Premium goriva na Bencinskih servish

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
MOL naroči tanker v Luko. Tam ga pretorvorijo v svoje nadzemne rezervoarje potem pa s kamioni naprej oskrbujejo vzhodno, južno in osrednjo Slovenijo. Severovzhodno in vzhodno oskrbujejo pa iz Madžarske. Nekaj nafte pa pretovorijo tudi na vagone. Tisto pa nevem kam peljejo. Celinskih skladišč pa MOL v sloveniji nima.
Od kdaj je taksna praksa za MOL?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Petrol in MOL. Že res da je Petrol največji pri nas ampak vse tudi ni od Petrola ven. Petrol vozi npr. kakšnemu Agip-u ki ima pri nas zgolj nekaj pump in se jim lastna logistika, skladiščenje ne izplača.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Agip Slovenija je MOL. :)

Jeba, če se oglasas samo, ker ti nekaj ni po godu. Dejstva so drugacna. Velikokrat niso v skladu s pričakovanji.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Imaš prav, mol je pred leti prevzel ENI, nisem vedel. Zakaj sem to rekel? Zato ker sem pred mnogimi leti bil na eni redkih Agip pump pri nas in je bilo toliko govora o tem kako vrhunsko gorivo ima Agip in Petrol je pripeljal cisterno nafte in potem je tak z upravnikom stekla debata in je pač povedal da se jim ne izplača ker so enostavno premajhni (pri nas). Ja oglašam se in ni mi po godu da stresaš bedarije, da takšna družba kot je MOL ki ima lastne rafinerije in ki res ni majhna da jemlje gorivo od Petrola. Saj pa to ni družba ki ima pri nas 5 črpalk. Torej še enkrat, kakšna so dejstva? Se pravi še vedno trdiš da Petrol zalaga MOL črpalke z gorivom?
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
Od kdaj je taksna praksa za MOL?
To me pa preveč vprašaš. Že kar nekaj časa/let. Pomoje da od kar so zgradili nove kapacitete TTT-TRO na drugem pomolu.

Lahko se pozanimam. Pa spotoma vprašam še kam MOL vozi nafto z vagoni iz Luke Koper.


Me pa tudi zanima, kako bo po tem, ko bo MOL dokončno prevzel tudi OMVjeve bencisnke servise v Sloveniji. Ker OMV ima svojo inštalacijo v Serminu. Še iz časa, ko je bil Istrabenz lastnik in potem nekaj časa skupni lastnik s Petrolom. Predno je Petrol v celotni prevzel Sermin
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Imaš prav, mol je pred leti prevzel ENI, nisem vedel. Zakaj sem to rekel? Zato ker sem pred mnogimi leti bil na eni redkih Agip pump pri nas in je bilo toliko govora o tem kako vrhunsko gorivo ima Agip in Petrol je pripeljal cisterno nafte in potem je tak z upravnikom stekla debata in je pač povedal da se jim ne izplača ker so enostavno premajhni (pri nas). Ja oglašam se in ni mi po godu da stresaš bedarije, da takšna družba kot je MOL ki ima lastne rafinerije in ki res ni majhna da jemlje gorivo od Petrola. Saj pa to ni družba ki ima pri nas 5 črpalk. Torej še enkrat, kakšna so dejstva? Se pravi še vedno trdiš da Petrol zalaga MOL črpalke z gorivom?

Glej, Petrol ima skladisca Sermin, Ljubljana, Rače in Lendava. V Sloveniji ima preko 300 servisov plus oskrba vseh ostalih ponudnikov. Ce mislis, da MOL pripelje tanker za 50 servisov in to razvozi s kamioni potem se resno vprasam, ce se vsaj malo spoznas na logistiko goriv.

MOL je v osnovi velik igralec na trgu, v Sloveniji pa uporablja kapacitete Pwtrola, ker so utečene in najbolj razvejane.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
To me pa preveč vprašaš. Že kar nekaj časa/let. Pomoje da od kar so zgradili nove kapacitete TTT-TRO na drugem pomolu.

Lahko se pozanimam. Pa spotoma vprašam še kam MOL vozi nafto z vagoni iz Luke Koper.


Me pa tudi zanima, kako bo po tem, ko bo MOL dokončno prevzel tudi OMVjeve bencisnke servise v Sloveniji. Ker OMV ima svojo inštalacijo v Serminu. Še iz časa, ko je bil Istrabenz lastnik in potem nekaj časa skupni lastnik s Petrolom. Predno je Petrol v celotni prevzel Sermin

Kakšna lastna instalacija? Instalacija d.o.o. je bil prevzet s strani Petrola. Sto odstotno lastništvo. OMV najema storitve Petrola. Ze 2011 je Petrol pridobil 100% lastništvo v Instalaciji d.o.o.

Ne vem pa zakaj bi MOL karkoli peljal iz Luke Koper glede na super investicijo v pristanišču Reka.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
Glej, Petrol ima skladisca Sermin, Ljubljana, Rače in Lendava. V Sloveniji ima preko 300 servisov plus oskrba vseh ostalih ponudnikov. Ce mislis, da MOL pripelje tanker za 50 servisov in to razvozi s kamioni potem se resno vprasam, ce se vsaj malo spoznas na logistiko goriv.

MOL je v osnovi velik igralec na trgu, v Sloveniji pa uporablja kapacitete Pwtrola, ker so utečene in najbolj razvejane.
Jst nič ne mislim. Jst vem. MOL nima nič skupnega s Petrolom. Lahko pa pokličeš na MOL in njih povprašaš.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Glej, Petrol ima skladisca Sermin, Ljubljana, Rače in Lendava. V Sloveniji ima preko 300 servisov plus oskrba vseh ostalih ponudnikov. Ce mislis, da MOL pripelje tanker za 50 servisov in to razvozi s kamioni potem se resno vprasam, ce se vsaj malo spoznas na logistiko goriv.

