SUV za okrog 50k

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.158
10.522
113
mercedes ima tole ze vse preizkušeno od motorja do 9g menjalnika... če kupuje novo ali pa jungeštern itak načelno nima nekih problemov, vsaj s stroški ne. potrebno bo it v DE pa kupit nekaj 2 leti starega do 30kilo prevoženih ful oprema, listed prijas 70k€, pripelje za 45 do 50 na cesto pri nas, tak se to dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in McGiver
5. apr 2015
1.391
719
113
EDIT: ne bi omenjal budgeta.....da ti ne navija cene potem!
Tega se tako ne omenja, ampak so nekateri jamrali, da jih ponekot sploh ne hebejo za 5 čigumijev. In tako bi pa takorekoč pomahal z vijoličnimi bankovci in bi bili vsi bolj ustrežljivi. Mogoče bi iskal avto v vrednosti 50k€, omenil pa npr 40k.

Ampak ja, načeloma ne omenit koliko je vaša kappa pri denarju Runo :)

Pa seveda javite, kako se bo odvijalo ter kako sliko novega člana družine ter upam da ne bo ostalo pri debatah na forumu.

Ali pa vzamete kakšnega Alter dilerja zraven pri nakupu, mu daste zahtevano vsoto evrov, če vam zbije ceno željenega vozila. Če se vam ne da "prerekat-pogajat".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in Kamele0N

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Bom angažiral mojega dobrega prijatelja popoldanca, ki bo avto enkrat tudi šraufal. Se ukvarja z uvažanjem in je kar maher. On sicer pravi BMW, to bom pa še videl. Najprej moram počakati, da se mi sprosti ena vezava in da denar pride na TRR, potem pa počasi v akcijo. :biceps:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Kaj čakaš na izplačilo kakšnega naložbenega zavarovanja? Da ne bo kakšnega razočaranja pri znesku. o_O
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Bom angažiral mojega dobrega prijatelja popoldanca, ki bo avto enkrat tudi šraufal. Se ukvarja z uvažanjem in je kar maher. On sicer pravi BMW, to bom pa še videl. Najprej moram počakati, da se mi sprosti ena vezava in da denar pride na TRR, potem pa počasi v akcijo. :biceps:

če ti mehanik reče BMW, potem ga res raje zamenjaj. zakaj? toliko problemov, kot ima trenutno BMW, jih še nikoli ni imel. ne rečem X5, kjer bi načeloma gledal predvsem šestvaljne motorje, ampak vsi štirivaljni motorji so trenutno zelo riskantni ... verige še kar niso uredili in so problemi.

šestaki so načeloma ok.

od vseh bi definitivno rekel XC60. je ravno prav velik, da se super pelješ, ravno prav majhen, da ni glomazen, kar XC90, žal je.
Mercedes pa mi je z novo notranjostjo zelo zašel, žal.

rekel bi še AR Stelvio, ne vem pa, če spada med luksuzne, definitivno pa spada med tiste, ki so res super za vozit ...

nekaj v tej smeri ...

...

aja, še to ... pred kratkim sem kupoval avto in dal čez kar konkretno salonov (sicer sem kupoval rabljeno vozilo, ampak sem bil osredotočen predvsem na avtohiše). vmes sem slišal kar nekaj pogovorov na temo cen in se trenutno res da dobiti dobre popuste ... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in BornSkeptic

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
če ti mehanik reče BMW, potem ga res raje zamenjaj. zakaj? toliko problemov, kot ima trenutno BMW, jih še nikoli ni imel. ne rečem X5, kjer bi načeloma gledal predvsem šestvaljne motorje, ampak vsi štirivaljni motorji so trenutno zelo riskantni ... verige še kar niso uredili in so problemi.

šestaki so načeloma ok.

od vseh bi definitivno rekel XC60. je ravno prav velik, da se super pelješ, ravno prav majhen, da ni glomazen, kar XC90, žal je.
Mercedes pa mi je z novo notranjostjo zelo zašel, žal.

rekel bi še AR Stelvio, ne vem pa, če spada med luksuzne, definitivno pa spada med tiste, ki so res super za vozit ...

nekaj v tej smeri ...

