povračilo DDV za nakup v Avstriji (na s.p.)

igi

Guru
13. okt 2007
5.577
1.170
113
Celje
Če nimajo pri registraciji opcije za podjetje, potem morajo rocno urediti. Drugace kot da jih kontaktiras ne bo slo. Se pa nekaterim ne da s tem ukvarjati.
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
951
24
28
V electronic4you imas b2b sekcijo zgoraj v meniju registriraj podjetje mora miniti 24h nato lahko opravis nakup brez ddv prej ne gre in ti ga ne bodo dali na firmo opravil nakup 10 dni nazaj v celovcu to mi je tam razlozila.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.687
758
113
Ja pa da te potolažim, da so k kolegu , ki ima s.p. prišli s Fursa je ravno tam kupoval in še nekje in je dobil lepo kazen, ker samoobdavčitve ni naredil, so pa prišli po cca 5 mesecih in vse vedeli, kaj je moral kupiti in kje , pa ker tega v obrazcih ni bilo, so najprej želeli vse DDV knjige, no potem pa pregled zelo detaljen.... ....
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Kar se dajatev tice pri meni ne bo problema, se vedno drzim rokom in se pozanimam kako in kaj.

Bom preveril danes se b2b.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Saj to ne vem, kako tocno gre, ponavadi je cena brez DDV-ja za firme, ce se tako registriras, tukaj pa se niti ne mores registrirati kot poslovni uporabnik.

Saj ce ne bo drugace bom na cyberportu narocil, tam je vse skupaj zelo enostavno, samo malo drazje pride..

pa si davcni zavezanec?
Ce nisi se ne mores kar tako registrirat - razen, da navajas lazne podatke in lahko konkrento najebes na koncu zaradi tega, ker utajis davke...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Saj to ne vem, kako tocno gre, ponavadi je cena brez DDV-ja za firme, ce se tako registriras, tukaj pa se niti ne mores registrirati kot poslovni uporabnik.

Saj ce ne bo drugace bom na cyberportu narocil, tam je vse skupaj zelo enostavno, samo malo drazje pride..

pa si davcni zavezanec?
Ce nisi se ne mores kar tako registrirat - razen, da navajas lazne podatke in lahko konkrento najebes na koncu zaradi tega, ker utajis davke...

Seveda sem davcni zavezanec, drugace nebi kupoval na firmo.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Se nekaj bi vprasal.

Kaj pomeni Ansprechpartner?

Hvala

Kontaktna oseba

Hvala
smile-1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Seveda sem davcni zavezanec, drugace nebi kupoval na firmo.

lahko vseeno kupujes na firmo - sploh ce nisi normiranec.

Si pogledal na amazon business account? Ogromno prodajalcev ima moznost nakupa brez davka in se ti splaca tudi tam pogledat to kaj isces.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vedno lahko kupiš na "firmo" (d.d., d.o.o., s.p.,...) je samo razlika ali si DDV zavezanec ali ne in pa ali se ti recimo pri normirancu to sploh zdi smiselno (nimaš nobene olajšave zaradi tega).
Saj lahko tudi plačaš gori z DDV in si ga potem tukaj odbiješ, ni nujno, da neto plačaš.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Vedno lahko kupiš na "firmo" (d.d., d.o.o., s.p.,...) je samo razlika ali si DDV zavezanec ali ne in pa ali se ti recimo pri normirancu to sploh zdi smiselno (nimaš nobene olajšave zaradi tega).
Saj lahko tudi plačaš gori z DDV in si ga potem tukaj odbiješ, ni nujno, da neto plačaš.

seveda lahko vedno - mislil sem, da je posebej smiselno, ko nisi normiranec. S.p.-jevci vsi vemo, radi jejo, pijejo pa vse ostlao na firmo, da visajo stroske.

Bolj me zanima glede odbijanja pri nakupu iz tujine. Si ti preprican v to, da si lahko kar odbijes? Namrec kolikor sem jaz bil seznanjen lahko zahtevas naknadno povracilo - kar pa se pri nizjih zneskih psloh ne splaca?
Prvic cujem, da lahko kar tako odbijes?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.577
1.170
113
Celje
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Vedno lahko kupiš na "firmo" (d.d., d.o.o., s.p.,...) je samo razlika ali si DDV zavezanec ali ne in pa ali se ti recimo pri normirancu to sploh zdi smiselno (nimaš nobene olajšave zaradi tega).
Saj lahko tudi plačaš gori z DDV in si ga potem tukaj odbiješ, ni nujno, da neto plačaš.

seveda lahko vedno - mislil sem, da je posebej smiselno, ko nisi normiranec. S.p.-jevci vsi vemo, radi jejo, pijejo pa vse ostlao na firmo, da visajo stroske.