MOL je v osnovi velik igralec na trgu, v Sloveniji pa uporablja kapacitete Pwtrola, ker so utečene in najbolj razvejane.

Fak si težki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
Kakšna lastna instalacija? Instalacija d.o.o. je bil prevzet s strani Petrola. Sto odstotno lastništvo. OMV najema storitve Petrola. Ze 2011 je Petrol pridobil 100% lastništvo v Instalaciji d.o.o.

Ne vem pa zakaj bi MOL karkoli peljal iz Luke Koper glede na super investicijo v pristanišču Reka

Kakšna lastna instalacija? Instalacija d.o.o. je bil prevzet s strani Petrola. Sto odstotno lastništvo. OMV najema storitve Petrola. Ze 2011 je Petrol pridobil 100% lastništvo v Instalaciji d.o.o.

Ne vem pa zakaj bi MOL karkoli peljal iz Luke Koper glede na super investicijo v pristanišču Reka.
Predno bo rafinerija v Reki modernizira, bo preteklo še veliko vode. Pred mesecem dni so jo spet zaprli za par mesecev. In to je zgolj eno zaprtje v seriji, predno bo rafinerija v Reki nadgrajena in modernizirana do končne stopnje.

Sej zato pa pravim, da bo zanimivo, ko bo MOL dokončno prevzel lastništvo OMVja. Verjetno bodo vse operacije selili v Luko.

Prepričanih ne bom prepričeval. Če ne verjameš pač ne verjameš. Če ne želiš poklicati na MOL, lahko tudi kakšnega voznika avtocisterne povprašaš od kje je pripeljal gorivo, ko go boš videl razkladati na črpalki
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in DOMEK

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.920
2.343
113
V mislih imam osebne izkušnje.

Jaz v cca 30 letni zgodovini točenja goriva nimam niti ene negativne (ne glede na trgovca).
Meni pa se je že zgodilo, da mi je zmanjkalo goriva, ni važno kje sem tankal. :evil:

Drugače pa kot sem par dni nazaj napisal - "drekasta letna poceni nafta" v Livignu, kar kliče po težavah pri nizkih temperaturah.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Predno bo rafinerija v Reki modernizira, bo preteklo še veliko vode. Pred mesecem dni so jo spet zaprli za par mesecev. In to je zgolj eno zaprtje v seriji, predno bo rafinerija v Reki nadgrajena in modernizirana do končne stopnje.

Sej zato pa pravim, da bo zanimivo, ko bo MOL dokončno prevzel lastništvo OMVja. Verjetno bodo vse operacije selili v Luko.

Prepričanih ne bom prepričeval. Če ne verjameš pač ne verjameš. Če ne želiš poklicati na MOL, lahko tudi kakšnega voznika avtocisterne povprašaš od kje je pripeljal gorivo, ko go boš videl razkladati na črpalki

MOL ima več rafinerij. Zakaj za boga MOL uvazal gorivo za oskrbo 50 črpalk in si tako nabijal se dodatne strosle pri nakupu goriv?

Tole ziher ves. Koliko goriva se pretvori po železnici za potrebe logistike goriva. Saj lahko v odstotkih. Iz Sermina recimo.

Za razliko od tebe imam jaz bolj neposredne informacije. Ne rabim spraševati soferjev npr.

Prekinitev del na Reki je planirana prekinitev. Nothing to see here.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
MOL ima več rafinerij. Zakaj za boga MOL uvazal gorivo za oskrbo 50 črpalk in si tako nabijal se dodatne strosle pri nakupu goriv?

Tole ziher ves. Koliko goriva se pretvori po železnici za potrebe logistike goriva. Saj lahko v odstotkih. Iz Sermina recimo.

Za razliko od tebe imam jaz bolj neposredne informacije. Ne rabim spraševati soferjev npr.

Prekinitev del na Reki je planirana prekinitev. Nothing to see here.
Očitno imaš pomankljive informacije
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.264
152
63
Celje
Blagovne rezerve RS. Nevem TOČNO kak namen imajo te rezerve ampak zakonsko mora imeti pač država toliko in toliko ton goriva skladiščenega po cisternah (v primeru vojne ali v primeru 10 drugih situacij ki nas lahko doletijo). No in ta nafta toliko in toliko časa leži v tistih zbiralnikih (vem ker sem nekoč v Framu živel v neposredni bližini) in na toliko in toliko let se ta kompletna količina zamenja. No in to se potem razvozi po Petrolih, sveža roba pa not in zopet leži.

Blagovne rezerve se razvozijo tistemu, ki jih kupi. Prodajajo se namrec preko javnega razpisa, kjer jih lahko kupi tudi npr. MOL…

Pa ne da koga zagovarjam, tudi jaz sem v preteklosti dizel najvec tankal na MOL-u, ker sem dejansko imel malce nizjo porabo in ker se mimo treh njihovih crpalk redno vozim. Na drugem mestu glede porabe pa je bil, pazi to, Petrol. Poraba pa spremljana skozi cca 150.000 prevozenih km.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Vsi pišete glede nafte, kako je pa z dobavami bencina oz izvorom bencina Petrol vs OMV vs MOL? Po moji informaciji je vsaj za naš konec (Goriška) veljalo, da MOL bencin izvira iz Madžarske ... cca 2 leti nazaj je bilo tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK