja mast'
tongue-1.gif
).

No se bom špilal spet dalje v nedeljo, ko pridem nazaj v MB.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Če se pride na vsaj 1GB rama in če se da noter neka pametna grafična bo zadeva solidno uporabna. Podobne konfiguracije se pri nas še vedno uporabljajo za pisarniško delo.

Kakšen ram bi se tudi meni še valjal, če boš kaj v lj.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Kar se tiče zbiranja starih komponent sem tudi jaz zelo za; sicer pridem domov v SLO šele čez dva tedna a vendar - če se bo kdo javil za kaj takega, doma se mi valja cela škatla starih kartic, RAMov, napajalne enote itd. Z veseljem nekomu podarim, če bo le šlo v dobre namene.
LPM
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.480
1.198
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

Hja, tebi potem vsaj 360p dela, meni ne dela nič, pa še to slabo
tongue-1.gif

celeron 1.5 M iz pred 8mih let bp žene 480p z 1.5gb rama na xpeju
mislim da ko ga boš z rami nahranil, da bo dobil dovolj moči :p
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Jaz lahko na P4 1.9Ghz 256 rama winxp komot gledam yt video na full screen, je pa res, da zvok ne dela (sosednja tema).
grin1.gif
Pri bolj zahtevnih spletnih straneh nalaga, ampak ko enkrat naloži, se da lepo surfati.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Jaz lahko na P4 1.9Ghz 256 rama winxp komot gledam yt video na full screen, je pa res, da zvok ne dela (sosednja tema).
grin1.gif
Pri bolj zahtevnih spletnih straneh nalaga, ampak ko enkrat naloži, se da lepo surfati.

Kaj pa za ena grafična? Ker SiS-ove vgrajene so največje sranje pod soncem.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
NVIDIA GeForce4 420 Go - 32 MB
smile-1.gif
Res je, da se določenih filmov ne predvaja, ker se yt predvajalnik prej zruši, ampak tiste, ki jih, jih pa lepo tekoče.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Windows xp Fundamentals so eng, greš po inštalaciji s slo pack language (tisti ki so zraven xp pro sp2) čez in to je to. Pa ne pozabi DL iz microsofta service pack 3, po tem ko boš namestil slo language.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
OK, hvala, bom poskusil. Pa je dejansko opazna razlika v hitrosti ali samo pomeni, da pokuri manj RAM-a, ker se naloži maj servisov/procesov?