povračilo DDV za nakup v Avstriji (na s.p.)

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
878
19
18
Slovenia
Stara tema, pa vseeno - je kaj novega pri nakupu "slovenskega" davčnega zavezanca v tujini pri vračilu DDV?

Konkretno - v nemčiji želim kupiti nek izdelek za firmo brez DDV; kakšen je postopek?
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.399
4
38
Povej jim svojo DDV številko (vat no.) in morajo izdati račun brez njihovega DDV. Pri nas naredi poračun,
Če boš kupil tam in robo prevzel ti lahko komplicira samo kako boš to spravil iz Nemčije. Če robo dostavi kamjonar ali pa preko pote pa ni problemov.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.399
4
38
Zakaj? Oni preverijo davčno številko v registru DDV zavezancev v EU in rabijo potrdilo da roba zapusti državo.
Kaj več bi pa ti jim dostavil? Izpis iz Ajpesa ali sodnega registra?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
odvisno kok dnarja je v igri
smile-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.399
4
38
To ga bo preveril zaradi neplačila ne pa zaradi DDV. Če pa plačaš po predračunu pa nima kaj preverjat.

Razn pri balkancih 😈
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Roba mora po posti iz drzave, samo tako lahko kupis brez racuna.

Sem imel probleme v Nemciji, Spaniji in Italiji in so mi vsi povedali enako - ni problema racun brez DDV, le osebno ne mors prevzet robe.

LP,
PIC
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.516
2.995
113
Zanimivo, mi smo na hrvaškem kupili pnevmatike za prikolico. Tam so jih tudi zmontirali in v avtu smo jih odpeljali domov. In ker smo v Sloveniji DDV zavezanci smo tam le predložili DDV odločbo in kasneje smo po pošti prejeli račun (morali so prilagoditi program). Denar je bil nakazan preko banke na račun podjetja (brez DDV) Nobene težave z tem, da bi moralo blago po pošti iz države.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
878
19
18
Slovenia
ok, šlo bi za nakup preko spleta - pošiljanje po pošti. Recimo, dobim račun brez ddv, plačam.

Kako to potem poročam dursu?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.577
1.170
113
Celje
Citat:
Uporabnik alcazar pravi:
ok, šlo bi za nakup preko spleta - pošiljanje po pošti. Recimo, dobim račun brez ddv, plačam.

Kako to potem poročam dursu?

samoobdavčitev...

Imaš na DDV obrazcu rubriko "32"
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik slo91 pravi:
Nakup brez DDV v Avstriji verjetno ne pride v poštev, če gre za doo, ki ni zavezanec za ddv?

Morda kdo ve?

Kolikor je meni znano plačaš polno ceno (bruto), če nisi zavezanec za DDV.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.438
422
83
Itak ne bi imelo smisla, ker je njihova (višja) stopnja DDV nižja od slovenske in bi bil posledično nakup s plačilom davka v Sloveniji dražji.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Le opozorilo nezavezancu.

Če boš kupoval blago je meja za pridobitev v višini 10.000€, potem se moraš registrirati za zavezanca za DDV. Lahko za klasičnega, lahko za atipičnega.
Če vo šlo za storitve je registracija obvezna pred prvo dobavo storitev.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Si bom kar tole temo malo izposodil...

Kupujem novega iPada 2017 128gb pa ga ima Majdic (electronic4you.si) najceneje.

Vzel bi ga na firmo pa pri naročilu niti ne moreš nikamor vpisati podatko, oz. lahko vpišeš samo ime firme, za davčno pa nikjer ne piše...

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje pri nih z nakupovanjem na s.p.?

Sem jim pisal mail nekaj dni nazaj pa ni nobenega odgovora...

Kot fizična oseba sem že kar nekaj stvari naročil pri njih in je bilo vedno vse ok.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
zaje..ga pa mu nakaž preko poslovnega računa in ti bo mogu izdat račun na firmo
smile-1.gif


al ti mislš kupovat po netto ceni, če si davčni zavezanc?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Saj to ne vem, kako tocno gre, ponavadi je cena brez DDV-ja za firme, ce se tako registriras, tukaj pa se niti ne mores registrirati kot poslovni uporabnik.

Saj ce ne bo drugace bom na cyberportu narocil, tam je vse skupaj zelo enostavno, samo malo drazje pride..