Zakaj v Sloveniji razpada zdravstvo

jest5

Guru
18. avg 2007
25.819
-8.616
113
Si potem ti stalno na dopustu?
confused-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Jaz razumem da dohtarji rabijo visoke plače, ker enostavno garajo >10 let da sploh lahko opravljajo svoj poklic. Poleg tega ni dovolj da samo 10 let vlozis v to - moras biti tudi brihten. in ko kolegi vsak vikend popivajo, morajo bodoci dohtarji studirat.

Meni nekaj drugega ni jasno - zakaj so dezurstva placana ne vem 400 neto, osnova je pa recmo samo 1800 neto? Ena kolegica dohtarca mi je vsa zgrozena razlagala da to zato ker je to med vikendom halo?! Ampak med vikendi in ponoci nas veliko dela pa ni takih dodatkov. Jaz bi te zdravnike enostavno na siht pisal za vikend in to je to. Pac neki dodatki ne pa posebaj placana dezurstva. ceprav mislim da ima to verjetno razlog v pomanjkanju zdravnikov in so tale dezurstva dodatno delo ob redno narejenem sihtu
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz razumem da dohtarji rabijo visoke plače, ker enostavno garajo >10 let da sploh lahko opravljajo svoj poklic. Poleg tega ni dovolj da samo 10 let vlozis v to - moras biti tudi brihten. in ko kolegi vsak vikend popivajo, morajo bodoci dohtarji studirat.

Meni nekaj drugega ni jasno - zakaj so dezurstva placana ne vem 400 neto, osnova je pa recmo samo 1800 neto? Ena kolegica dohtarca mi je vsa zgrozena razlagala da to zato ker je to med vikendom halo?! Ampak med vikendi in ponoci nas veliko dela pa ni takih dodatkov. Jaz bi te zdravnike enostavno na siht pisal za vikend in to je to. Pac neki dodatki ne pa posebaj placana dezurstva. ceprav mislim da ima to verjetno razlog v pomanjkanju zdravnikov in so tale dezurstva dodatno delo ob redno narejenem sihtu

Kaj nekaterim ni jasna matematika?

Uradni (polni) delovni cas v nasi Republki je 40h/tedensko. Pa ce si zdravnik ali mesar. Vse ostalo so nadure oz dezurstva, na racun katerih trpi privatno zivljenje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Kaj tebi zdaj ni jasno?! Saj sem napisal, da bi teh 40 ur tedensko razporedil se na vikende. Problem nastane ce je delovne sile premalo.

Ampak tudi ce govoriva o nadurah: Če je to cena za nadure, potem bi morale osnovne ure nanesti mnogo več kot se piše tule gor (pa menim da ne).
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.819
-8.616
113
Ponavadi za osnovne ure nočejo plačati več, niti kadar bi po pravilniku morali. Recimo pri nas je otrok za 2 pediatra, a delo mora opravljati le eden. In to brez kakršnegakoli dodatka.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Aha stekam. Samo sklepam da se pol krajsa cas obravnave? Al enostavno pediater namesto 8 ur oddela 10?
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Mislim da vsak, ki je garal en mesec po 10 ur dnevno ve, da si že od tega izčrpan. In da mi nekdo govori o 400 urah mesečno na šihtu je zame bullshit. Če pa dobivaš nenormalen denar za to, da na šihtu visiš doma in si kao dosegljiv, ali pa spiš na šihtu v času dežurstva, je pa en navaden škandal.

Naj se uvede evidentiranje delovnega časa, norma koliko mora nekdo minimalno narediti na šihtu in bo hitro red. Ne pa, da med delovnim časom nekateri drkajo [censored] in delajo za privat zadeve in obenem dobijo plačano 10.000€ brutto :S

Pa tudi neke uravnilovke, da mora vsak nesposoben dohtar dobiti vsaj 2.000€ neto zaradi 6 let na faksu, so eno navadno sranje. Naj se plača zdravnikov razlikuje med dobrimi in slabimi (bolj in manj sposobnimi) zdravniki.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Axi pravi:

Pa tudi neke uravnilovke, da mora vsak nesposoben dohtar dobiti vsaj 2.000€ neto zaradi 6 let na faksu, so eno navadno sranje. Naj se plača zdravnikov razlikuje med dobrimi in slabimi (bolj in manj sposobnimi) zdravniki.

