Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Prej hodijo zato, ker morajo iz izkušenj čakati vsaj nekaj ur na preglede.

sej je vseeno, a ni?

pač če prej pride, in če mu ni problem čakat, naj pač čaka v čakalnici.

Seveda da je, samo hotel sem replicirat na tole

Uporabnik ales85 je napisal:
Saj si ne rabi. Ampak ne rabijo pa tudi v zdravstveni dom ob 7h, če so naročeni ob 11h, delati gužvo za 4 ure. Po možnosti celo takrat, ko sploh niso naročeni. Pa nategovati zdravnika s "klepetom". Če jim je dolgčas naj grejo pač na kavo.

Pa je samo ynosa prikazalo. Mogoče je še bolje da jih več starih sedi da se med seboj v tistem času kaj zmenijo pa potem ne težijo dohtarjem notri z osebnimi težavami.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
Edina logična rešitev za čakanje pred ambulantami je, da se uvede ena skupna čakalnica za vse, ki pridejo v ZD, kjer na monitorjih "kličejo" v posebne čakalnice 10 minut pred naročenim časom. Da bo zadoščeno varstvu osebnih podatkov pa ob potrditvi naročila dobiš unikatno kodo, po kateri te "kličejo".
Vse mora bit avtomatsko brez stika z osebjem, da ne pride do: "jaz sem tu že tri ure, pa še nisem na vrsti" - itak, če si naročen čez dve uri!

tko ima poliklinika.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.727
-175
113
Določeni zdravstveni domovi imajo to organizirano. Od naročanja preko spleta do urejenih čakalnih vrst. Doma so se čudili, kako ne upajo poklicati v ZD, da bi se naročili za recepte. Telefon stalno zaseden. Uredil preko spleta, v roku enega dne od naročila že sms da čaka v lekarni. Gneče po hodnikih ni, razen če zdravnik ni tudi dežurni zdravnik na urgenci.

Ostalo so pa tudi boomerji krivi. Imel sem pregled v bolnici, zaradi covida so spuščali po terminih notri. Horda upokojencev pred bolnico. Jaz sem se sprehodil mimo, do vratarja, povedal ime in priimek. Pred mano pa zavrnil gospo, katera je bila šele čez 2 ure naročena.
Medicina dela, pridem za uro. Spet omejitev vstopa. Gospa je prišla 4 ure preden je bila naročena.
vem da majo eno pošlihtan, samo to je lastna iniciativa.
plačani so pa lih tolk k uni, k majo slušalko dvigneno, da telefon ne zvoni :bonk:
sistemske rešitve pa ni, je že preveč rok u marmeladi zgleda
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Poliklinika a to je tam ko zgleda kot bi prišel nazaj v čase Titota, ker je vsa oprema še iz 70ih let? Pa una čakalnica zgleda kot neka triažna enota v vojaški bolnici na fronti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Piton

Guru
11. apr 2022
1.727
-175
113
Tko da vpraša /prosi vnuka za pomoč....

Če je tamau egocentricen snowflake pač ni najin blem....
že uredu.
telefon lohk ostane, sam morš met najprej ostalo pošlihtan. tistih par mamc bojo pa že na peš pošlihtal
sicer se pa ni za norca delat, verjetn vsi vemo kako v letu 2023 zgledajo zdravstvene kartoteke. so še ene 50 zadi za mamcam k ne znajo maila uporablat
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.727
-175
113
To bo to....

Sam sem si zrihtal prek digitalnega potrdila....bp

Tastara2....zaznala problem....javita.....nastudiram.....vidim da bosta mogla skumunicirat prek smsPass....in sta si sama potem zrihtala...

Res pa da imamo odzivne osebne zdravnike....

Komunikacija je ključ....

Najprej znotraj familije.....potem pa z zdravnikom....