Bolj me zanima glede odbijanja pri nakupu iz tujine. Si ti preprican v to, da si lahko kar odbijes? Namrec kolikor sem jaz bil seznanjen lahko zahtevas naknadno povracilo - kar pa se pri nizjih zneskih psloh ne splaca?
Prvic cujem, da lahko kar tako odbijes?

Seveda! iz EU praviloma VEDNO kupiš brez DDV. Če gre seveda za artikel ki ga daš v stroške, ga naprej prodajaš...
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Seveda! iz EU praviloma VEDNO kupiš brez DDV. Če gre seveda za artikel ki ga daš v stroške, ga naprej prodajaš...

igi - v praksi zal ni tako. Ogromno firm ti ne proda brez DDV, ti povem iz prve roke. Sploh, ko imas fizicen nakup v trgovini. Kar nekaj podjetij ima pravilo, da v primeru prodaje brez davka je obvezno posiljanje proizvoda, potem naprimer XXX Lutz je nekaj casa pustil nakup brez davka na podjetje, kasneje so to celo prepovedali zaposlenim, sedaj vec ne vem kaksna je situacija, itn.

Skratka v praksi je tako, da ce ni podjetje specializirano za B2B se bo dosti krat zgodilo, da ne bos dobil brez davka.
Je pa mozno zahtevat povracilo davka naknadno - samo kolikor je meni bilo receno je kar procedura in casovno zamudno, zato me zanima, ce je se kaksna druga varijanta.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.577
1.170
113
Celje
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Seveda! iz EU praviloma VEDNO kupiš brez DDV. Če gre seveda za artikel ki ga daš v stroške, ga naprej prodajaš...

igi - v praksi zal ni tako. Ogromno firm ti ne proda brez DDV, ti povem iz prve roke. Sploh, ko imas fizicen nakup v trgovini. Kar nekaj podjetij ima pravilo, da v primeru prodaje brez davka je obvezno posiljanje proizvoda, potem naprimer XXX Lutz je nekaj casa pustil nakup brez davka na podjetje, kasneje so to celo prepovedali zaposlenim, sedaj vec ne vem kaksna je situacija, itn.

Skratka v praksi je tako, da ce ni podjetje specializirano za B2B se bo dosti krat zgodilo, da ne bos dobil brez davka.
Je pa mozno zahtevat povracilo davka naknadno - samo kolikor je meni bilo receno je kar procedura in casovno zamudno, zato me zanima, ce je se kaksna druga varijanta.

Poznam to. S tistimi ki redno poslujem seveda ni te težave. Samo preverijo davčno in pošljejo.

V Mediamarktu je pa želel svež izpis iz ajpesa, pri nakupu je moral biti zraven nekdo iz firme (lastnik/direktor/prokurist), skopiral je osebno in podpisal sem obrazec, da je narejena preverba osebnih podatkov in da bom artikle odpeljal v Slovenijo. Podobno je tudi v Metroju.

Recimo v Hornbachu pa so želeli podatke nekaj dni pred nakupom, da so v "centrali" preverili in odprli novega partnerja. Potem pa pri prevzemu spet podpis na en pildek.


Nekaterim se pa ne da s tem ukvarjati in raje rečejo "ne gre".

Ampak v osnovi ja pa zamišljeno tako, da kupiš brez ddv in narediš samo obdavčitev.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Generalno je tako (govorim 100% za d.o.o.), da gori kupiš brez ali z DDV - v bistvu ni važno, je odvisno samo od "zalaganja" denarja.
Tukaj pa potem ko delaš davčni obračun imaš dve možnosti (seveda govorim za davčno upravičene stroške = kar si lahko daš v stroške in smeš odbit DDV - recimo osebni računalnik) pri zgoraj plačanem DDV si v DDV obračunu le-tega poračunaš z obveznostjo plačila DDV iz svoje dejavnosti, ali pa si ga daš v vračilo = v večini primerov mahaš biku (FURS) z rdečo cunjo! Druga možnost je plačilo zgoraj brez DDV, tukaj v DDV obračunu obračunaš neplačan DDV na eni strani in vračilo na drugi strani = 0.

Tudi če iz lastne dejavnosti nimaš dovolj plačila DDV, da bi si izvršil poračun v tekočem obdobje, si pač višek plačanega DDV preneseš v naslednje obdobje.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Jaz sem enkrat bil nekje v srcu Nemčije, zagledam en Hilti, notri ena mašina, ki jo pri nas še niso imeli naši pocarji, hočem kupit, začnem tipu razlagat o DDV.. nič mu ni bilo jasno, nenavajen tujcev. Potem mi je raje kar užgal 30% popusta, kot da bi se zezal s tem.
smile-1.gif