Stara papirnato vozniško dovoljenje - do 2023

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Aha, spet nekdo, ki se je rodil z zlato žlico v riti, zganja dumping. Svašta res.
bonk.gif


Aja, pa to ne leti nate, da ne boš narobe razumel.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.195
2.807
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Res je, 15 eur ni veliko in nihče ne bo bankrotiral zaradi te vsote in dvomim, da je pri komerkoli strošek 15eur glavni razlog zakaj ne gre po novo vozniško. ....
Kot prvo ni strošek 15 eur, ampak 30 eur, ker rabiš tudi sliko ane? In če si danes star 30, boš plačal 150eur, za obdobje, ki si ga s starim dovoljenjem že enkrat plačal.
Daj če praviš da ni veliko, a si pripravljen financirat še moje stroške?

Sicer pa ko že omenjate nove tehnologije, pa da na stari ni bivališča in drugega sranja, Zakaj je vozniška pravzaprav sploh potrebna? Zna kdo obrazložit?
A se nebi lahko identificiral z osebno, pa policaj ko preveri vidi tudi če imaš veljaven izpit, in za katere kategorije ????. Zakaj to ne gre in je treba plačat 30 eur vsakih 10 let?
Pa če pokažeš novo vozniško, kako policaj ve, ali ti nisi vmes dobil 18 pik in so ga vzeli?? (na stari je pisalo) Preveri. In če preverja, lahko pomoje preveri tudi če imaš s sabo samo osebno. Zakaj to ne more? Zaradi €€€€ ?

Človek, kaj se jeziš name?? Jaz sem sem enakega mnenja, kot ti.
wink-1.gif


Še enkrar vsem, 15eur ni veliko denarja ampak dati jih za nekaj kar nikakor ne potrebujem in ni potrebe je pa vsaj meni neumno. Ostali pa počnite karkoli želite, samo ne pol v sosednjih temah jamrati kako nimate denarja in je vse predrago.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Zakaj hudiča sploh potrebujemo vozniško dovoljenje? razen da podpiramo z 30 euri vsakih 10 let prijateljskega tiskarja in fotografe, pa državo? A ni osebna izkaznica dovolj, da te policaj identificira?

In ko te policaj ustavi in identificira, mora itak v vskem primeru v neki bazi preverit, ali ti dovoljenje še velja ali ne, neglede na to, kaj ti piše na kartici. (lahko si dobil 18 pik..). In to bi lahko tudi če pokažeš osebno a ni tako?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.752
-441
113
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:

a dnar tud hodis s knjizico dvigovat na banko?





Ne vidim niti najmanjše povezave.

In ja, po denar hodim na banko, ne na bankomat, bančne kartice nimam.
shocked-1.gif
Kaj pa zdaj???

ja nic. pač si staromoden... sej mi je cist vseeno, pa tud moja stvar ni to, kako ti ziviš. Sam če bi v zacetku napisal da si stsromoden, bi tvoje pisanje dobilo drug smisel.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Jaz sem zadovoljen, da sem dal nekaj denarja državi in papirnato menjal za kartico. Konec koncev si to po nekaterih interpretacijah dolžen storiti, če je dokument že preveč uničen ali si na sliki nisi več podoben. Po 20+ letih je pri meni veljalo oboje, menjal pa sem, ker mi lepo paše v denarnico. Moja denarnica ni taka za 500 € bankovce. 50 € še gre notri, stotko pa če jo imam, zložim. Vozniška je štrlela ven, na 20 % jo je prepogibalo. Ker vozim nekaj različnih vozil, ne morem imeti vozniške v vozilu. Sedaj tega problema ni več.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
In ko te policaj ustavi in identificira, mora itak v vskem primeru v neki bazi preverit, ali ti dovoljenje še velja ali ne, neglede na to, kaj ti piše na kartici. (lahko si dobil 18 pik..). In to bi lahko tudi če pokažeš osebno a ni tako?
Ravno iz tega razloga je nova vozniška super, ker se boš lahko z izkaznico ampak po uradnih evidencah brez dovoljenja švercal z njo maksimalno 10 let ... pri čemer se s staro roza vozniško lahko švercaš tudi do 80. leta starosti.

Pa ob menjavi stare vozniške za novo kartico, se bo videlo koliko ponarejenih dovoljenj je trenutno v uporabi ...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Zakaj hudiča sploh potrebujemo vozniško dovoljenje? razen da podpiramo z 30 euri vsakih 10 let prijateljskega tiskarja in fotografe, pa državo? A ni osebna izkaznica dovolj, da te policaj identificira?

