Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Hja, dobro si napisal. Kako pa vem če imam pravilno shranjene?
Recimo na kompu se mi pojavijo in updejatajo (sinhronizirajo) pravilno ...
Ma ne, sej kiesa itak ne uporabljam, s3 prklopim kot zunanji disk in prekopiram vse na komp. A moraš ob updejtu micro sd fizično odstranit ali ni potrebe?

Bom uštimu enkrat v bližnji prihodnosti ... če mi rata ..
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
A moraš ob updejtu micro sd fizično odstranit ali ni potrebe?
Preko OTA ni treba.Bolj je kočljivo preko Odina ali Kiesa.
Bolj je važno da imaš pri backup programih pravilno nastavljeno kam naj ti ga shrani,ker meni se je enkrat nekaj pomešalo in mi je shranilo na pomnilnik telefona nakar sem z updejtom preko Odina vse zbrisal.
rolleyes-1.gif
 

MatoMan

Pripravnik
25. mar 2008
53
0
6
Ima mogoče kdo informacijo, kdaj bo posodobitev za GT-I9300 na 4.3 tudi pri Tušmobilu?
Žena je sicer pri Mobitelu. Bi šla posodobitev skozi, če bi dal njeno sim kartico v moj telefon?

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Najprej moraš povedat kateri rom imaš naložen.Telefoni kupljeni preko Tuša imajo nametane rome cele Evrope,lahko je Open Evrope,UK,NC,Romania...
Ali si ga kupil preko Tuša ali imaš notri samo tuševo sim?
V tipkovnico vtipkaj *#1234# pa bomo kaj več povedali ali je že ali še bo če bo kadar bo.
Samo čudno ker so že več ali manj vsi dobili,mobitel je bil med zadnjimi.
SIM pa nima nobene veze z posodobitvijo.
 

MaTejHo

Pripravnik
4. jul 2009
340
0
16
A ni to mobitelov?

Country/Carrier Date Version PDA CSC Download
Slovenia (Mobitel) 2013 Sep 4.1.2 I9300XXEMG4 I9300MOTEMH1 Download
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Citat:
Uporabnik MatoMan pravi:
Ima mogoče kdo informacijo, kdaj bo posodobitev za GT-I9300 na 4.3 tudi pri Tušmobilu?
Žena je sicer pri Mobitelu. Bi šla posodobitev skozi, če bi dal njeno sim kartico v moj telefon?

Lp

To nima veze kera je sim kartica notri. Ampak kje je bil kupljen..kot praviš pri Mobitelu pol boš dobil sigurno..
wink-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik MatoMan pravi:
Izpiše mi sledeče:
AP: I9300XXEMG4
CP: I9300XXEMG4
CSC: I9300MOTEMH1
Ja to je Mobitelov.
Če na telefonu ni bilo nobenega posega v programsko opremo ga boš prejel prej ali slej.Če želiš biti na tekočem si v nastavitvah nastavi samodejno posodabljanje(če še nimaš)in te bo obvestilo takoj ko bo na voljo.
 

Stipe

Pripravnik
4. sep 2007
366
0
16
Ali ima kdo kakšen alternativni site za DL file k tale iz sammobile traja cca. 11h da bo dol pobral?
 

MatoMan

Pripravnik
25. mar 2008
53
0
6
Očitno prej bi vprašal, prej bi se posodobil.
Danes sem še ročno preveril posodobitve (čeprav sem imel vključeno avtomatsko preko WiFI-i-ja) in se je posodobil na verzijo 4.3
aplauz.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
A moraš ob updejtu micro sd fizično odstranit ali ni potrebe?
Preko OTA ni treba.Bolj je kočljivo preko Odina ali Kiesa.
Bolj je važno da imaš pri backup programih pravilno nastavljeno kam naj ti ga shrani,ker meni se je enkrat nekaj pomešalo in mi je shranilo na pomnilnik telefona nakar sem z updejtom preko Odina vse zbrisal.
rolleyes-1.gif

Še moja izkušnja z nadgradnjo S3 na 4.3:

Imam "Mobitelov" S3 I9300 (ni rootan) in sem nadgradnjo naredil prek OTA (domač WiFi). Nadgradnja se je S3 prenesla v cca 10 minutah, sama nadgradnja pa je trajala manj kot 10 minut. Vse je šlo brez kakršnihkoli problemov. Ko je bilo konec se je S3 znova zagnal in na njem je bilo vse enako in isto kot prej: nič ni manjkalo in vse je delovalo kot prej, le mnoooogo hitreje. Naj omenim, da nisem ne pred in ne po nadgradnji naredil tovarniškega reseta!

Kot sem že omenil, je telefon opazno hitrejši in odzivnejši, celo imenik se odpre takoj, poraba baterije pa se je rahlo (ampak res le rahlo) povečala, pa še to le takrat, ko je telefon brez povezav: podatkovne povezave in z izklopljenimi WiFi, BT ter GPS in na 2G omrežju (ponoči). Takrat se mu je poraba iz prejšnjih 0,2%/uro poveča na 0,3%/uro.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
ksz

Jst mam pa problem. Kakšni dve uri nazaj sem ga dal polnit in hkrati začel prenašati cca. 100 fotk na dropbox. Kakšne dvajset minut nazaj sem pogledal na telefon in je gorela rdeča lučka za polnjenje, telefona pa nisem mogel zalaufat, nobena tipka ni prijela, niti ugasnit se ni dal ... nato sem ga odprl in odstranil in ponovno vstavil baterijo, nato se je kao zagnal, vendar sedaj le piše Samsung in gori modra lučka, ponavadi kadar je zmrznil se je po ponovnem vklopu takoj pokazala tipkovnica za vnos pin kode, tokrat pa nič. Trenutno sem ga dal ponovno polnit, gori bel napis SAMSUNG in modra lučka.
Se je komu že zgodilo kaj podobnega? Je telefon "umrl"?
Na compu sem preveril in je s koledarjem vse v redu, ga je normalno sinhroniziralo - npr. današnji opomniki itd. vse špila normalno.

Edino tega sranja mi ne rata vklopit ....
evil.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Mogoče se ti je baterija toliko spraznila da se je ugasnil in je takrat prišlo do kakega"kratkega stika".Počakaj nekaj časa mogoče se ti bo prižgal ko se baterija dovolj napolni.Seveda če ni kaj narobe z baterijo ali polnilcem.
Če se ne bo čez čas prižgal poglej če prideš v downloade mode.V najslabšem primer potem lahko poskusiš naložit nov rom.Drugače pa servis.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Tnx. za odgovor. Hm, pomoje je edino mogoče prišlo do kakšnega kratkega stika, ker imam telefon skoraj čist zabasan, vednar ponavadi mi je takoj zalaufal ... tokrat pač ne ... ga bom dal filat do jutri in bom videl ... nekaj pa melje, ker vsake tolk časa če ga primem v roke zavibrira, kaže se napis kot kadar ga vžgeš na novo, bom videl kaj bo jutri. Slike izgleda da so šle na dropbox, sem preveril na skoraj fuč laptopu, koledar itd. izgleda ok, stike imam menda tudi na googlu ...
V najslabšem slučaju gre na servis. Je tako ali tako še v garanciji ...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.