2013 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Rosberg je prehitel hamiltona na predzadnji ravnini, v prvi DRS coni, hamilton pa mu je vrnil v drugi DRS coni. Ampak to je bilo kakšnih 10 krogov pred koncem. Šele potem so se začela pojavljati tista radijska sporočila, ko je hamilton postal še počasnejši, ker je moral še bolj šparat na gorivu, takrat bi ga, IMO, rosberg komot snel.

Težko je 'komot' Hamiltona prehitet. Ampak ja, ne rabiš bit strokovnjak, da ugotoviš, da je bil Rosberg danes hitrejši (če drugega ne je Hamilton to izjavil). Sicer pa nima nobene veze ali je bil ali ne, ker kot moštvo ne bi prišli dlje od 3. mesta. In to je point moštvenih ukazov - čim manj tveganja.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Sem imel ze napisan drugi post, pa vidim da je na koncu vendarle vsem jasno, da Rosberg danes ni prehiteval, ker je pac dobil tak ukaz iz mostva.

Niti ne vidim nekega problema v tem. Vcasih so nekateri urejali razvrstitev svojih dirkacev na prikrite nacine. Sedaj se vsaj ve kako in kaj. Niti voznika na koncu nista skrivala, da je bil tak ukaz mostva in da bi brez njega bil verjetno rezultat obrnjen.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.141
10.506
113
tako ja, 2x je probal, ampak je nespametno se zaganjal na kontra ravnini, tako je imel hamilton šanso prehitet nazaj.Potem pa je dobil "prepoved" prehitevanja.

Vettel je naredil čisto prav. Rosbergu se pa vidi da ni material za prvaka in bo letos druga violina, kot weber, ki je to že skoz.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Ja samo glede na to koliko je bil rosberg hitrejsi bi ga tudi zelo verjetno prehitel in mu usel.

Ampak ce ti tisti, ki ti daje placo rece da ne, pac tega ne storis.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.141
10.506
113
če si lolek pol ostaneš zadaj, in konec sezone prst v rit, je tko?

