Rune - izgradnja optičnega omrežja

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Rune ima XGS-PON tko da 10/10Gbit si deliš z celo vasjo oz. kolk jih je priklopljeno na en splitter. Ergo če ma večina 1Gbit linije, hitr zmanjka hitrosti.
Hitrosti ne zmanjka samo zato, ker ima nekdo 1G linijo. Mora jo tudi do konca zasičiti... Če si 10G linijo deli 128 ljudi (kolikor je zgornja meja), je to za neko povprečno populacijo vrh glave.

Jaz sem recimo na navadnem GPON-u in še nikoli nisem doživel da linija ne bi letela s polno hitrostjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sasek

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
989
256
63
Hitrosti ne zmanjka samo zato, ker ima nekdo 1G linijo. Mora jo tudi do konca zasičiti... Če si 10G linijo deli 128 ljudi (kolikor je zgornja meja), je to za neko povprečno populacijo vrh glave.

Jaz sem recimo na navadnem GPON-u in še nikoli nisem doživel da linija ne bi letela s polno hitrostjo.
seveda, zafilat morejo vsi... amapk očitno se dogajajo tudi taki scenariji, sicer nebi blo padcov hitrosti...
 

Sasek

Pripravnik
25. feb 2023
80
2
8
27
Maribor
Hitrosti ne zmanjka samo zato, ker ima nekdo 1G linijo. Mora jo tudi do konca zasičiti... Če si 10G linijo deli 128 ljudi (kolikor je zgornja meja), je to za neko povprečno populacijo vrh glave.

Jaz sem recimo na navadnem GPON-u in še nikoli nisem doživel da linija ne bi letela s polno hitrostjo.
Trenutno smo na optično omrežje Rune priklopljeni 6 hiš, v kratkem pa se bo pridružilo še 9 dodatnih hiš.
 

Sasek

Pripravnik
25. feb 2023
80
2
8
27
Maribor

Priponke

  • img_vmg8825-t50k_main_600px.png
    img_vmg8825-t50k_main_600px.png
    35,3 KB · Ogledi: 2

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Takšen imam Wifi Ruter
Prvo pravilo speedtestov: vedno jih izvajaj na kablu. Sicer ne boš mogel ločiti med slabim internetom in slabim wifi-jem...

Kar se tiče WIFI boš zelo težko imel polno hitrost po celotni hiši, kak je 1 stena vmes bo že hitrost precej padla.
Za 200 Mbps boš rabil 5GHz dostopno točko, ker pri 2.4GHz ac/ax standardu komaj kaj prideš preko 100Mbps.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sasek