SUV za okrog 50k

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.153
113
Celje
Že tri leta nekaj kvazi kupuješ. Se mi zdi, da si tak kot moj kolega, ki ženekaj let vsem razlaga, kako kupuje bajto in ima gotovino, ampak kupil je pa še kar ni.

Jst sem tudi en tak primerek... "kupujem" že več let :). Pa potem vedno nekaj vmes pride in me mine. Letos me spet malce drži, ampak a je pravi čas? bodo cene padle konec leta? bo kriza? bo avtoindustrija po tej coroni popolnoma drugačna?... :eek:

je pa res, da sem si jaz postavil mejo okoli 35k. Ob obisku najbližjega salona z zvezdo me je minilo da grem po avtohišah "prosit". Z ženo hodiva po salonu, prodajalci na telefonu ali za pultom. Avtomobili ZAKLENJENI. Se prestaviva znotraj salona do "konkurenčne" znamke, zgolj zato, ker se debilno počutiš, ker nikogar blizu. Tam itak nič takšnega kar iščeva, greva še enkrat na del z zvezdicami... NIČ, nihče niti trzne ne. Hebat ga, pač kavbojke in pretanka kuverta v žepu. Očitno ocenjena kot ne potencialna stranka. Žena dala veto na MB.

Enkrat vmes redni servis kozolca in pač med čakanjem en krog s Koleosom. Ozvočenje solidno kot sem ga navajen (bose), sedeži udobni in ventilirani, laminirana stekla. Manjka vsaj lane asist in je velika in težka krava. Menjalnik CVT... nimam mnenja. vsi pravijo pa ne CVT, ampak meni v bistvu ni bil moteč.

Čez kak mesec nov poskus. VW in zelo prijazen prodajalec. Ponudba Tiguan. Vse štima. Razen ozvočenje in sedeži bolj tako tako. Da se naročiti bolje. Cena gre v višave.

Vmes enkrat v drugi avtohiši GLB. Pač testni. Zanimiv. Bi se zanj stegnil višje od 35k. Potem pa smeh od zvoka radia. Pa avto za 45k+. Spet lahko naročimo več, ampak...

Ja in pol me ponovno mine za pol leta. Zato razumem takšne "kupce" :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.938
9.596
113
Veš, kako je .. Takšni, kot sem jaz, smo idealen magnet za natege. Nisem revček, nisem bogataš. Nisem brihten, butast sem pa ravno dovolj, da bi me kak mlad prodajalec hitro prenesel okoli s kako "idealno" ponudbo in nabritim jezikom.

Na Alterju so pa pobje, ki imajo nekaj znanja o avtih, nekaj izkušenj, nekaj pa tudi moralne note, da jim ne bi bilo čisto vseeno, da me nekdo na suho nategne. Tako je moje mnenje.
Ampak vsa znanost tega sveta ti ne more povedati, kaj je TEBI všeč. Ker če si to daješ dopovedat, potem si ovca. Zato pa pravim, da se spokaj v salone in preizkusi avtomobile, pa ti bo takoj jasno, kaj TEBI ustreza.
Jaz osebno bi pri teh letih šel do avtohiš top3 izbire in jim povedal, tak budget imam, kaj mi ponudiš in kdaj se lahko peljem kak kilometer ali dva.
To je perfekten recept za to, da te lepo nategne pri ceni.
Pač, ko sem nazadnje kupoval, sem moral dati vijoličnega prodajalcu zgolj zato, da je spravil avto ven iz salona. In "štelo" se je, kot da bi mi bil avto že prodan.
Ne vem kdaj si ti to kupoval, ampak takemu prodajalcu se lepo zahvališ in mu poveš, da je dovolj drugih salonov v Sloveniji.
Pa pustite ga. Clovek bo 70. Prisluzil je ta denar, del zivljenja je verjetno tud zabava/folklora ob nakupu vozila. Vsaj prijazen je, ne tko kot se en starostnik na forumu ki je z vsemi skregan.
Mnjah, recimo. Ampak eno je, ko se sam zabavaš, drugo pa, ko težiš vsem naokoli s tem nekaj let.
Jst sem tudi en tak primerek... "kupujem" že več let :). Pa potem vedno nekaj vmes pride in me mine. Letos me spet malce drži, ampak a je pravi čas? bodo cene padle konec leta? bo kriza? bo avtoindustrija po tej coroni popolnoma drugačna?... :eek:

je pa res, da sem si jaz postavil mejo okoli 35k. Ob obisku najbližjega salona z zvezdo me je minilo da grem po avtohišah "prosit". Z ženo hodiva po salonu, prodajalci na telefonu ali za pultom. Avtomobili ZAKLENJENI. Se prestaviva znotraj salona do "konkurenčne" znamke, zgolj zato, ker se debilno počutiš, ker nikogar blizu. Tam itak nič takšnega kar iščeva, greva še enkrat na del z zvezdicami... NIČ, nihče niti trzne ne. Hebat ga, pač kavbojke in pretanka kuverta v žepu. Očitno ocenjena kot ne potencialna stranka. Žena dala veto na MB.