aja, zakaj je 6 fusbal neumnih sticky tem? lahko to modi skinete? moti me.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.540
1.008
113
Ma se to moram napisat, pol pa neham, ker nima smisla. Po moje bi Rosberg komot se mal nateraval Hamija, da bi res do konca zlizal gume in se pol samo se laganicno mim zapelal. Podobno kot se je Massa po zunanji mim Pereza al Hulkenberga (ze pozabu k me noben od teh ne zanima), ko je Kimija ganjal. Lewis je mel znucane (mehke) gume in je dejansko samo se kruzal, Nico se je mogu pa soncit zadej - tuga totalna. Ne vem, mene sploh ne zanima al sta v istem mostvu, ce so dirke so dirke... To politikantstvo k se ga grejo je totalana tuga. Bognedaj, da bi mel 3 voznike / ekipo, kaksna tuga bi sele to bla. 2 soferja papka in en 'za prvaka'... Kje so casi, ko sta se Senna in Prost do nezavesti dajala v McLarnu in za to imela vsa 'pooblastila'. Tisto gledat je blo res wau, to danes so otroske igrce... Izgovori tipa "ves kaksni so danes avti" me ne zanimajo, ker je vse skup zgreseno. Al naj delajo super truper aerodinamicno fantazijske bolide al nej pa dirkajo. F1 je bolj za slednje, za prvo pa kaksen space expo al podobno. Skratka, to danes je zalost, sama politka. Ravno prebral, da je se neka avstralska stavniska hisa povrnila vplacane kvote na Webra - ce je se bookije sram in nardijo to, potem res ne vem vec. To kar danes gledamo je teater in predvsem financno ozemanje vseh nizjih v sistemu: RTV pravice, sponzorji, gledalci, organizatorji...bala denarja... Da o vseh pravilih in zmisljevanjih, ki so jih uvedli v zadnjih 15-ih letih niti ne govorim, nima smisla. Nedvoumno definirana (stabilna) pravila in pravicna razdelitev denarne pogace je po moje vse, kar se potrebuje. Na ta nacin bi v zacetku najboljse ekipe (logicno) najbolj razvile zadevo in nekaj casa prevladovale, s casom bi slabse skopiraleresitve boljsih in s tem prihajale vedno blizje in bile vedno bolj konkurencne, podobno kot vcasih. Pa aerodinamiko jim je potrebno unicit, da se lahko normalno prehitevajo. S tem bi vozniki prisli dosti bolj do izraza za razliko od danes, ko si lahko najjaci in ce nimas dobrega avta si niko i nista (in obratno). Poleg aerodinamike bi jim se povezavo z box-om ukinu. Nimas kej chatat mofo, dirkej - to je vse kar pocni v bolidu... In ko bo sam s sabo, se bo tud vidlo kak majstr dejansko je. Razna remote stelanja bolida in podobno so bv. Ce danes ne znajo nardit topshit avta, ki bi 2 uri zdrzal brez, da se ga nonstop drma in stela, pol pa tud ni za nikamor. Ne vem, jst to tako vidm oz. zame bi blo to tisto pravo dirkanje...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.697
113
Rad bi videl prizor ko se xy dirkac pelje naprej s polomljenim krilcem, ki kasneje odpade in Alonsu spusti guma na ostankih karbona po stezi... Kolk bi se pri Ferrariju delali pametne.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Najbolji pravi:
Ma se to moram napisat, pol pa neham, ker nima smisla. Po moje bi Rosberg komot se mal nateraval Hamija, da bi res do konca zlizal gume in se pol samo se laganicno mim zapelal. Podobno kot se je Massa po zunanji mim Pereza al Hulkenberga (ze pozabu k me noben od teh ne zanima), ko je Kimija ganjal. Lewis je mel znucane (mehke) gume in je dejansko samo se kruzal, Nico se je mogu pa soncit zadej - tuga totalna. Ne vem, mene sploh ne zanima al sta v istem mostvu, ce so dirke so dirke... To politikantstvo k se ga grejo je totalana tuga. Bognedaj, da bi mel 3 voznike / ekipo, kaksna tuga bi sele to bla. 2 soferja papka in en 'za prvaka'... Kje so casi, ko sta se Senna in Prost do nezavesti dajala v McLarnu in za to imela vsa 'pooblastila'. Tisto gledat je blo res wau, to danes so otroske igrce... Izgovori tipa "ves kaksni so danes avti" me ne zanimajo, ker je vse skup zgreseno. Al naj delajo super truper aerodinamicno fantazijske bolide al nej pa dirkajo. F1 je bolj za slednje, za prvo pa kaksen space expo al podobno. Skratka, to danes je zalost, sama politka. Ravno prebral, da je se neka avstralska stavniska hisa povrnila vplacane kvote na Webra - ce je se bookije sram in nardijo to, potem res ne vem vec. To kar danes gledamo je teater in predvsem financno ozemanje vseh nizjih v sistemu: RTV pravice, sponzorji, gledalci, organizatorji...bala denarja... Da o vseh pravilih in zmisljevanjih, ki so jih uvedli v zadnjih 15-ih letih niti ne govorim, nima smisla. Nedvoumno definirana (stabilna) pravila in pravicna razdelitev denarne pogace je po moje vse, kar se potrebuje. Na ta nacin bi v zacetku najboljse ekipe (logicno) najbolj razvile zadevo in nekaj casa prevladovale, s casom bi slabse skopiraleresitve boljsih in s tem prihajale vedno blizje in bile vedno bolj konkurencne, podobno kot vcasih. Pa aerodinamiko jim je potrebno unicit, da se lahko normalno prehitevajo. S tem bi vozniki prisli dosti bolj do izraza za razliko od danes, ko si lahko najjaci in ce nimas dobrega avta si niko i nista (in obratno). Poleg aerodinamike bi jim se povezavo z box-om ukinu. Nimas kej chatat mofo, dirkej - to je vse kar pocni v bolidu... In ko bo sam s sabo, se bo tud vidlo kak majstr dejansko je. Razna remote stelanja bolida in podobno so bv. Ce danes ne znajo nardit topshit avta, ki bi 2 uri zdrzal brez, da se ga nonstop drma in stela, pol pa tud ni za nikamor. Ne vem, jst to tako vidm oz. zame bi blo to tisto pravo dirkanje...