Lah si pa kalbo....k ti klikerje vn pomeče ob vsakem problemu....
sereš bigtime
bi te rad vidu, kako boš bihten, ko ma sestra v ZD odloženo tel. slušalko na mizi. ko kličeš skoz zasedeno.... mail - kuga je to? .... aplikacija za naročat - %&/(%#$%#????
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.423
113
Tko da vpraša /prosi vnuka za pomoč....

Če je tamau egocentricen snowflake pač ni najin blem....
V bistvu je to njem blem, če se izrazim po tvoje, ker je v riti po domače povedano. In kaj bi stara dva naredila, če ne bi blo hčerke, sina, zeta vnuka? Spet si ozkogled in že spet si naflodral cel kup bedarij v zvezi z mano, dejansko si pa pokazal, da ne znaš pogledat na problem širše, ampak vedno gledaš samo skozi svoj zelo ozek in močno omejen pogled v smislu "mojim dvem sm zrihtu, tisti k nimajo so snežinke". Mimogrede, naša dva in tud moja mati imajo zadeve rešene, samo niso vsi te sreče, zato bi moralo bit zdravstvo dostopno tudi osebno in po telefonu, kot je bilo pred epidemijo. Na žalost so barikade ostale, kar je nesprejemljivo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.627
6.350
113
Pac telefoni in osebno mora ostati in bo evolucijsko pocasi slo "iz rabe". Kdo od vas recimo tam 35-45 letnikov se pa hodi osebno narocat. Da si cajt jemljes pa se setkas okoli. Ze starejsi nekateri so osvojili dogotalne poti in vedno manj bo takih, ki se tega posluzujejo. In ko bomo mi 70, bomo se kar maile posiljali in se prijavljati preko portalov tipa gospodar zdravja in upali, da nam 40 letniki ne bodo tega odvzeli, ker oni uporabljajo ne vem, kaj bo takrat...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.370
3.676
113
Tako kot v ZDA, a ne? Plačaj in bankrotiraj ali pa pač ne :D Ne trdim, da je samo slabo, ampak privat zdravstvo ima en kup pasti.
Ti si videl ZDA samo v risankah. V ZDA imajo nekaj kar se reče zdravstveno zavarovanje, opcijsko... ne obvezno... in bolj ali manj full paket stane cca 12% plače - skoraj točno toliko kot pri nas ... za ta denar si takoj na vrsti in ne čakaš 7 let z napotnico hitro, pa zdravnika dejansko dobiš. Samo pač ker je opcijsko ljudje ne plačajo. Ko vidjo da pride ca. 12% plače se jim zdi veliko, pri nas je pa "zastonj"... ker ne plačaš nič... oz. na plačilni listi je ena malenkost, ki je itak ne bi nikoli videl v živo.... pa še eno malenkost plača zate kapitalistična gnida od delodajalca.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.948
5.630
113
V bistvu je to njem blem, če se izrazim po tvoje, ker je v riti po domače povedano. In kaj bi stara dva naredila, če ne bi blo hčerke, sina, zeta vnuka? Spet si ozkogled in že spet si naflodral cel kup bedarij v zvezi z mano, dejansko si pa pokazal, da ne znaš pogledat na problem širše, ampak vedno gledaš samo skozi svoj zelo ozek in močno omejen pogled v smislu "mojim dvem sm zrihtu, tisti k nimajo so snežinke". Mimogrede, naša dva in tud moja mati imajo zadeve rešene, samo niso vsi te sreče, zato bi moralo bit zdravstvo dostopno tudi osebno in po telefonu, kot je bilo pred epidemijo. Na žalost so barikade ostale, kar je nesprejemljivo.
Uglavnem....zrihtal ste.... Vse štima....

Sam ti maš pa še kar pulz na 200 in peno na ustih? Zanimiv način komunikacije....

Jaszt sem mnenja da vsak normalen ima neko "sredino" okol sebe...

Če pri mojih 2h ne bi jaz odigral te vloge....bi me sestri stresli iz hlač in oni2 zrihtali....

Če ne bi blo nas 3h....bi se našel/šla pa kak sosed/soseda....sorodnik!