...

aja, še to ... pred kratkim sem kupoval avto in dal čez kar konkretno salonov (sicer sem kupoval rabljeno vozilo, ampak sem bil osredotočen predvsem na avtohiše). vmes sem slišal kar nekaj pogovorov na temo cen in se trenutno res da dobiti dobre popuste ... ;)

Tako hudo pa spet ni no z BMW-ji, je kaksen feler seveda, kot pri vseh drugih, tezav z verigo pa tudi ni vec zaenkrat pri novejsih B motorjih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in Matey

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
235
67
28
Ne vem ali je že kdo prilepil

Test

pa malo je že izven ažurnosti.

Aja, BTW lastim si leto dni starega XC60, bil pa sem pred podobno dilemo kot avtor teme. To sem rešil tako, da sem si v izbor dal prve tri na omenjenem testu, odločil pa za tistega, ob katerem je bilo največ "čustev". Nekih hudih razlik med avtomobili po mojem mnenju pa itak ni; eden je boljši v opremi, drugi v vožnji, tretji v tehniki....vsak pa mora sam vedeti kaj od tega mu je najpomembnejše.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pobje, zanima me motorizacija. Glede na to, da trenutne razmere nekako nakazujejo na to, da bo dizel kmalu passe in da so pregovorno bencinarji že "dosegli" oziroma "prehiteli" dizle ... Če pustimo značke ob stran .. Bi raje gledali za bencinarjem ali dizelašem? Res je, da dizli še vedno prevladujejo na trgu, je pa mogoče razmišljati tudi v smer, da so to zadnji izdihljaji ... :sprasujemse::sprasujemse:

Menjalnik bo seveda avtomatski. Dovolj sem se našaltal v življenju. :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.550
15.555
113
Glede na tvoje finančno stanje in glede na to, da pri porabi posledično verjetno ne boš gledal na vsak cent ter ker verjetno ne boš delal 30.000+ km letno, bi se jaz na tvojem mestu brez pomisleka odločil za bencinarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

sad

Guru
24. avg 2007
20.938
9.596
113
Pobje, zanima me motorizacija. Glede na to, da trenutne razmere nekako nakazujejo na to, da bo dizel kmalu passe in da so pregovorno bencinarji že "dosegli" oziroma "prehiteli" dizle ... Če pustimo značke ob stran .. Bi raje gledali za bencinarjem ali dizelašem? Res je, da dizli še vedno prevladujejo na trgu, je pa mogoče razmišljati tudi v smer, da so to zadnji izdihljaji ... :sprasujemse::sprasujemse:

Menjalnik bo seveda avtomatski. Dovolj sem se našaltal v življenju. :D
Ne vem no, ampak enega rabljenega eTrona ziher dobiš za ta dnar. Pa nimaš več dileme. In prvi na vasi boš, pa še šparal z vsakim km.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in turbobitch

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.513
4.622
113
Pobje, zanima me motorizacija. Glede na to, da trenutne razmere nekako nakazujejo na to, da bo dizel kmalu passe in da so pregovorno bencinarji že "dosegli" oziroma "prehiteli" dizle ... Če pustimo značke ob stran .. Bi raje gledali za bencinarjem ali dizelašem? Res je, da dizli še vedno prevladujejo na trgu, je pa mogoče razmišljati tudi v smer, da so to zadnji izdihljaji ... :sprasujemse::sprasujemse:

Menjalnik bo seveda avtomatski. Dovolj sem se našaltal v življenju. :D
Za druge znamke ne vem, ampak za GLC bi jaz vzel dizla, če delaš vsaj nekaj relacij ali pa mogoče hibrida, če je sedaj kaj boljši kot je bil 3 leta nazaj. Razlika v porabi med 200+ KM dizlom in 200+ KM bencinarjem je bila enormna (3 do 4 litre), poleg tega se je bencinar zaganjal v neke obrate, ki ne pašejo 2+ toni težkemu SUVu.

Navor v kombinaciji z mnogo prestavami in nizko porabo je zakon. Torej dizel ali hibrid.