Stara papirnato vozniško dovoljenje - do 2023

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Tudi jaz...meni velja do leta 2049
evil.gif
, nova veljajo pa samo 10 let.
stare kategorije veljajo do 80-ega leta (oziroma kot je takrat bil zakon). če si/boš delal kakšen nov izpit pa bo veljal tako kot bo takrat zekonodaja rekla. za avto mi velja do 80-ega za traktor pa 10 let.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik membrain pravi:


Spet lepo darilo prijateljskemu tiskarju in fotografom. Približno tako kot nekdanje prepotrebne nalepke za registracijo.
Recimo, da nekaj takega ja..
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Ja lahko bi pač spremenili tako, da stare veljajo do datuma ki je napisan na njih, nove so pa samo kartice pa je. To da morajo vsi menjat je res brezveze.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.752
-441
113
haha... za 15€ take kolobocije...

sej lahko planirate kakor vam paše, na koncu boste na plastiki pa če vam je všeč ali ne.

pač so včasih malo zgreseno razmisljali, da je clovek fit do smrti. in povsem prav je da se na 10 let obnavlja zdravniški. pa ne zaradi daril dohtrjem in tiskarjem, ampak zaradi varnosti ostalih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Kartica je veljavna 10 let zgolj zaradi takšnih standardov pri veljavnosti osebnih dokumentov. Veljavnost opravljenih kategorij pa je nespremenjena. Jaz imam recimo veljaven dokument do leta 2020, pri kategorijah pa imam navedeno veljavnost do 80.leta starosti.
Ker je nova vozniška tudi veljaven identifikacijski dokument, ga je pač potrebno osvežiti vsakih 10 let, stare roza vozniške pa pač niso identifikacijski dokument, ampak zgolj potrdilo o opravljenem izpitu za kategorije.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.952
5.603
113
Vse listine s sliko izdane od države si ID dokument... Sam da nova kartica je po EU (samo osebna in ne vozniska)... Z oranžno se pa lahko izkazeš samo v SLO
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.752
-441
113
torej po 10 letih ne boš potreboval zdravniskega potrdila za obnovitev?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Problem stare vozniške je, da nima navedenega stalnega prebivališča osebe. Zaradi tega mora stranka pri poslih predložiti še identifikacijski dokument, ki te podatke vsebuje. Torej brez osebne izkaznice ali potnega lista praktično neuporaben ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
torej po 10 letih ne boš potreboval zdravniskega potrdila za obnovitev?
Dokler imaš veljavno rubriko (11) ne potrebuješ nobenih novih dokazil/pregledov/usposabljanj ...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Tako je.
zmaga.gif


Ne vem kako lahko nekateri jokcajo zato ker morajo vsakih DESET LET dati 50eur (osebna+vozniška+fotografije) za nove dokumente, ko mesečno spušijo v zrak še pa još eurov za brez veze (pa ne le za cigarete in alko, da ne bo hude krvi)?
bonk.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.263
9.448
113
EU
Razlika je če vsak mesec zase spušim več evrov brez veze, ali pa mi te evre spuši država.
evil.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Glede na razvoj tehnologije se mi zdi, da bo itak vsa ta papirologija čez 10 ali 20 let postala digitalna. Je pa tipično slovensko jamrati, kako država vleče denar, saj moraš vsakih 10 let napraskati 15 evrov za novo vozniško. To, da pa vas zavarovalnice vsakoletno nategujejo s previsokimi premijami, ki letijo v stotine evrov prevelikih vplačil, pa nikoli noben ne jamra.
Koliko stane avtomobil tekom enega leta, pa se vidi v sosednji temi, zanimivo, vsi pišejo cifre 3, 4, 5 in več tisoč evrov v enem letu, pa spet nobenega večjega razburjenja.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.195
2.807
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
haha... za 15€ take kolobocije...

sej lahko planirate kakor vam paše, na koncu boste na plastiki pa če vam je všeč ali ne.

Ah, daj no daj... Slovenčki ste obsedeni s tem kje bi kaj prihranili, iščete popuste in pike in podobne natege, težko vam je plačati 7eur za en burger, porabo avtomobila dnevno računate na dve decimalki in ste pripravljeni narediti vse neumnosti, da bi prihranili 0.1dcl na 100km, parking za 40cent/ura je za mnoge rop... zdaj je pa 15eur kar naenkrat samo drobiž, ki ga lahko vržeš stran.
hysterical-1.gif


