povračilo DDV za nakup v Avstriji (na s.p.)

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Konkretno na electronic4you oziroma pri Celovškem Majdiču bi rad kupil neko stvar na račun s.p.-ja in me zanima kako bi lahko dobil povrnjen njihov 20% DDV?

Verjetno plačam polno ceno z DDV, zanima pa me ali lahko moja računovodkinja to knjiži v moje stroške in dobim povrnjen DDV kar pri nas - glede na to, da smo itak v EU? V Sloveniji sem zavezanec za DDV.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
sem že klical v Majdiča in je rekel, da ne more izdati računa brez DDV kar mi je ful čudno.... a je to sploh možno, da kao ne more izdat takega računa brez DDV?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.577
1.170
113
Celje
glej, če želiš kupiti na firmo in si "poračunati" ddv, potem moraš dobiti brez davka! Kasneje to ne gre!

Lp
 

Toncek

Pripravnik
10. nov 2007
159
0
16
Majdič lahko izda račun brez DDV, le slovensko davčno številko potrebuje, komu izdaja račun. Je pa morda res, da se morda boji, da ni v ozadju kak nateg.

Ne vem kako zakonodajo imajo tam gori, pri nas je že tako, da lahko davčna prvemu v verigi zacola ves DDV, če se izkaže, da gre za davčni vrtiljak.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik Toncek pravi:
Majdič lahko izda račun brez DDV, le slovensko davčno številko potrebuje, komu izdaja račun. Je pa morda res, da se morda boji, da ni v ozadju kak nateg.

Ne vem kako zakonodajo imajo tam gori, pri nas je že tako, da lahko davčna prvemu v verigi zacola ves DDV, če se izkaže, da gre za davčni vrtiljak.

To razumem ja, samo če mu jaz prinesem vso papirologijo in potrdila o tem, da sem zavezanec za DDV, potem nebi smel delati problemov? Ker po telefonu mi je eden slovensko govoreči prodajalec zatrdil kakor, da to sploh ni mogoče pri njih.
jezen.gif



na, pa sem posral, da sem kupil ta isti izdelek v Metroju za 20eur dražje kakor bi ga očitno lahko dobil pri Majdiču...matr...
smile-1.gif


A pa si ti pri njemu že kupoval na tak način?
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
Računovodjo vpraši kero potrdilo jim moraš poslat. In potem zvoj računovodja naredi samoobdavčitev.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Računovodjo vpraši kero potrdilo jim moraš poslat. In potem zvoj računovodja naredi samoobdavčitev.

Komu moram poslat potrdilo? Prodajalcu al njihovi davčni?

Kaj to pomeni, da s samoobdavčitvijo odbijem davek kasneje v Sloveniji in v Avstriji plačam polno ceno, al plačam že tam ceno brez davka in računovodkinja samo zavede v knjige?


hvala vsem za info!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.577
1.170
113
Celje
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Računovodjo vpraši kero potrdilo jim moraš poslat. In potem zvoj računovodja naredi samoobdavčitev.

Komu moram poslat potrdilo? Prodajalcu al njihovi davčni?

Kaj to pomeni, da s samoobdavčitvijo odbijem davek kasneje v Sloveniji in v Avstriji plačam polno ceno, al plačam že tam ceno brez davka in računovodkinja samo zavede v knjige?


hvala vsem za info!

ti kupiš BREZ davka, tukaj ti računovodja naredi samoobdavčitev!
 

B81

22. jul 2007
36.668
10.319
113
Če prodajalec komplicira, se verjetno boji...ali pa nima pojma.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Računovodjo vpraši kero potrdilo jim moraš poslat. In potem zvoj računovodja naredi samoobdavčitev.

Komu moram poslat potrdilo? Prodajalcu al njihovi davčni?

Kaj to pomeni, da s samoobdavčitvijo odbijem davek kasneje v Sloveniji in v Avstriji plačam polno ceno, al plačam že tam ceno brez davka in računovodkinja samo zavede v knjige?


hvala vsem za info!

Prodajalcu, on ti nato proda izdelek brez davka in ti tvoj računovodja v sloveniji naredi samoobdavčitev.
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Jaz sem mel isto zadevo v avstriji in sem po pogovoru z racunovodkinjo kupil izdelek z DDV.... Se ga odvede v slo z malce vec dela oz komplikacijami (vsaj tak mi je rekla).... Ampak kaj ces, ce pa je bila cena dobra in sem hotel zadevo met...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.958
1.839
113
Nekaj ti kenja brezveze ker je posran. Jaz sem od nekih jodlarov na dunaju kupil printer brez ddv. Vse kar so hoteli od mene je da mora bit razvidno da firma dejansko obstaja. Za to je ze bilo dovolj da sem dal uradno narocilo in da sem placal iz racuna, ki je na isto ime kot narocilo. Reci mu ferpis dih in da obstaja dovolj sojodlarov ki bodo stvar pripravljeni prodat "evropsko"
wink-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Jaz sem tudi enkrat v nemškem Hiltiju kupil eno mašino, začnem razlagati da mi mora odbiti DDV (sredi Nemčije, kjer slovenca še niso videli), pa mi lepo pove, odpade, ker imate tudi v Sloveniji Hilti prodajalne. Sem rekel imamo, ampak naši lenuhi uvažajo mašine z enoletno zamudo, a tako reče švaba in mi frajer lepo nabije 30% popusta na mašino, pa sva bila oba happy.
smile-1.gif
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
Če si rezident EU (kar si) lahko prosto kupuješ po celotnem EU območju. Le davek ostane državi izvoznici.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Konkretno na electronic4you oziroma pri Celovškem Majdiču bi rad kupil neko stvar na račun s.p.-ja in me zanima kako bi lahko dobil povrnjen njihov 20% DDV?

Verjetno plačam polno ceno z DDV, zanima pa me ali lahko moja računovodkinja to knjiži v moje stroške in dobim povrnjen DDV kar pri nas - glede na to, da smo itak v EU? V Sloveniji sem zavezanec za DDV.

Zahtevaj, da ti pošljejo v Slovenijo - torej bo šla zadeva čez (davčno) mejo in lahko prodajalec takoj odbije vstopni DDV (če je kupec davčni zavezanec). Če boš prevzel sam, Majdič nima dokaza (za avstrijsko davčno), da je šla zadeva čez mejo in mora(!) obračunati DDV. Ti potem tak račun predložiš računovodstvu, ki pa mora od avstrijskega Steueramta v tvojem imenu terjati vračilo DDV.

Menda ti je jasno, kateri postopek je enostavnejši
wink-1.gif
 

Ingvar

Pripravnik
18. sep 2007
80
0
6
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Če si rezident EU (kar si) lahko prosto kupuješ po celotnem EU območju. Le davek ostane državi izvoznici.

Človek sprašuje, kako je s tem v primeru, da kupuje to kot zavezanec za DDV v drugi državi. V tem primeru je stopnja DDV 0%, ker gre za izvoz, v Sloveniji (uvoz) pa se naredi samoobdavčitev (obračuna 20% DDV na neto ceno). Je pa vse odvisno od prodajalca v Avstriji, ali katerikoli drugi državi izvoznici. Pravila so pravila, praksa pa lahko nekoliko drugačna - eni prodajalci pač z raznimi s.p.-ji in malimi d.o.o.-ji ne želijo tvegati, razen, če se vse dela preko naročilnic, faktur, itd., skratka B2B varianta. Prvi, ki je spraševal, je verjetno hotel v trgovini plačati sam kot fizična oseba (založiti denarna sredstva), blago pa vzeti na s.p. oziroma podjetje. Od 27.12. so tudi pri nas glede tega pravila spremenjena, zdaj DURS hoče, da vse, kar je nad zneskom 50 EUR, poteka prek nakazil oz. z uporabo poslovnih kartic (da gre torej neposredno z računa podjetja).