IN kako bi ti pametnjakoviæ razločil med dobrimi in slabimi zdravniki ??? Me res zanima. To bi bilo možno samo pri splošnih, da bi recimo tisti z več pacienti dobili več plačano, samo nažalost taki z večimi niso nič boljši, ampak imajo veliko pacientov ker jim napišejo vse recepte in napotnice kar se pacientje spomnijo. Je to za tebe dober zdravnik ???
Torej v splošni ambulanti nemoreš vedeti, kateri je boljši.

Kako bi v bolnisi določil kateri je boljši ???

Pa jaz mislim da so zdravniki čisto dobro plačani, problemi so drugje. Samo se z jadnimi zdravniki zakriva realne probleme. Vidim tudi, da imamo kar nekaj fovžoritnih ovc v sloveniji ki nekomu še dobre (pravzaprav imajo zdravniki za svoje delo slabe) plače ne privoščijo.

Vpišite se v šolo pa pejte za dohtarje, boste imel isto plačo, saj večina vas je dovolj pametnih boste z levo roko fax naredili (predvidevam, glede na pisanje tukaj ) .

Denar v zdravstvu se porablja - na račun zdravljenja neperspektivnih bolnikov, ker svojci izsiljujejo in grozijo, GRS (gorska reševalna) ker delajo zastonj (bi morali vsaj tistim ki niso primerno oblečeni ali karkoli drugega zaračunati), krade se na veliko, sploh na vodilnih položajih, brezvezno pisanje napotnic, brezvezni recepti za zdravila, preveæ "picajzlasto" zdravstvo (razkuževanje, umivanje...), nepotrebni prevozi z rešilci (vsak kdor hoče se z njim pelje) in pa nasploh slaba zdravstvena mreža, pa ni splošne bolnice v ljubljani, novogradnje (primer onkološki in pediatrija, in vse nove stavbe kar se jih gradi...) narkomani.... V enem manjšem zaporu v sloveniji se na teden razdeli metadona in pomirjeval za okrog 30.000 eur.

Uglavnem zdravniške plače sploh niso tak problem, samo ostali problemi se s tem zakrivajo. V USA recimo zdravniki zaslužiko po 1 MIO dolarjev na leto.

V sloveniji je premalo zdravnikov, pride ZELO MALO tujcev (bosna, hrvaška....) in če bodo nižje plače, ne samo da tujcev nebo, ampak bodo šli v tujino tudi slovenski zdravniki, kjer bodo zaslužili VSAJ 2x toliko kot pri nas.

LP
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
kolk sem slišal od ene zdravnice je ogromno takih, ki dobivajo 2 plači, delajo pa 1 delo. recimo plačan za zdravnika in predavatelja na faksu oboje kao poln delovni čas, dela pa 8 ur na dan. al pa medtem ko bi mogo sprejemat paciente raje kake članke piše. al pa 60+ letni zdravniki, ki jim več sploh ni za delat, pa so vseeno plačani za nedelo. zunaj pa vrste čakajo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.626
1.474
113
Citat:
Uporabnik Axi pravi:
Mislim da vsak, ki je garal en mesec po 10 ur dnevno ve, da si že od tega izčrpan. In da mi nekdo govori o 400 urah mesečno na šihtu je zame bullshit. Če pa dobivaš nenormalen denar za to, da na šihtu visiš doma in si kao dosegljiv, ali pa spiš na šihtu v času dežurstva, je pa en navaden škandal.

Naj se uvede evidentiranje delovnega časa, norma koliko mora nekdo minimalno narediti na šihtu in bo hitro red. Ne pa, da med delovnim časom nekateri drkajo [censored] in delajo za privat zadeve in obenem dobijo plačano 10.000€ brutto :S

Ni problem plačevanje dežurstva, če je to res dežurstvo, pravzaprav bi več težav rešilo še boljše plačevanje le- tega, kot pa nižje. Pa saj to pove zdrava pamet...

