SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.917
2.629
113
Kaj pa je težava teh 1,2 puretech?? Pred leti, ko je prišel ven, sem vozil R 1,2 130hp v takratkem meganu. Bemti je to letelo... Bil pa je še čisto nov, mogoče z 1kkm. A ta R motor je tudi slab??
Tudi, samo ne tako slabi kot Puretech. Pa Renault je potem z novo generacijo 1.33 motorja zadeve uredil.

 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Sky

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
671
64
28
Lej, lej, hvala. Amapk takrat, ko sem jaz to zadevo vozil, sem bil pa res presenečen koliko zmore takšen 1,2 motor. Zavidanja vredni pospeški in suverena vožnja v hrib kot z dizlom. Resno. Ampak očitno ne dolgo. ;-)
 
2. okt 2007
3.773
2.260
113
po durgi strani je bilo teh PureTech motorjev narejenih v zadnjih 10 letih nad stotisoče, poganjajo Peugeote, Citroene in nekatere Ople.

Toliko jih očitno tudi ne crkuje, hkrati poznam ene, ki že par let s tem motorjem vlečejo prikolico na morje. Pa nobenih težav. Je pa pomebno redno servisiranje, pa pregled jermena, kar pa tudi ogromno lastnikov zanemari. Pa s posodobljenimi jermeni je tudi težav bistveno manj.

Sicer sem presenečen, da tako majhen mlinček vgrajujejo v Peugeot 5008, ki je kar težak avto.

Je pa res, da zaradi zelenega prehoda bo več različnige sranja na novejših avtih, in s tem večja možnost napak.
 

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
102
-275
18
Ne razumem zakaj toliko pljuvanja čez peugeote. Imamo pri hiši že več kot dve desetletji same peugeote. Res da ne z puretech motorji. Vsi so imeli krepko čez 100-150kkm in z nobenim nobenih problemov. Redni servisi, potrošni material, to je pa to. Zelo zadovoljni.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: BojanP