Vojna v Ukrajini 2

damirj

Guru
9. maj 2012
5.213
2.366
113
Imaš prav, tudi to si napisal. Ampak sem zdaj še bolj zmeden, kateri stavek je definitivno to kar misliš... Kakorkoli, saj v NATO imajo med členi zapisano tudi takšno delovanje. Če so imeli glede tega glasovanje in večina je akcijo podprla, potem adacta je vse OK.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.213
2.366
113
Z nadadom na Jugoslavijo je Nato kršil svoja osnovna načela, da je obrambna organizacija svojih članic.
Predlagam, da večkrat prebereš osnovna načela in dodatne naloge organizacije NATO. Po potrebi ponovi večkrat.

Sem ti jasno napisal, komu je napad koristil in komu ni, tudi meni ni, če mene sprašuješ, ker mi ne ustrezajo priseljenci iz Kosova, ki so se preselili zaradi blaginje, ki jim jo je prinesla nova država. Kaj pa tebi?
Mene je zanimalo samo zate. Mene ne motijo priseljenci, ki se prilagodijo. Problem so teli, ki se ne prilagodijo. Ampak to pač niso samo kosovarji, so tudi srbi, hrvati, makedonci, albanci, rusi , ukrajinci itd...

Aha provokacije.
Ki to niso. Kar pa ti nadalje razpredaš, pa so res provokacije :) Pač kura-jajce.

No torej če so provokacije opravičljiv razlog za našad, potem je rusija povsem opravičeno in legalno napadla.
Ja samo vrstni red si zamešal, ker očitno torej tudi ti meniš, da bi Ukrajina lahko uporavičeno napadla rusijo.

Sva že zgoraj ugotovila
Nisva..
 
na Kubi so zda izgubile ugled ...

otok, obkrožen s pohlepnimi judi pod sankcijami,
s tobakom in cukrom, težko parira najjać državi na svetu

kuba pa zda dej ne smeši se no. na Kubi vse kar diši po zahodu nima ugleda, vse kar je levo, rdeče itd..je pa božanstvo. Judom se je*e za Kubo so dost brihtni in sposobni ustvart cekine na drugih področjih.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.272
-2.391
113
Predlagam, da večkrat prebereš osnovna načela in dodatne naloge organizacije NATO. Po potrebi ponovi večkrat.


Mene je zanimalo samo zate. Mene ne motijo priseljenci, ki se prilagodijo. Problem so teli, ki se ne prilagodijo. Ampak to pač niso samo kosovarji, so tudi srbi, hrvati, makedonci, albanci, rusi , ukrajinci itd...


Ki to niso. Kar pa ti nadalje razpredaš, pa so res provokacije :) Pač kura-jajce.


Ja samo vrstni red si zamešal, ker očitno torej tudi ti meniš, da bi Ukrajina lahko uporavičeno napadla rusijo.


Nisva..
Ker debata poteka o Kosovu, nisem preusmerjal teme na druge.
In kaj je povedal župan Kranja - ki velja za naklonjenega albancem:
Kranjski župan Matjaž Rakovec Albancem v Kranju očita, da se ne želijo integrirati oziroma da jih ne zanimajo tečaji slovenskega jezika, ki jih v Kranju organizirajo zanje.
Očitno samostojnost Kosovo dobro deluje na njihovo blaginjo, da kranjska UE izda letno blizu 2000 dovoljenj za bivanje državljanom Kosova.

Kdo pa odloča, kaj je provokacija in kaj ne? Ker zate 8-letno bombandiranje Donbasa praviš da ni provokacija, nekateri pa mislijo da je. ????
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.213
2.366
113
In kaj je povedal župan Kranja - ki velja za naklonjenega albancem:

Kranjski župan Matjaž Rakovec Albancem v Kranju očita, da se ne želijo integrirati oziroma da jih ne zanimajo tečaji slovenskega jezika, ki jih v Kranju organizirajo zanje.

Očitno samostojnost Kosovo dobro deluje na njihovo blaginjo, da kranjska UE izda letno blizu 2000 dovoljenj za bivanje državljanom Kosova.

Obstajajo vzvodi za to problematiko, ampak se jih (namenoma) ne poslužujemo, toliko slabše za nas. Sicer imajo tudi v drugih državah problem, pa četudi so bistveno bolj nacionalisti kot mi Slovenci (na hrvaškem npr). Enkrat bi pač morali pretrgat nitko in začet znova. Verjetno bi izpadli rasisti, ampak tko pač je.

Kdo pa odloča, kaj je provokacija in kaj ne? Ker zate 8-letno bombandiranje Donbasa praviš da ni provokacija, nekateri pa mislijo da je. ????
Ker je to bombardiranje le posledica enostranskih dejanj rusije. Zato. Ampak je treba glavo potegnit ven iz peska.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.272
-2.391
113
Obstajajo vzvodi za to problematiko, ampak se jih (namenoma) ne poslužujemo, toliko slabše za nas. Sicer imajo tudi v drugih državah problem, pa četudi so bistveno bolj nacionalisti kot mi Slovenci (na hrvaškem npr). Enkrat bi pač morali pretrgat nitko in začet znova. Verjetno bi izpadli rasisti, ampak tko pač je.