(Sosed je doživel primer na očesni, ko mu dežurna zdravnica zvečer ni hotela odstraniti tujka (vrste nobene), češ da naj pride zjutraj. Po tistem, ko jo je po telefonu poklicala sosedova znanka iz istega foha, pa mu je tujek lahko odstranila v tričetrt minute. Je bilo to potem dežurstvo? Pripravljenost? Nekaj tretjega?
tongue-1.gif
)

Drug problem je beleženje delovnega časa - splošni zdravniki začnejo delati ob 7.00, pa je res kdo takrat na v ordinaciji?
confused-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
ni važno vsi so zdravniki, ki delajo še popoldan zvečer ponoči, dopoldan pa so direktorji in to delajo vsak dan Nič ne spijo ne jejo, ne počivajo ne sexajo nič!

... tudi to ni res
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Fora je v tem, da udbomafijska drhal potrebuje denar, zato je v javnost lansirala nekaj zelo osamljenih in izstopajočih primerov z načrtom, da javnost zopet obrne proti zdravnikom. Na žalost æebinske kamarile pa bodo zdravniki kvečjemu dosegli povišanje, ne pa znižanje plač, saj je zdravnikov bistveno premalo, najbolj kvalitetni kadri pa itak odhajajo ali v tujino ali pa v zasebne prakse, namesto njih pa prihajajo, pa še to v premalem številu, tujci iz raznih eksotičnih držav.

In denar, ki ga dobijo zdravniki, je kaplja v morje v primerjavi z denarjem, ki iz zdravstva ponikne v žepe rdečih barab, te pa s prstom kažejo na zdravnike...ja, vzorec, ki se ponavlja že od leta 1942, tepčkov, ki nasedajo, je pa še vedno dovolj...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Glede na to kako zagovarjaš plače zdravnikov, pa mi povej kateri zdravnik je reven, kateri od zdravnikov nima svoje hiše, finega avtomobila, veliko jih ima tudi barke na morju.

Prosim, govoriš res kot da so reveži in če ne bodo toliko zaslužili bodo odšli v tujino. Ja seveda bodo odšli in si tam bili vsaj 2x bogatejši, ane?!
confused-1.gif
Hm, zanimivo. Oba starša sta zdravnika specjalista, pa živimo v bloku, nimamo luksuznega avtomobila, ne barke, niti vikenda itd.
Če tistih nekaj kirurgov uživa luksuz, to ne pomeni, da se dohtarji kopajo v denarju

Tudi meni je zanimivo. Verjetno starša varčujeta za hišo ali kaj podobnega, sicer lahko le rečem, da ne znate z denarjem, ker v tem primeru je sigurno dohodka, po mojih ocenah minimalno okrog 3.000 eur na mesec.

in kaj za boga je 3000 eurov na mesec za družino? Dovolj za dostojno življenje, ne pa da si iz tega nek presežek ustvarjaš - to je 26000€ na leto - če 10 let vse dajata na stran, si še ne moreta kupit hiše v LJ...


Loool. Toliko doseže cca. 5% gospodinjstev. Seveda je veliko.....in tudi presežek se da ustvarjati. Če ne drugega lahko najameš kredo za 1k mesečno.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
če dajeta na stran je to potem 360k € v 10 letih

če vzameta kredit in plačujeta 1k na mesec je to 250k€

kaj dobiš v lj za tak denar? 2 sobno stanovanje?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ii, kaj res? Saj razumem, da je tepčkom z opranimi možgani težko razumeti razmerje med udbomafijsko golaznijo in ljudmi v belem...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
? A nisem razločno napisal "šel delat magnetno resonanco" za koleno.....Seveda plačaš, samoplačniško kot pri nas. Ali pa čakaš pol leta
smile-1.gif

Pri nas plačaš magnetno resonanco 340 EUR in ŠE čakaš 14 dni, da opravijo plačano storitev.
bonk.gif