Če pa dobivaš peno na usta za vsako stvar.....hja....pol si pa sam za vse ja :D
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5 in Piton

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Od povprečje plače gre letno skupaj z dopolnilim zavarovanjem 3600€ za zdravstvo (s prispevkom delodajalca).
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Svobodnjak

Fizikalc
9. sep 2022
477
-3.215
28
Uglavnem....zrihtal ste.... Vse štima....

Sam ti maš pa še kar pulz na 200 in peno na ustih? Zanimiv način komunikacije....

Jaszt sem mnenja da vsak normalen ima neko "sredino" okol sebe...

Če pri mojih 2h ne bi jaz odigral te vloge....bi me sestri stresli iz hlač in oni2 zrihtali....

Če ne bi blo nas 3h....bi se našel/šla pa kak sosed/soseda....sorodnik!

Če pa dobivaš peno na usta za vsako stvar.....hja....pol si pa sam za vse ja :D
Ja no, za nekaj te pa morajo ponucati, drugače itak samo bluziš na tem svetu- za razliko od kalbota otrok nimaš, resno babo tudi vprašanje, hiše/stanovanja ti ni treba zidati, samo šiht odbrenkaš, pol pa lagano, pijačke in forumi...:cool:

Alex
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in Samo Svoj

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ti si videl ZDA samo v risankah. V ZDA imajo nekaj kar se reče zdravstveno zavarovanje, opcijsko... ne obvezno... in bolj ali manj full paket stane cca 12% plače - skoraj točno toliko kot pri nas ... za ta denar si takoj na vrsti in ne čakaš 7 let z napotnico hitro, pa zdravnika dejansko dobiš. Samo pač ker je opcijsko ljudje ne plačajo. Ko vidjo da pride ca. 12% plače se jim zdi veliko, pri nas je pa "zastonj"... ker ne plačaš nič... oz. na plačilni listi je ena malenkost, ki je itak ne bi nikoli videl v živo.... pa še eno malenkost plača zate kapitalistična gnida od delodajalca.
Ce bi to bilo res, ne bi imeli taksne zdravstvene krize in toliko bankrotov na racun zdravstva.

Ce je kje drobni tisk, je tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.948
5.630
113
Ja no, za nekaj te pa morajo ponucati, drugače itak samo bluziš na tem svetu- za razliko od kalbota otrok nimaš, resno babo tudi vprašanje, hiše/stanovanja ti ni treba zidati, samo šiht odbrenkaš, pol pa lagano, pijačke in forumi...:cool:

Alex
Bolje po svetu..... Kot pa ti.....po internetu!

Druzga kot za kurbarijo tko nisi! Kako kaj Jagababa?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Svobodnjak

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.423
113
Uglavnem....zrihtal ste.... Vse štima....

Sam ti maš pa še kar pulz na 200 in peno na ustih? Zanimiv način komunikacije....

Jaszt sem mnenja da vsak normalen ima neko "sredino" okol sebe...

Če pri mojih 2h ne bi jaz odigral te vloge....bi me sestri stresli iz hlač in oni2 zrihtali....

Če ne bi blo nas 3h....bi se našel/šla pa kak sosed/soseda....sorodnik!

Če pa dobivaš peno na usta za vsako stvar.....hja....pol si pa sam za vse ja :D
Sicer ne vem od kje ti pri meni pena na ustih, ampak če ne razumeš, da s sedanjim sistemom, sploh po korona zaprtju nekaj ni OK, ti pač ne morem pomagat. Drekat si začel ti s snežinkami in podobnim sranjem. Imam pa z zdravstvenim sistemom kar nekaj izkušenj, če ne drugega imam tri otroke zelo blizu odrasle dobe in pač vem, da samo s kimanjem nikamor ne prideš.
Meni zelo paše sistem ko prek gospodarja zdravja prideš do zdravniških storitev brez da rabiš v ZD hodit. Samo zastopi, da ni za vse enako in da tudi tastarim ni fajn za vsako malenkost mladim težit.