In ko te policaj ustavi in identificira, mora itak v vskem primeru v neki bazi preverit, ali ti dovoljenje še velja ali ne, neglede na to, kaj ti piše na kartici. (lahko si dobil 18 pik..). In to bi lahko tudi če pokažeš osebno a ni tako?

Ja, zakaj je treba it pa vsak dan v gostilno na pir za dva eura, če v trgovini za ta dnar dobiš dva, zakaj pa mormo davke za brez veze plačevat, zakaj pa zaposleni vzdržujemo tisoč in eno brezvezno institucijo, ki so same sebi namen in ne ustvarjajo nobene dodane vrednosti, zakaj podpiramo delomrzneže ki so na sociali, sem in tja pa kaj pofušajo ... zakaj, zakaj, zakaj ... ZATO!!! Dnar mora krožt in pika ...
evil.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.844
839
113
MB
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Odvisno kje, v LJ je cena bližje 20eur, enako v KP, v MB tudi ne vem če je tko poceni kot praviš. Sicer nima veze, če je problem enkrat na deset let dati tistih nekaj eur, ki so v primerjavi z vsem ostalim p.iækin dim, potem res ne vem, nekateri bi vse radi dobili zastonj, dejstvo je da nas država lupi na vseh koncih, tako da vozniške niso nek big deal.

Slikoavtomat na občini 5€.
smile-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Stara vozniška je dobra tudi če jo imaš doma, itak lahko v SLO preverijo na podlagi drugega dokumenta, če imaš izpit.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Odvisno kje, v LJ je cena bližje 20eur, enako v KP, v MB tudi ne vem če je tko poceni kot praviš. Sicer nima veze, če je problem enkrat na deset let dati tistih nekaj eur, ki so v primerjavi z vsem ostalim p.iækin dim, potem res ne vem, nekateri bi vse radi dobili zastonj, dejstvo je da nas država lupi na vseh koncih, tako da vozniške niso nek big deal.

Slikoavtomat na občini 5€.
smile-1.gif


Saj pravim, nekdo z zlato žlico v riti dela nelojalno konkurenco fotografom. Če se ne motim ti ta avtomat tudi računa ne izda.
evil.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Ja, zakaj je treba it pa vsak dan v gostilno na pir za dva eura, če v trgovini za ta dnar dobiš dva, zakaj pa mormo davke za brez veze plačevat, zakaj pa zaposleni vzdržujemo tisoč in eno brezvezno institucijo, ki so same sebi namen in ne ustvarjajo nobene dodane vrednosti, zakaj podpiramo delomrzneže ki so na sociali, sem in tja pa kaj pofušajo ... zakaj, zakaj, zakaj ... ZATO!!! Dnar mora krožt in pika ...
evil.gif
Super, boš ti meni plačal menjavo, saj če imaš za v trgovino in v gostilno, boš pa še zame lahko plačal.
Pa ko sem nepremičnino oddal za dobo 10 let in najemnino pokasiral vnaprej, se bom tud spomnil da v bistvu velja samo 2 leti, pa da naj najemnik še enkrat plača, če misli koristit. Pa čakam da bo še osebna, ki mi jo je država izdala in sem plačal za za 10 let velja samo 2 leti, a ni super, da imaš vsaki 2 leti novo sliko v osebni?
evil.gif
 

aladdin

Pripravnik
31. maj 2013
47
1
8
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Preverimo že lahko, kazen boš pa najverjetneje vseeno pokasiral.
wink-1.gif

Tako je. Če nimaš vozniške s sabo, je to formalno prekršek.

(1) Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti vozilo v cestnem prometu , veljavno prometno dovoljenje, listine o tovoru, dovoljenje za vožnjo v času prepovedi prometa, pri opravljanju prevoza skupine otrok pa tudi potrdilo o poklicnih vozniških izkušnjah.

(2) Voznik mora pooblaščeni uradni osebi na njeno zahtevo izročiti na vpogled listine , navedene v prejšnjem odstavku tega člena.

(3) Voznik mora na zahtevo pooblaščene uradne osebe omogočiti pregled vozila, opreme, naprav, tovora in pri njem sodelovati.

