Samsung TV 37D6000 in višje

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
na kratko: 7000 ima microdimming, medtem ko ima 8000 microdimming pro. boljša 3d slika.8000 ima malo bolj navit procesor zarad MDP. 7000 ima drugačen (rahlo debelejši) okvir, ki je tudi iz drugega materiala. sta pa to oba nemška modela in na njih slo aplikacije ne bodo delale.

Menda je pri 8000 tudi oni daljinec s "qwerty" tipkovnico.

Zakaj na teh modelih slo aplikacije ne bodo delale?
Obstaja kakšno razvojno okolje za aplikacije za lastno uporabo? Npr. TV ima možnost zaklepanja programov, kar bi razširil še na zaklepanje zunanjih vhodov in ostale bonbončke (app za youtube, browser...).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:

če se smem vštulit v vajino debato glede slo.aplikacij....

slo.aplikacije bodo delale na vseh televizorjih, katerih se na začetnem meniju izbere državo Slovenija. Tako enostavno je to
smile-1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
daljinca sta ista.

@ simon_vi: žal ni tako kajti smarthub oz. app se da vgraditi kodo, ki lahko dovoli le slovenske ip naslove. ma pa zanima kdo ti je povedal da bodo delale... lahko tudi na pm..
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ni potrebe po pmjih
smile-1.gif


Kolikor jaz vem so appi dodeljeni glede na regijo kjer je tv lociran, oz. glede na inormacijo o tem, katero državo se izbere pri set-upu.

Bi pa prosil, če mi lahko poveš zakaj potemtakem pri Samsungu ni tako?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
še vedno so razdeljeni na regije ampak ne glede na to, katero državo se izbere ampak glede na ip, ki se uporablja ob nastavitvi oz. posodobitvi smarthuba...
izdelovalec appsov ima možnost, da zaklene app na ip. to pomeni da četudi bi se prikazal nekomu na tvju, če ip ni regijski, le ta ne bo deloval.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Mogoče pa niste seznanjeni, da to ni cela oznaka TV-ja ( UE-37D6000 ) ampak manjkajo vsaj še 4 črke odzadaj ( za SLO so namenjeni modeli z **XC na koncu ). In na podlagi tega delujejo nekatere aplikacije.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Torej Samsung "spet" dela nekaj po svoje...tako, kot je že pred leti začel "zavajat" s podatki, letos določene sploh ne deklarira....ampak to je druga zgodba....:)

če tvoja teza drži, je razlaga razumljiva ni pa logična, zakaj bi izdelovalec appsov to delal? Navsezadnje smo kupci vsi enaki, ne glede iz katere regije, države smo.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Mogoče pa niste seznanjeni, da to ni cela oznaka TV-ja ( UE-37D6000 ) ampak manjkajo vsaj še 4 črke odzadaj ( za SLO so namenjeni modeli z **XC na koncu ). In na podlagi tega delujejo nekatere aplikacije.
ne, slovenski so s končnico xxh
wink-1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Torej Samsung "spet" dela nekaj po svoje...tako, kot je že pred leti začel "zavajat" s podatki, letos določene sploh ne deklarira....ampak to je druga zgodba....:)

če tvoja teza drži, je razlaga razumljiva ni pa logična, zakaj bi izdelovalec appsov to delal? Navsezadnje smo kupci vsi enaki, ne glede iz katere regije, države smo.
samsung ne dela nič po svoje ampak bodo slej kot prej tudi drugi začeli isto delati kar se tiče appsov...je donger povedal kaj je glavni razlog. pač eden mora prvi začeti in ponavadi je to ravno samsung, kot največji svetovni proizvajalec elektronike...
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Mogoče pa niste seznanjeni, da to ni cela oznaka TV-ja ( UE-37D6000 ) ampak manjkajo vsaj še 4 črke odzadaj ( za SLO so namenjeni modeli z **XC na koncu ). In na podlagi tega delujejo nekatere aplikacije.
ne, slovenski so s končnico xxh
wink-1.gif

OK, lanski modeli so bili XC - letos sem malo manj na tekočem, ko nisem več pri "koritu"
wink-1.gif
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Blue ray d7000 in 7500? kateri je boljši?
Ne zanima me montaža na steno, dizajn mi ima pa malo lepši 7000. Torej kateri ima boljšo sliko, oz. a je kaka razlika?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
v drobovju sta praktično enaka. d7500 ima drugačen mehanizem ("sesalni") za vstavljanje zgoščenk zaradi načina stenske montaže. funkcijsko sta enaka.
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Super, hvala!
Malo me je begalo, kako je z atributi 7000, ker je pri 7500 povsod omenjeno better video quality, enhancement blablabla pri 7000 pa ne.

Še nekaj me zanima, kako je s temi področji...Eni so kao region free in tako naprej (lahko malo bolj razložiš).

Drugače pa sem nabavil UE40D6500xxh in prvi vtisi so odlični. Za dokončno oceno moram še kupiti kable da povežem računalnik s tv-jem (lan, hdmi).

Aja koliko boljša je slika in fluidnost v primerjavi Blue ray VS. USB 2.0 (Patriot, torej med najhitrejšimi ključki) na mkv formatu?
 
Nazadnje urejeno:

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
region free ni nobeden (vsaj ne po defaultu). v europi so vsi regija 2. regija 1 so dvd, br ploščki iz ameriki, v evropi imamo regijo dva. večino ploščkov ki jih zapečeš iz npr. torrentov so regija 0. na kratko to pomeni, da ti br player ne bo predvajal ameriških ploščkov.

glede br vs usb: vse je odvisno od tega, kakšen vir imaš na usb-ju. pri dobrem ripu (brez izgub) bo tudi velikost 25gb a zato kvaliteta ostane enaka br. načeloma med kvalitetnimi ripi in br ne boš opazil velike razlike.
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Torej če je torrent 0 potem prime in praktično ne bi rabil imeti podporo za regijo 1.

Se mi pa zdi, da vsake toliko časa malo pospeši v filmi za sekundo in potem spet nazaj. To se zgodi samo pri predvajanju preko USB-ja.

Kaj pa, bo kaka slovenska samsung stran in v čem je fora da se produkt na teh stareh registrira, mogoče za prenos aplikacij?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
bo tudi samsung stran... kdaj točno žal ne vem
frown-1.gif


registrira se ponavadi za podporo da se ti javi, kdaj je kaka nova aplikacija na voljo, kdaj je nov fw na voljo,...