Glede na ta tvoj zapis - glej raje Nascar. Pivo, stejk in 'pravi dirkači'
wink-1.gif
Boš bolj užival...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.723
6.904
113
Mene osebno bi bilo sram, če bi delal tako, kot dela webber. Če bi bilo recimo tako, da bi bil webber hitrejši, pa bi moral naprej stustiti vettla, razumem, da bi bil jezen, zdaj pa je bil sam toliko počasnejši, da ga je vettel komot skinil. Pa ne more se zgovarjati, da si ni mislil, da ga bo prehitel, ker je poskušal par krogov, ne da ga je presenetil v tistem.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.540
1.008
113
Ma sej gledam, sam ne vec tako redno kot vcasih. Pa se urnik mi ni glih, posnetkov se mi pa ne da gledat. Pa vseen, F1 je tisto pravo, zal mi je samo, ko vidm v kaj se razvija... Sej pravm, mal korekcij se rabi pa bo, menda jim bo kaplno
wink-1.gif
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Webber je reku d bi lohka šou hitrej, ampak d so mu govoril d nej mirka avto pa d ga nej dam prpele. Itak ga je pa zanimal, d če bo mal upočasnil a go bo vettel prehitu in team mu je reku d ne. d mata oba ista navodila, d nej sam avte dam prpeleta. Ampak ja, k je Webber vidu d ga napada bi lohk reku [cenzura] it, pa šou na use al pa nč.

Je pa taka kočljiva situacija jst dam prov Webbru d je tečn ( k ma arogantnga prasca, k ne spoštuje nobenga) za teammate-a, Seba pa za to k ni jebu pet posto. Težko je zdj kerokol stran izbrt. Razumem moštva zakaj to delajo. Ampak ja, men bi blo tut bl ušeč, d spet skenslajo team orders in nej to delajo na skrivaj ala Fernando is faster then you bullshit. Pa če te dobijo jih fašeš.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Drgač pa. Tkole bi se mogla F1 gledat
smile-1.gif



Jebeni sky, dj zrihtite kk package še za ns.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To so po dirki razlagali ja, ampak jaz nisem ujel nobenega sporočila med webrom in moštvom, kjer so mu rekli to. Tudi med vettlom in moštvo ne, edino tisto "this is crazy, seb".

http://www.gpupdate.net/en/f1-news/292275/webber-vettel-ignored-pre-race-strategy/

Torej je webber vozil počasneje zadnji stint...ok...ampak ko je videl, da ga vettel poskuša prehiteti, bi pač pospešil ?


Ja team radia tut jst nism slišu, ubistvu ga ni blo po TV-ju. Ampak tko trdi Webber kot Horner. K že takrt k se je Vettel pizdil d nej ga odstranjo ker je prepočasn, je mel mark navodila d nej se špara.

Ampak ja, se strinjam, k bi vidu, d ga vettel hoče prehtet, hebeš Hornenja. Na webbrovem mestu, rajš vidm d sva oba v pesku, k pa d te tkole zjebe.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Twitter:

McLaren ‏@TheFifthDriver 24 Mar
Feel free to pop in and say "hi" any time, @LewisHamilton!
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.141
10.506
113
weber če bi bil dedc, bi lepo vettla ven spravil..sicer ga je tišal v steno ampak vseeno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.723
6.904
113
Če bi bil "dedc", bi enostavno bil hitrejši od vettla, ker pa je nesposoben in očitno tudi veliko počasnejši, pač ni mogel ostati pred njim, saj to je jasno že ne vem koliko let.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.697
113
Ce bi bil dedc ne bo vec sljivil Vettla pet posto. Ko bo proti koncu sezono mogoce v kalkulaciji, da je potrebna zmaga in Kimi slabsi kot 3., recimo, pa se ga Webru ne bo dalo lovit... bo dobil nazaj z obrestmi.