Enkrat vmes redni servis kozolca in pač med čakanjem en krog s Koleosom. Ozvočenje solidno kot sem ga navajen (bose), sedeži udobni in ventilirani, laminirana stekla. Manjka vsaj lane asist in je velika in težka krava. Menjalnik CVT... nimam mnenja. vsi pravijo pa ne CVT, ampak meni v bistvu ni bil moteč.

Čez kak mesec nov poskus. VW in zelo prijazen prodajalec. Ponudba Tiguan. Vse štima. Razen ozvočenje in sedeži bolj tako tako. Da se naročiti bolje. Cena gre v višave.

Vmes enkrat v drugi avtohiši GLB. Pač testni. Zanimiv. Bi se zanj stegnil višje od 35k. Potem pa smeh od zvoka radia. Pa avto za 45k+. Spet lahko naročimo več, ampak...

Ja in pol me ponovno mine za pol leta. Zato razumem takšne "kupce" :)
Ni problema, tebe zanima in ''kupuješ'' nekaj let. Odlično, če ti paše in ne rabiš avta. Sedaj mi pa odgovori na tole vprašanje: a samo ti ''kupuješ'' ali vsakih nekaj mesecev težiš vsem naokoli, kaj bi naredili?
Ker ko me je kolega enih 10ič vprašal za mnenje o bajti, sem mu povedal, da sem mu že 10x razložil moje mnenje in da očitno ga NE spreminjam, ker je še vedno isto, tako da ali me ima za butla ali me pa izkorišča za svoje ''kupovanje''. Potem me je nehal spraševati za mnenja ob vsakem ''nakupu'' bajte.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Jaz trenutno kupujem v rangu do 20.000eur, pa gledam le Renoje. Če bi kupoval do 30.000eur bi gledal le VW in Škode, do 40.000eur bi gledal le Audi in BMW, nad 40.000eur pa gledam le Mercedesa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

hdx

Guru
1. jun 2011
1.548
2.262
113
Dva tedna sem imel XC90, sicer bolj premium oprema, ampak avto je top. Vožnja, udobje, dizajn. Sem imel občutek, da sedim v luksuznem avtomobilu, za razliko od X5 in Q5, ki sta me pustila hladnega. Sploh X5 je deloval kot škatla.
Opemljen XC60 verjetno ne more biti veliko slabši od XC90. Jaz osebno bi šel pogledat kako leto starega z opremo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Runo

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.158
10.522
113
Runo ti si šolski primer, ko je potrebno it do nekega ki uvaza (sam priporocam tako s prve (drugih ne poznam) naročiavto.si poklici se zmeni, poveš koliko maš, kaj bi imel, pa ti bodo zrihtali, brez nategov. ) bolj simple ne gre. Če je res kar želiš, torej da imaš solde in da greš v akcijo.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Tale se mi zdi lepo sestavljen, komplet S-line za šminko, vse asistence, zračno vzmetenje, virtualni prikazovalnik in MMI plus, edino notranjost je mogoče malenkost manj "flashy" kot pri kakšni zvezdi. Morda kot en kompromis med dinamičnim propelerjem in "penzionistično" zvezdo...

...

Glede na to da je testni ga ne bo problem preizkusit, pa pri ceni je verjetno še tudi kaj manevrskega prostora.

Edit: Vidim da ni testni, morda še toliko boljše...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Zanimivo, da pri 70 letih dajejo se kredit, ker si ravno omenil, da bi ga lahko vzel. Nisem vedel... :rolleyes:
Meja je, če se ne motim, 75 let. Po tem ne dobiš več kredita. Lahko pa, da je to odvisno od banke?