Res je, 15 eur ni veliko in nihče ne bo bankrotiral zaradi te vsote in dvomim, da je pri komerkoli strošek 15eur glavni razlog zakaj ne gre po novo vozniško. Komur je staro vozniško razpadlo ali si enostavno želi novo naj gre po novo, nihče mu ne brani. Ampak, zakaj bi jaz šel menjati? Stara je še vedno v dobrem stanju in uporabna, vse se vidi nič ni strgana in še dlje je veljavna, kot nova. Neke želje po novi kartici zaradi formata pa tudi slučajno nimam. Zamenjal bom, ko staro ne bo več veljalo ali pa če mi prej razpade, zgubim ali se drugače uniči. Nekaj menjati brez razloga je enostavno debilno.
Pa ker ste na Alterju tako radi ekološki, menjava ni ekološka, izdelava nove plastične kartice ni ekološka in menjava na deset let prav tako ni ekološko.
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Isto bi lahko rekel za potni list ali osebno izkaznico ...
Aja, pa prometno dovoljenje je treba tudi nonstop menjat, pa se nihče ne buni
smile-1.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
torej po 10 letih ne boš potreboval zdravniskega potrdila za obnovitev?
Po 10-tih letih boš rabil samo 30 eur za novo plastiko in novo sliko. In nič drugega.

Komur se zdi to malo, lahko še meni plača, ko bodo stare vozniške pretekle, in potem še vsakih 10 let.
ps. enkrat sem že plačal vozniško, z veljavnostjo do 80.leta, zakaj bi za isto moral plačat še enkrat, oziroma še večkrat.?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.752
-441
113
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
haha... za 15€ take kolobocije...

sej lahko planirate kakor vam paše, na koncu boste na plastiki pa če vam je všeč ali ne.

Ah, daj no daj... Slovenčki ste obsedeni s tem kje bi kaj prihranili, iščete popuste in pike in podobne natege, težko vam je plačati 7eur za en burger, porabo avtomobila dnevno računate na dve decimalki in ste pripravljeni narediti vse neumnosti, da bi prihranili 0.1dcl na 100km, parking za 40cent/ura je za mnoge rop... zdaj je pa 15eur kar naenkrat samo drobiž, ki ga lahko vržeš stran.
hysterical-1.gif


Res je, 15 eur ni veliko in nihče ne bo bankrotiral zaradi te vsote in dvomim, da je pri komerkoli strošek 15eur glavni razlog zakaj ne gre po novo vozniško. Komur je staro vozniško razpadlo ali si enostavno želi novo naj gre po novo, nihče mu ne brani. Ampak, zakaj bi jaz šel menjati? Stara je še vedno v dobrem stanju in uporabna, vse se vidi nič ni strgana in še dlje je veljavna, kot nova. Neke želje po novi kartici zaradi formata pa tudi slučajno nimam. Zamenjal bom, ko staro ne bo več veljalo ali pa če mi prej razpade, zgubim ali se drugače uniči. Nekaj menjati brez razloga je enostavno debilno.
Pa ker ste na Alterju tako radi ekološki, menjava ni ekološka, izdelava nove plastične kartice ni ekološka in menjava na deset let prav tako ni ekološko.
wink-1.gif

a dnar tud hodis s knjizico dvigovat na banko?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Res je, 15 eur ni veliko in nihče ne bo bankrotiral zaradi te vsote in dvomim, da je pri komerkoli strošek 15eur glavni razlog zakaj ne gre po novo vozniško. ....
Kot prvo ni strošek 15 eur, ampak 30 eur, ker rabiš tudi sliko ane? In če si danes star 30, boš plačal 150eur, za obdobje, ki si ga s starim dovoljenjem že enkrat plačal.
Daj če praviš da ni veliko, a si pripravljen financirat še moje stroške?

Sicer pa ko že omenjate nove tehnologije, pa da na stari ni bivališča in drugega sranja, Zakaj je vozniška pravzaprav sploh potrebna? Zna kdo obrazložit?
A se nebi lahko identificiral z osebno, pa policaj ko preveri vidi tudi če imaš veljaven izpit, in za katere kategorije ????. Zakaj to ne gre in je treba plačat 30 eur vsakih 10 let?
Pa če pokažeš novo vozniško, kako policaj ve, ali ti nisi vmes dobil 18 pik in so ga vzeli?? (na stari je pisalo) Preveri. In če preverja, lahko pomoje preveri tudi če imaš s sabo samo osebno. Zakaj to ne more? Zaradi €€€€ ?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Mimigrede, 4 slike stanejo do 10eur.
Mimigrede (2), slike veljajo pri več dokumentih, tako da lahko uporabiš tudi tisto od potnega lista, katerega veljavnost je pravtako 10 let.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Odvisno kje, v LJ je cena bližje 20eur, enako v KP, v MB tudi ne vem če je tko poceni kot praviš. Sicer nima veze, če je problem enkrat na deset let dati tistih nekaj eur, ki so v primerjavi z vsem ostalim p.iækin dim, potem res ne vem, nekateri bi vse radi dobili zastonj, dejstvo je da nas država lupi na vseh koncih, tako da vozniške niso nek big deal.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Za tak dnar se ti splača priti na Ptuj po meso, zaseko in bučno olje, ob tem pa še narediš 4 slike za dokumente, ki te stanejo 8eur in so končane v 10 minutah.