(4) Če vozilo ali voznik ne izpolnjujeta predpisanih pogojev za udeležbo v cestnem prometu, mora voznik na podlagi odredbe pooblaščene uradne osebe poskrbeti za takojšnjo odstranitev vozila.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Slikoavtomat na občini 5€.
smile-1.gif
In ko prineseš sliko iz slikomata, ti prijazno povejo, da slika ne ustreza vsem zahtevam.
Citat:
(2) Fotografija, ki je priložena v fizični obliki, mora biti izdelana na belem tankem sijajnem fotografskem papirju, velikosti 3,5 x 4,5 cm, v črno-beli ali barvni tehniki, z ločljivostjo najmanj 600 dpi, barvno nevtralna, z jasno izraženimi barvnimi toni. Fotografija mora biti primerne kvalitete za biometrično obdelavo:

- podoba obraza mora biti poravnana tako, da navidezna vertikalna črta teče ravno iz sredine med očmi, preko sredine nosu do sredine ust, oči morajo biti v navideznem horizontalnem polju;

- fotografija mora jasno prikazovati poteze celega obraza od konice brade do začetka lasišča (temena glave) ter levo in desno polovico obraza. Velikost obraza od brade do temena mora zajemati od 70% do največ 80% fotografije, kar ustreza višini 32–36 mm;

- če je volumen las večji, se lasje na fotografiji obrežejo skladno z zahtevo iz prejšnje alinee;

- obraz na fotografiji mora biti enakomerno osvetljen, brez odsevov ali senc, jasen, z ustreznimi kontrasti in ostrino, barva kože mora biti naravna;

- izraz na obrazu mora biti nevtralen, ustnice zaprte, državljan mora gledati naravnost v fotoaparat;

- oči ne smejo biti rdeče barve, biti morajo odprte in jasno vidne, ne smejo jih prekrivati lasje, okvirji očal ali rob stekel;

- višina oči mora biti pozicionirana med najmanj 50% in največ 70% višine fotografije, od spodnjega roba;

- odsevi na steklih očal ali na okvirju niso dovoljeni. Sončna očala ali zatemnjena stekla niso dovoljena, razen iz upravičenih zdravstvenih razlogov (kot so vidne poškodbe očesa);

- državljan mora biti fotografiran brez klobuka, čepice ali rute. Pripadniki verskih skupnosti in druge osebe, ki po svoji ljudski navadi kot sestavni del svojega oblačila oziroma kot sestavni del oblačila verske skupnosti nosijo čepico, ruto ali drugo pokrivalo, smejo priložiti fotografijo, na kateri so fotografirani s čepico, ruto ali drugim pokrivalom, če je obraz jasno viden in prepoznaven od spodnjega roba brade do zgornjega dela čela ter od levega do desnega roba obraza;

- ozadje mora biti enobarvno svetlo (priporočljivo je nevtralno sivo) in v kontrastu z obrazom, lasmi in oblačilom. Pri svetlih laseh je ustrezna uporaba srednje sivega ozadja, pri temnih laseh pa svetlo sivega ozadja. Ozadje mora biti brez vzorcev ali senc;

- na fotografiji otroka ne sme biti v ozadju drugih oseb, otrok mora biti fotografirani z zaprtimi usti in brez igrač preblizu obraza;

- fotografija ne sme biti poškodovana in ne sme imeti madežev.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Iz lastnih izkušenj ti pa povem, da dobiš samo opozorilo. Preverjeno večkrat.
 

aladdin

Pripravnik
31. maj 2013
47
1
8
Ti verjamem. Tudi sam sem dobil opozorilo, ko mi ni gorela leva sprednja luč. Ampak to ne pomeni, da je dopustno voziti brez luči.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Iz lastnih izkušenj ti pa povem, da dobiš samo opozorilo. Preverjeno večkrat.
Kolega je pred leti (mislim da 2002) dobil kar konkretno kazen, ko so ga dobili s pretečeno vozniško. Kazen je bila kot da izpita nikoli nebi imel. In takrat, 10 let po menjavi za slovenska dovoljenja, so kar vneto ustavljali in visoko kaznovali voznike, ki so pozabili podaljšat. Saj potem, ko je bilo tisto leto mimo, in so vsi uredili dokumente, so pa "prijazno" kazni znižali za tiste, ki so samo pozabili podaljšat. Ampak kazni še kar izrekajo, če jo tebi niso dali imaš srečo, ali pa lep dekolte.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Če voziš brez luči, ali ogrožaš druge?
Če voziš, ko nimaš pri sebi vozniške, ali ogrožaš druge?

Itak je pa vse skupaj en šmorn. Naj dajo eno kartico, pa je gor lahko osebna/zdravstvena/vozniška/zarad mene hofer/mercator. Odgovorna oseba prebere ID kartice in dobi podatke ki so ji namenjene.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Itak je pa vse skupaj en šmorn. Naj dajo eno kartico, pa je gor lahko osebna/zdravstvena/vozniška/zarad mene hofer/mercator. Odgovorna oseba prebere ID kartice in dobi podatke ki so ji namenjene.
Kako bo pa služil dvorni tiskar, pa fotografi, pa policaji ko bo manj možnosti z izrek kazni...?
In kaj bodo ljudje z viškom denarja, ki bo ostajal zaradi prihranka pri menjavi dokumentov?
evil.gif