Štemarca aka udarno kladivo

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.010
830
113
Ima tale bosch tudi nastavljivo hitrost vrtanja? Na spletni strani ni omenjeno, v navodilih pa piše, da je z globino pritiska knofa?!
A ves da ne vem.. lahko da sem si sposojal kaksn drug model (kot je bilo napisan 2-26 /28.. men zgledajo na ven enake).. itak sem jo pa uporabljal v glavnem za stemanje (ploscice dol, elektro kanali,..) - tko da je slo vedno “na full”
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

luka51

Guru
16. avg 2007
14.369
5.645
113
Nemorem verjet, Inpos ima najboljšo ceno, to je ziher napaka, ali se bo oa vesolje sesedlo samo v sebe in je to prvi znak :)
 
  • Haha
Reactions: Zgaga

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.104
6.915
113
Mojstri...

Parkside je po garanciji logično odpovedal, sedaj je za dokončanje kleti potrebno nabavit nekaj novega.
Našel sem dve po ceni in karakteristiki primerljivi mašini.

Je Makita še vredna zaupanja ali je boljše iti v Bosch program?
Si kdo lasti ali pa je primerjal ti dve?
Kaj vzeti? :sprasujemse:

Bosch GBH 240 Professional


Poglej priponko 93714




Makita HR2470


Poglej priponko 93715
Mi mamo v firmi obe. Bosch je starejsa in je bila 1x na servisu, makita pa je tam skoraj 1x letno. Vecinoma problem z vpetji.

Sem prebral temo…za resna rusenja hobby programi niso ker bodo crknili po par urah ali dneh uporabe. Pac niso narejeni za to. Tudi SDS-max masine hodijo 1x letno na preventivne servise na masinco. Pa so tud po 18J udarne moci…pac ce ornk delas se zadeve obrabljajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.150
3.613
113
Marlbor
Sam imam odlične izkušnje z rušilnim kladivom Scheppach AB1900, s kateri sem v 3 letih zdrobil že par kubikov betona (temelj ograje, armiran beton, 60m dolžne, 50cmx20cm). Betonsko ploščo 20-30cm debeline, armiran beton, 6mx4m. pa še ogromno manjših del. Se pa čutijo posledice potem drug dan na rokah, ker se ogromno sile prenese na roke. Ko sem delal s kolegovo neko profi zadevo, je precej bolje blažila vibracije na roke.
S temi manjšimi pa precej slabih izkušenj s Parkside. Ko sem renoviral hišo, mi je vedno crknila po 2.-3urah, potem sem pa čakal 1 mesec na novo. V garanciji sem zamenjal ene 3 do 4. Vmes sem si pa kupil v Bauhausu eno Iskra 1500W (Z1C in še nakaj vem, da ima oznako), pa 5 let garancije in je tudi že ogromno preštemala, pa deluje še najboljše do sedaj, čeprav gre za kitajsko zadevo. Sem se pogovarjal s kolegom, da se isti model prodaja pod različnimi blagovnimi znamkami, pa baje ni vse ista kvaliteta.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.369
5.645
113
Sem prebral temo…za resna rusenja hobby programi niso ker bodo crknili po par urah ali dneh uporabe. Pac niso narejeni za to.
Zaj če je govora o zgoraj omenjeni bosch ni namenjena resnemu rušenju. Če si to kdo predstavlja se konkreto moti.
Jaz mam 20 let staro zadevo in je naredla že kar nekaj hiš komplet renovacije elektrike. Pa še kr tolče.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.481
6.598
113
pri taščici
Te boschevke (in vse njene kopije te velikosti)niso namenje rusenju, ampak vrtanju lukenj, izdelavi kaksnega "slica" za instalacijo in podobno.
Ja, tudi luknjo v plosco ti bo postemala, ampak se je za vprasat o sniselnosti takega početja.
Kot se jaz sprasujem ko s "ta veliko" vrtam za 6 vložek v modularc in vse podrem v notranjosti cegla ;)