Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

sad

Guru
24. avg 2007
20.934
9.591
113
Predvidevam, da si vsaj deset let mlajši od mene, mišljeno zelo dobronamerno in ne slabšalno, zato verjamem, da se težje postaviš v kožo računalniško nepismenega človeka. Moja mati recimo je praktično vso svojo kariero delala v računovodstvu z računalniki, pa ima sedaj v penziji tudi včasih težave, očitno gredo možgani na off, ker je računalništvo priučeno in ne prirojeno kot pri mlajših generacijah, vendar s komunikacijo po mailu jih nima, ker je to delala v službi. Moj tast in tašča, ki sta malenkost starejša od nje, pa računalnika nista videla še nikoli razen od daleč in za njiju je to velik problem in nista edina, je takih v naši okolici kar precej. Torej, namesto, da bi se delalo na tem, da bi za take vseen bilo poskrbljeno, saj je za starejše bistveno, da so čim dlje samostojni, se jim zadeve otežuje in se jih dela odvisne od drugih čisto brez potrebe. Pa stara dva imata zdravila, ker imata polno bajto vnukov in njihova starša, mene in ženo. Sosedova dva tega namreč nimata. Tako da to ni nobena puhlica, ampak bo še nekaj časa realnost.
Dobronamerno tole pišem. Morda se boš moral usesti z njima in jima nastavit digitalne zadeve (registrirati) in ju priučiti. Težava nastane, če tega ne želita aka se hočeta iti pogovarjat do sestre, pa v čakalnici srečata znance in potem čveka, čveka, itd.
Primer: gospa stara 90 let in sem ji zregistriral Gospodarja zdravja in je komunicirala preko njega s sestro za napotnice, recepte, itd. Tako da to kar si napisal so precej izgovori. Ker kliknit na Nov posvet in napisati noter zna vsak. Res pa je nekaterim potrebno večkrat razložiti in pokazati.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.766
113
40
MB
To pac nima nobene veze z leti ampak odvisno od cloveka do cloveka.

mas 90 letnike ki potujejo pa obozujejo zivljenje, na drugi strani pa ene ki grejo v penzijo pa doma cakajo na smrt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in kalbo

sad

Guru
24. avg 2007
20.934
9.591
113
To delno drži. Ampak pri 70ih je vsak, ki živi samostojno, zagotovo sposoben narediti dva klika, tudi če doma samo še čaka na smrt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.428
113
Dobronamerno tole pišem. Morda se boš moral usesti z njima in jima nastavit digitalne zadeve (registrirati) in ju priučiti. Težava nastane, če tega ne želita aka se hočeta iti pogovarjat do sestre, pa v čakalnici srečata znance in potem čveka, čveka, itd.
Primer: gospa stara 90 let in sem ji zregistriral Gospodarja zdravja in je komunicirala preko njega s sestro za napotnice, recepte, itd. Tako da to kar si napisal so precej izgovori. Ker kliknit na Nov posvet in napisati noter zna vsak. Res pa je nekaterim potrebno večkrat razložiti in pokazati.
Tega ne želita in nista tip ljudi s katerima bi se dalo usest, verjemi, že z navadnim telefonom na tač so težave. Nista pa tud tip penzionistov ki so iz zabave kampiral pred ZD.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.428
113
To delno drži. Ampak pri 70ih je vsak, ki živi samostojno, zagotovo sposoben narediti dva klika, tudi če doma samo še čaka na smrt.
Dva klika? Računaj da noben od teh dveh še ni sedel za računalnikom, tko da bi bla tud ob veliki volji dolga pot, volje pa ni.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.947
5.629
113
Tega ne želita in nista tip ljudi s katerima bi se dalo usest, verjemi, že z navadnim telefonom na tač so težave. Nista pa tud tip penzionistov ki so iz zabave kampiral pred ZD.
Potem pa vzami laptop....pa se dobte v prvi "mehki curi" (lokalni lokal kjer se zadržujejo peMzionisti čez dan) :)
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in sad