ON topic: še nekaj sem pozabil napisat, pa je skoraj najbolj pomembno. Osebno pri avtu za 50k € ne bi spregledal avtomatskega menjalnika.
Prvič, ker se kupuje nov ali skoraj nov avto in je menjalnik krepko v garanciji (za one, ki so skeptični glede tega, jaz nisem), in drugič (in predvsem) zato, ker pri takem avtu nikakor ne bi uporabljal kvačkalice. Da bi pri 50k € šaltal na roke? Pri 70 letih? NO WAY!
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Tale se mi zdi lepo sestavljen, komplet S-line za šminko, vse asistence, zračno vzmetenje, virtualni prikazovalnik in MMI plus, edino notranjost je mogoče malenkost manj "flashy" kot pri kakšni zvezdi. Morda kot en kompromis med dinamičnim propelerjem in "penzionistično" zvezdo...

...

Glede na to da je testni ga ne bo problem preizkusit, pa pri ceni je verjetno še tudi kaj manevrskega prostora.

Edit: Vidim da ni testni, morda še toliko boljše...

In smo že pri 70k € ....
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.513
4.622
113
Meja je, če se ne motim, 75 let. Po tem ne dobiš več kredita. Lahko pa, da je to odvisno od banke?

ON topic: še nekaj sem pozabil napisat, pa je skoraj najbolj pomembno. Osebno pri avtu za 50k € ne bi spregledal avtomatskega menjalnika.
Prvič, ker se kupuje nov ali skoraj nov avto in je menjalnik krepko v garanciji (za one, ki so skeptični glede tega, jaz nisem), in drugič (in predvsem) zato, ker pri takem avtu nikakor ne bi uporabljal kvačkalice. Da bi pri 50k € šaltal na roke? Pri 70 letih? NO WAY!

So avti, kjer ročno pretikanje paše. Na SUVu je obvezen avtomatik. GLCja recimo ne moreš kupit brez avtomatskega menjalnika. Ima zraven sicer možnost menjave prestav ročno na tipke za volanom, ampak sem uporabil točno enkrat. Kdo hudiča bi hotel na 9 stopenjskem menjalniku to delat ročno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in Runo

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
So avti, kjer ročno pretikanje paše. Na SUVu je obvezen avtomatik. GLCja recimo ne moreš kupit brez avtomatskega menjalnika. Ima zraven sicer možnost menjave prestav ročno na tipke za volanom, ampak sem uporabil točno enkrat. Kdo hudiča bi hotel na 9 stopenjskem menjalniku to delat ročno.

Ja, paše ... na športakih.
Zato pa sem tudi napisal, da pri tem cenovnem rangu bi bil avtomatik "muss" ... tudi zato, ker je govora o SUV-ih, ja. Verjetno mu ne bi predlagal avtomatike, če bi kupoval a.k.a. "ferrarija" ... :rolleyes:
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.983
1.431
113
Moj glas gre za XC60. Meni je bil vrhunski, D4 motor, 190 KM, avtomat, zračno vzmetenje, b&w ozvočenje. Priporočam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in Cash

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.550
15.555
113
So avti, kjer ročno pretikanje paše. Na SUVu je obvezen avtomatik. GLCja recimo ne moreš kupit brez avtomatskega menjalnika. Ima zraven sicer možnost menjave prestav ročno na tipke za volanom, ampak sem uporabil točno enkrat. Kdo hudiča bi hotel na 9 stopenjskem menjalniku to delat ročno.

Jaz. Z največjim veseljem, tudi na svojem to prav redno počnem oz. odvisno od načina vožnje v smislu kako dinamično se vozim. Res pa je da nimam 9 aprestav temveč 8 in enako je res da je to pri večjih SUV gajbah povsem drugačna reč kot pri manjših bolj športno naravnanih vozilih tako da se strinjam, pri SUVih je avtomatik (brez možnosti ročnega prestavljanja) povsem OK.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.952
5.604
113
Jaz osebno bi pri teh letih šel do avtohiš top3 izbire in jim povedal, tak budget imam, kaj mi ponudiš in kdaj se lahko peljem kak kilometer ali dva. Vzameš zraven ženo, da še ona pristavi svoja dva centa in se na podlagi občutka odločiš.

Sem pa sam za xc60 recimo, če že v tem segmentu.
To...

Plus potem ko bi se odločil za zmagovalca...bi naredil še hiter prelet po forumih v smislu vzdržljivosti...

1)menjalnika
2)motorja
3)razno
4)posebnosti...

EDIT: ne bi omenjal budgeta.....da ti ne navija cene potem!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in BornSkeptic