Ker je to bombardiranje le posledica enostranskih dejanj rusije. Zato. Ampak je treba glavo potegnit ven iz peska.
S prvim odstavkom se glede nas strinjam, Se pa sprašujem, zakaj hudiča se Kosovarji izseljujejo, saj imajo samostojno državo, Nato pa jim je tudi prinesel demokracijo in blaginjo ?

Rusija ni takrat, ko se je začelo bombandiranje nič reagirala, reagirala je 8 let kasneje, so pa reagirali prebivalci Donbasa kot posledica protiruske politike vlade, ki je na oblast prišla nelegalno z državnim prevratom.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.213
2.366
113
S prvim odstavkom se glede nas strinjam, Se pa sprašujem, zakaj hudiča se Kosovarji izseljujejo, saj imajo samostojno državo, Nato pa jim je tudi prinesel demokracijo in blaginjo ?

Rusija ni takrat, ko se je začelo bombandiranje nič reagirala, reagirala je 8 let kasneje, so pa reagirali prebivalci Donbasa kot posledica protiruske politike vlade, ki je na oblast prišla nelegalno z državnim prevratom.
Ker je vseeno na "zahodu" boljše? Sej pa tudi pri nas marsikdo rine v Avstrijo, Nemčijo, Švico, Ameriko...

Rusija je že za časa razpada SZ oz osamosvojitve Ukrajine imela določene pretenzije po Ukrajini in ne obratno. Moramo vedeti, da je glavnina teritorija Rusije, ki je kaj vrednega, zahodno od Moskve, ostalo je bolj ali manj samo breme Rusiji. Zato želja po ozemlju Ukrajine.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.082
4.992
113
Nuku`Alofa
Poglej priponko 93754
lol, sploh ni v Evropi :)

zda se naj spokajo
v osnovni šoli se učijo kje so meje

600px-Europe_political_map.png



ni pa v eu kot tudi ne srbija, bosna, makedonija,...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.082
4.992
113
Nuku`Alofa
je padel ugled zda v vietntamu, afghanu, iraku...

kjer so epsko pušnili

kakšen je pa ugled gihtlandije? Njegova vojska je nekoč bila druga na svetu, potem druga v Ukrajini potem druga v ruSSiji sedaj jo pa iz dreka vleče največja vukojebina na svetu kimčilandija... pa ne pozabit da je Rusija epsko pušnila v afganistanu, prvi čečenski vojni pa še marsikje
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.082
4.992
113
Nuku`Alofa
mirsi pod črto...vlado kot rdečkar z dometom kot ga pač ma je naredil pi*****o, ki bo ruse stala toliko da glava peče. Tud tvoji rdečkarji so kršili marsikatero načelo, sporazum, pa si kr tiho, nič ne omenjaš tega, omenjaš zgolj države ki so tako ali drugače povezane z UA in so proti RU.

Zdaj je kar je, če bi bil vsaj micen pameten bi se umaknil, oz bi začel zadeve reševat na drug način, tako da še vedno s šmajzerjem in kakon futrom, medtem doma iščejo kako cekine pripeljat na domač prag. Ker je suša. Tako da...bo še zelo pestro


PS ko smo zadnjič o Kubi, le-to je nedolgo nazaj obiskala ena mičkeno močnejša nevihta in guess what? 10 dni so bili brez štroma. Sankcije so baje državo pripeljale na rob, ampak država kot taka ni sposobna niti parih dratov po državi potegnt, tako da mirsi ko bo drugič Kuba in bdp na sporedu...
1729805954652.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.082
4.992
113
Nuku`Alofa
Pomembno je, kar si čisto zanemaril, da je rezultat glasovanja bil velika večina za ureditev konflikta z vojaškim posredovanjem. To je zelo pomembno, ker je to kot en od členov v NATO tudi omogočeno. Kar je tu tudi pomembno je, da nobena država, niti Rusija kot velika zaveznica in prijateljica srbije, ni vložila veto. Zato jaz mislim, da ne, v splošnem ni bilo v nasprotju z načeli NATO (ohranjanje miru v regijah itd). So pa izvedli vse skupaj zelo nerodno in bi sigurno lahko boljše in dodatno na podlagi še drugih načel šli v akcijo.

Tako, jaz jajca imam, povedal sem, ti pa še kar palamudiš in ne zmoreš enega enostavnega ne/ja odgovora. Vprašal sem te čisto enostavno, ali TI misliš, da je ta napad koristil. Ne zanima me ne za srbe, ne za kosovce, niti ne za američane, pač pa enostavno samo ti kaj misliš. Bo šlo?

Vprašanja okoli 5. člena so verjetno bolj kompleksna in ne jaz ne ti nisva dovolj izobražena in/ali strokovnjaka na tem področju, da bi znala pravilno oceniti legitimnost takega dogodka. Ugibam pa, da bi napad NATO članice na neNATO članico in to brez neke provokacije, se niti ne zgodil. Da smo konkretni, Ukrajina kot NATO članica, bi prva napdla Rusijo, če je to kar ciljaš, mislim da se ne bi zgodilo. Kot sam vidiš, je Rusija na veliko provocirala že od samostojnosti Ukrajine dalje in zato se kasnejšim dejanjem Ukrajine niti ne gre čudit. Kokoš-jajce problem v tem primeru, pa čeprav vemo, da je bilo prej jajce.

1729806225291.png