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Zdravniki bodo res govorili o modernih dostopih, ko že 100 let uporabljajo un papiranti karton za informacije shranjevat? Po moje polovica dela pomočnice v ambulanti je samo iskanje in arhiviranje tega kartona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.627
6.349
113
tudi privatniki to delajo. Resnično potrebuješ en šnel kurz iz pojmov: javno, državno, privatno...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.934
9.591
113
Dva klika? Računaj da noben od teh dveh še ni sedel za računalnikom, tko da bi bla tud ob veliki volji dolga pot, volje pa ni.
Pisal sem za tvoja starša. A ni tvoja mati delala z računalniki?
Če sta pa težka, jima pa plačaj učitelja, da ne bosta rabila tebe poslušat.
V glavnem, to je en bullshit izgovor. Pač se jim ne da: tašči in tastu.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.449
3.865
113
Ljubljana
hmpg.net
Javno dela tudi ob izrednih dogodkih
Janvo dela tudi takrat, ko delajo z izgubo (onko)
Javno izuči (da potrebne licence) vse zdravnike, da gredo lahko privat.

Brez javnega, privatno ne dela.

Pa to je samo primerjava javno : privatno, kjer so razmejitve jasne. Pri nas pa niso
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.800
113
davorinm.wordpress.com
Pisal sem za tvoja starša. A ni tvoja mati delala z računalniki?
Če sta pa težka, jima pa plačaj učitelja, da ne bosta rabila tebe poslušat.
V glavnem, to je en bullshit izgovor. Pač se jim ne da: tašči in tastu.
Pač une parkrat na mesec, kvartal se logiras in pišeš dohtarju v njihovem imenu za njih. Najlažje. Vmes jih probas naučiti če gre, če ne gre jebiga. Upaš, da bodo tvoji otroci tako zate skrbeli, ko vo treba z AI robotom se menit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.049
4.969
113
Nuku`Alofa
Osebno poznam primer ki bi šel lahko po 1 tednu nazaj na delo če bi mu naredili operacijo takoj tako je pa 15 mesecev bil na bolniški vsak mesec pa dobil nadomestilo višje od cene operacije. Pa na koncu je še dobra 2 jurja skeširal sam za fizioterapije ker tudi tistih ni dobil. In takih primerov je na stotine.

Ja sem bil na istem. Če ne bi določenih zadev šel samoplačniško bi bil eno leto na bolniški. Še tako sem bil skoraj pol leta. Zaradi počenega meniskusa.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.049
4.969
113
Nuku`Alofa
Javno dela tudi ob izrednih dogodkih
Janvo dela tudi takrat, ko delajo z izgubo (onko)
Javno izuči (da potrebne licence) vse zdravnike, da gredo lahko privat.

Brez javnega, privatno ne dela.

Pa to je samo primerjava javno : privatno, kjer so razmejitve jasne. Pri nas pa niso

Avtomobilske zavarovalnice so vse privatne, pa ti nobena ne bo zavrnila škodnega zahtevka do katerega si upravičen. Državni ZZZS pa ti reče " kvoto posegov na levih sprednjih blatnikih smo dosegli oktobra, zato čakaj do januarja. Lahko pa popravimo steklo na zadnjih vratih".

PS osebni zdravnik je zasebnik koncesionar in deluje. Se zgodi da je linija zasedena, ampak v takem primeru še isti dan sestra pokliče nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Avtomobilske zavarovalnice so vse privatne, pa ti nobena ne bo zavrnila škodnega zahtevka do katerega si upravičen. Državni ZZZS pa ti reče " kvoto posegov na levih sprednjih blatnikih smo dosegli oktobra, zato čakaj do januarja. Lahko pa popravimo steklo na zadnjih vratih".

PS osebni zdravnik je zasebnik koncesionar in deluje. Se zgodi da je linija zasedena, ampak v takem primeru še isti dan sestra pokliče nazaj.

Od sredine lanskega leta se plačuje vse kar se naredi. Za to je bilo lansko leto namenjeno preko 100 milijonov ki niti iso bili porabljeni letos pa še precej več. Se je pa delalo tako 30 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi