Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.948
5.630
113
Ne ga srat no. Naša tastara dva sta dežurala tri dni pr telefonu pa živ bog ni dvignu telefona. Rabita pa recepte za redna zdravila. Brez da sta naročena ne smeta v ZD. Moja pošlje mail in je bil odgovor, da ne komunicirajo več po mailu, ampak samo prek gospodarja zdravja ali v času uradnih ur po telefonu, v času uradnih ur telefon zvoni v prazno, pol se pa slikaj. Še jest sem imel težave to neumnost zrihtat, pa ne bosta mela 75 let stara človeka, ki računalnika v življenju nista vidla od blizu. Se bo treba mal tud v to upičit, ker so ratal ZDji nedostopne trdnjave. Je pa fajn ja, če odmisliš, da je s predpotopno aplikacijo en spet zaslužu. Z zdravnikom prek tega komuniciram brez težav. Ni pa to za upokojence, naša dva mata težave že ko se programska shema na TV zamena.
Ehhh....če se mate v familiji radi....se dostop zrihta v 2h dnevih max (če maš odzivnega zdravnika/co pa v 2h urah)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.948
5.630
113
jao... sami pametnjakoviči...
To bo to....

Sam sem si zrihtal prek digitalnega potrdila....bp

Tastara2....zaznala problem....javita.....nastudiram.....vidim da bosta mogla skumunicirat prek smsPass....in sta si sama potem zrihtala...

Res pa da imamo odzivne osebne zdravnike....

Komunikacija je ključ....

Najprej znotraj familije.....potem pa z zdravnikom....

Lah si pa kalbo....k ti klikerje vn pomeče ob vsakem problemu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
To bo to....

Sam sem si zrihtal prek digitalnega potrdila....bp

Tastara2....zaznala problem....javita.....nastudiram.....vidim da bosta mogla skumunicirat prek smsPass....in sta si sama potem zrihtala...

Res pa da imamo odzivne osebne zdravnike....

Komunikacija je ključ....

Najprej znotraj familije.....potem pa z zdravnikom....

Lah si pa kalbo....k ti klikerje vn pomeče ob vsakem problemu....

Pusti ti mene, jest sem trenutno še v koraku s časom.

mi se pa pogovarjamo o starejših, ki pač niso digitalno pismeni.

In pričakovat, da bojo vsem tem starejšim vse uredili vnuki, je malo utopično. Zdej ne vem, al ne opazuješ svoje okolice ali si pa pač nekje, kjer je vse idealno.

Jest vem, da je veliko starejših samih in se lovijo z vsem napredkom in z vsemi temi novitetami, ki jih zdravstvo stalno prinaša. In namesto, da bi se skupaj potrudili, da bi oni dostojno preživeli še teh nekaj let, ti izjaviš "To ni najin blem!". Jaki sebični frajer si - zdele si lahko pameten, ko boš pa star, ti pa tud takratna tehnologija ne bo nič več jasna. Upaj, da boš imel vnuke, ki ti bojo stalno na voljo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Če bi imeli privatno zdravstvo ne bi bilo tega problema, ker bi delovalo. Javno zdravstvo pa samo zanima, kakšne plače bodo imeli, in to je vse, to je edina njihova skrb. Ponoči ne spijo ker razmišljajo o tem da količnik njihove plače ni 3:1 s povprečno. To so nočne more, ki si jih normalen človek ne more predstavljati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
no, jest sem pa mnenja, da je pri nas zdravstvo na zadovoljivem nivoju - kolikor imam jest izkušenj. Mogoče je treba bit kdaj malo iznajdljiv, zoprn, ampak, kdo pa se bo boril za tvoje zdravje, če ne sam?

Seveda so primeri, ki so sramotni. Ampak to je zdravstvo - mega državni aparat, rutinska industrija, ki žal dela tudi napake. Ustvari pa tudi veliko zgodb s srečnim koncem.

Jest mislim, da se je treba lotit zadev v ozadju. Korupcija in dobavitelji. Osebje pač dela svoje delo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.766
113
40
MB
Zdej pa ti men povej, kako si naj 80 letna oma uredi recept prek spleta?
vedno ista puhlica, rahlo dolgočasno.

isto je za upravne enote, kak bodo pa boge babice prišle do potnega lista.

če digitaliziramo javne storitve, lahko polovico fikusov gre na borzo, preostala polovica pa lahko hodi osebno domov k ljudem ki ne znajo preko digitalne poti, tja pa ne morejo zaradi zdravja ali drugih preprek.

edit: včeraj bil na pregledu za službo, in rabijo pazi to, mojo papirno kartoteko, po pošti poslano od osebnega zdravnika do zdravnika pri katerem se bil na pregledu, pa seveda pol spet nazaj ... v letu 2023 :zavijazocmi:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Ja z Ljubljančani je res nekaj narobe :evil:
1673601722065.png


Prej hodijo zato, ker morajo iz izkušenj čakati vsaj nekaj ur na preglede.

Ali pa zato ker gre bus ali vlak zjutraj in en pol ure prej preden si naročen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Ali pa zato ker gre bus ali vlak zjutraj in en pol ure prej preden si naročen.

Ko sem imel zdravnika še na metelkovi, je bilo tako. Naročen si bil ob 13:00. Prišel si ob 13:00 tja. Tam je bilo 30 ljudi na hodniku. Na vrsto si prišel ob 16:00. Nima veze kdaj si bil naročen, ker je bilo toliko ljudi, ki rabijo dohtarja, da jim sistem ni imel nobenega pomena.

Drugič sem prišel raje pol ure prej kot po naročenem, ker sem bil naročen takoj zjutraj. Pridem zjutraj pol ure, PREDEN ZDRAVNIK SPLOH PRIDE, tam je bilo že 20 ljudi čakajočih. Čakal 2 uri.

Tretjič sem prišel dobro uro preden se je sploh odprla ordinacija. Bil tretji na vrsti, čakal dobro uro vse skupaj.

Potem pa zamenjal dohtarja in šel h koncesionarju. Kako je sedaj? Imel januarja vnete oči, poslal mail da imam vnete oči v nedeljo zvečer. V ponedeljek zjutraj dobil odgovor, da naj pridem popoldne na pregled. Prišel ob dogovorjeni uri, čakal sem 2 minuti, uredil petih minutah in šel v lekarno po antibiotike. Rešeno.

Moja mama (zdravnik v zdr. dom ljubljana) sredi lanskega leta, hudo vnete oči. Hoče dobiti pregled, nihče se ne javlja na telefon in na mail 2 dni. nihče. Končno dobi linijo, jo naroči čez 1 TEDEN (!!!!!!!!!!!!!!!!!). Rečem mami, da ni druge kot da gre privat na pregled, ker ni mogla več gledati in je bilo že nevarno za vid. Šla privat, dobila en komplet antibiotikov in rabila kar nekaj časa, da je rešila zadevo. Če bi čakala na pregled pri svojem osebnem zdravniku, se ne bi dobro končalo.
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.419
2.166
113
Meni je sedaj precej bolj všeč kot prej. Si naročen, prideš na uro, si a vrsti in to je to.
Kot je ynos napisal, so bile prej polne čakalnice bolnih ljudi, pa obsedeno stanje na hodnikih.

No od novega leta itak nimam več zdravnika.... Tako da me prav zanima kako bo naprej šlo
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.370
3.676
113
Mogoče je treba bit kdaj malo iznajdljiv, zoprn, ampak, kdo pa se bo boril za tvoje zdravje, če ne sam?
- Če bi rekel "za to da ti deluje internet se je treba borit in bit zoprn, ampak kdo se bo boril za tvoj internet če ne sam" .. bi vsi mislili da si moron in da pejt drugam, ker je pač s tvojim ponudnikom nekaj narobe.

- Če bi rekel "v trgovini se je treba borit za kruh in bit zoprn, ampak kdo se bo boril za tvoj kruh če ne sam" .. bi vsi mislili da si moron in da pejt drugam, ker je pač s trgovino nekaj narobe.

ampak zdravstveni sistem pa deluje... samo borit se je treba...
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.929
2.346
113
Edina logična rešitev za čakanje pred ambulantami je, da se uvede ena skupna čakalnica za vse, ki pridejo v ZD, kjer na monitorjih "kličejo" v posebne čakalnice 10 minut pred naročenim časom. Da bo zadoščeno varstvu osebnih podatkov pa ob potrditvi naročila dobiš unikatno kodo, po kateri te "kličejo".
Vse mora bit avtomatsko brez stika z osebjem, da ne pride do: "jaz sem tu že tri ure, pa še nisem na vrsti" - itak, če si naročen čez dve uri!
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in ales85

krko

Guru
5. sep 2010
2.664
1.377
113
edit: včeraj bil na pregledu za službo, in rabijo pazi to, mojo papirno kartoteko, po pošti poslano od osebnega zdravnika do zdravnika pri katerem se bil na pregledu, pa seveda pol spet nazaj ... v letu 2023 :zavijazocmi:
Moja nikoli ne pošlje komplet kartoteke. Samo na A4 listu jim napiše stavek ali dva (v smislu, da pri meni ni nikakršnih posebnosti) in jim pošlje.
Dejansko niti 1x do sedaj kartoteka ni šla od moje zdravnice drugam.