Boeing 747 zletel s steze

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Edino pravilno. Če pa že je mehanizem (pa se da brez preživeti tudi na daljših letih, sploh, če je v osnovi dovolj naklona), pa bi moral biti tak, da se naklon hrbtnega dela spremeni tako,d a sedalni del zdrsne naprej - da ne posegaš v prostor potnika zadaj.
Ker spredaj je pa neomejeno prostora...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.820
2.058
113
Economy je v zadnjih letih postal katastrofa glede udobja, postrežbe in predvsem obnašanja klientele. Nekdo, ki leti 2x na leto na dopust, tega mogoče ne opazi. S čepki za ušesa, masko za oči in potrpljenjem je lažje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas in sajkek

shift

Guru
20. jul 2007
9.870
2.251
113
za šankom
Problem je to, da danes v economy ni več neke razlike med Lufthanso ali nizkocenovci, economy je ratal slabši kot avtobus, se spomnim economy iz začetka 2000, MD 11 od klm je bil vrhunski , tisti starejši pa zelo dobro vedo da je 80ih tudi v dc9 bilo dobro poskrbljeno za udobje
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Čisto uporabno (pa tak reševani, kot ga omenjaš), če že nujno rabiš spremnijat nagib. Ampak roko na srce, meni se zdi fiksno naslonjalo čisto OK.
Seveda, seveda, dokazano mnogokrat v praksi. Predpis glede reševalnega pasu so šli spreminjat zaradi tega, da se jim ne vozi kak politik po odstavnem pasu, ne zaradi premalo prostora za reševalna vozila, predvsem gasilskega tovornjaka po sredini... Če že sprememba, potem vsekakor fiksno naslonjalo, spredaj nimaš kje vzeti dodatnih cm
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Seveda, seveda, dokazano mnogokrat v praksi. Predpis glede reševalnega pasu so šli spreminjat zaradi tega, da se jim ne vozi kak politik po odstavnem pasu, ne zaradi premalo prostora za reševalna vozila, predvsem gasilskega tovornjaka po sredini... Če že sprememba, potem vsekakor fiksno naslonjalo, spredaj nimaš kje vzeti dodatnih cm
Evo, vozni pasovi na avtocesti so 3,75m, se pravi 7,5m širine za oba pasova... tovornjak ima slabe 3m širine z ogledali, kombi slabe 2.5m z ogledali... odštejemo en kombi na prehitevalnem na robu in en tovornjak na voznem na robu, nam ostane dobre 2m na sredini... tam potem pelje gasilski tovornjak z slabe 3m širine... Zdej, al se samo meni zdi, da nekako ne gre al se pa motim...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.783
-442
113
no, dejansko pa so mere malo drugačne. pas je mogoče širok 3,75, ampak to so črte. je pa od črte še zihr ene 50-60cm do trave in še malo do ograje.... Tovornjak se mora itak umanit na desno na odstavni pas, kjer je pa dost prostora.

Zdej, al še nikoli nisi bil v reševalnem pasu, al ne opazuješ okoli sebe, ampak ti povem, da če se vsi pravilno postavijo, kamion šiba mimo brez problema.

sicer čist offtopic.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.968
5.616
113
In potem pride mostiček kjer ponavadi ni odstavnega pasu ali pa je močno zožan....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.165
1.186
113
www.adriamedia.si
Seveda, seveda, dokazano mnogokrat v praksi. Predpis glede reševalnega pasu so šli spreminjat zaradi tega, da se jim ne vozi kak politik po odstavnem pasu, ne zaradi premalo prostora za reševalna vozila, predvsem gasilskega tovornjaka po sredini... Če že sprememba, potem vsekakor fiksno naslonjalo, spredaj nimaš kje vzeti dodatnih cm
Je bil zatipk, manjkala je prva beseda v oklepaju - (ne pa tak ...)
Jaz si ne bi model vzeti dodatnih cm, kdo 20 cm manjši bi si pa lahko - ne da bi s tem motil tistega zadaj (ali spredaj)
 
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.359
3.427
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
2.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in matej_

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.438
422
83
Gledam Plane, Gerard Butler zasilno pristane nekje na Filipinih, potem ko mu je strela skurila elektroniko s transponderjem vred. In s kopilotom pojma nimata, kje so pristali, takisto resevalci ne poznajo njihove lokacije.

Je to realen scenarij? Leta nazaj sem gledal Breitlingove ure, ki oddajajo SOS signal. Verjetno je podobnih tehnologij malo morje, zato se mi zdi tole mal za lase privleceno? Da telefonov, ki jih potniki drzijo v rokah niti ne omenjam... VanZ imate za tovrsten scenarij kaksen backup, magari Breitlinga?