Novo pri Telekom Slovenije III.

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.541
924
113
Kaj točno naj bi to pomenilo? Kdo so ti dodatni?
458387751_918690516953552_6832278552810460011_n.jpg
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Na dnu povezave vnesi svoj naslov in če ti pokaže da je opcija.. ti ga potegnejo.
Pa še par sosedov vnesi, ker če ga ima kdo okoli tebe, je šansa, da bodo tudi tebi potegnili, čeprav ne piše.

Lahko pa pogledaš tudi na zemljevidu, kaj je kaj okoli tebe, ali imajo sosedje že optiko, kje so vodi..
(omrežne priključne točke te zanimajo, pa elektronske komunikacije, točke (kanali))
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.970
2.376
113
Mene ta reklama "zanima" že nekaj časa: namreč, v Sloveniji je cca 860.000 gospodinjstev. Torej koliko gospodinjstvom je do sedaj bila na voljo Telekomova optika? Mogoče kalbo ve?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.964
5.614
113
Jaz v LJ jo nimam(telekom).....mam pa lahko optiko od T2....ki pa jo noče odstopit telekomu....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.964
5.614
113
Malo/malo....

Ne da se mi stalno menjavat komunikatorjev/routerjev.....potem imaš cel kaos da nastaviš serverje itd....zmeram nekaj serje še 2tedna in kup klicarjenja....

V preteklosti bil že pri vseh ponudnikih (telemach....T2...telekom)....nekako mi telekom najbolj ustreza....tud trenutno ga imam na 2h lokacijah.... prideš in ne rabiš razmišljat kaj boš pritisnil da najdeš oddajo itd...

Etak če grem sedaj na T2....bom kaj.... čez pol leta s5 telemach in s5 menjava vsega....?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sasek
5. avg 2011
1.052
195
63
Okolica Ormoža
Hvala za tole, ampak spet moraš imet na brigi, da imaš stanje na mobi računu. In ja, lahko dam gor 60eur, pa bo za celo leto. In zmanjkalo bo ravno takrat, ko bom ozabil in bom najbolj rabil telefon.

Jaz bi imel npr. Mobi A, ki stane 5€/mesec in nek mehanizem, ki bi to plačeval mesečno. Je to mogoče s Pay365?
Pa saj ni tako težko v Koledar na telefonu vpisati opomnika, da te pravočasno opozori na polnjenje!
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
417
24
18
Kavčke
Na dnu povezave vnesi svoj naslov in če ti pokaže da je opcija.. ti ga potegnejo.
Pa še par sosedov vnesi, ker če ga ima kdo okoli tebe, je šansa, da bodo tudi tebi potegnili, čeprav ne piše.

Lahko pa pogledaš tudi na zemljevidu, kaj je kaj okoli tebe, ali imajo sosedje že optiko, kje so vodi..
(omrežne priključne točke te zanimajo, pa elektronske komunikacije, točke (kanali))
Ne dovoli preverjanja, oziroma je portal narejn dovolj "glup" , da na lokaciji ki ni možna ne optika, ne LTE, 4G, 5G ni možno preverjanje.
Nepravilen vnos podatkov.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Če bi to bilo res...

V primeru, da optike ni, napišejo sledeče:
Na izbrani lokaciji priklop v optično omrežje še ni mogoč. Oddajte povpraševanje in skupaj bomo preverili druge možnosti dostopa do interneta.
V primeru, da optika je, napišejo sledeče:
Na izbrani lokaciji je omogočen priklop v optično omrežje.
V primeru, da je optika pri bližnjih sosedih, ne pa na vnešenem naslovu, napišejo pa sledeče:
Na izbrani lokaciji bo morda v prihodnje omogočen priklop v optično omrežje. Oddajte povpraševanje in skupaj bomo preverili druge možnosti dostopa do interneta.

BTW: Tale "morda v prihodnje" se vleče že 2 leti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Dobro poglej tiste obrazce, ker hišne številke niso po vrstnem redu, morda se tvoja skriva naprej po listi. Tudi številke npr. 10 in 10a so čisto narazen.

Status da optika je, pomeni da imaš že optiko potegnjeno do/v hišo, samo modem je še treba prinesti. To ne pomeni, da je ne moreš dobiti. Samo klicarit je treba in vbiti študentu v trdo betico, da mora nekdo potegnit kabel do bajte.

Poglej kdo okoli tebe jo ima, ugotovi naslov, ker te znajo vprašati po tem in potem vidijo, kam je dotični vštekan in potem vidijo, če lahko dajo še tebe gor.

Pri nas so tudi butasti študenti na 080 8000 zatrjevali da ni možen priklop, čeprav je GVO že vlekel optiko po vasi.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.318
146
63
Sem zadnjič oddal povpraševanje....drugo leto še ne razmišljamo....morda čez 2leti (optika) :D

Mam sicer ok vdsl (al karkol že je)povezavo...sam vseeno bi mel optiko (server,)
Verjetno žeiijo samo speljati stranke t2ju in a1 in to tam, kjer že je (njihova) optika. Ker ti tržniki kot vedno nimajo stika z realnim stanjem, je to bolj kot ne reklama za lahko noč ;). Pa da mal Cavazzo pokažejo.

Jernej
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Dobro poglej tiste obrazce, ker hišne številke niso po vrstnem redu, morda se tvoja skriva naprej po listi. Tudi številke npr. 10 in 10a so čisto narazen.

Status da optika je, pomeni da imaš že optiko potegnjeno do/v hišo, samo modem je še treba prinesti. To ne pomeni, da je ne moreš dobiti. Samo klicarit je treba in vbiti študentu v trdo betico, da mora nekdo potegnit kabel do bajte.

Poglej kdo okoli tebe jo ima, ugotovi naslov, ker te znajo vprašati po tem in potem vidijo, kam je dotični vštekan in potem vidijo, če lahko dajo še tebe gor.

Pri nas so tudi butasti študenti na 080 8000 zatrjevali da ni možen priklop, čeprav je GVO že vlekel optiko po vasi.
Jaz točno vem, kje optika je in kje je ni. Tudi Telekomovci to dobro vedo. Par hiš še nima možnosti priklopa... lansko leto je bil narejen načrt, pridobljena soglasja pa ni bilo prostih izvajalcev. Sedaj se pa zgovarjajo, da so "sredstva izčrpana". Direktni sosedje imajo dve leti omarico na hiši pa jih nočejo priklopit. 100 metrov naprej po ulici so pa že dve leti priklopljeni. Nižje v vasi jih redno na novo priklapljajo.
 
  • Žalosti me
Reactions: Kamele0N

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Potem pa piši na telekom, oziroma kar vprašaj te PRovce na facebooku, kako si to predstavljajo oziroma zakaj zavajajo folk s to kampanijo.
Morda kakšna pisma bralcev na Delo ali kak drug podoben pritisk.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.126
472
83
Jaz že ima optiko (gvo vlekel, operater T2) in mi na spletni strani piše, da je možen priklop.
Vnesem sosedov naslov in napiše, da bo v prihodnosti možen priklop. Ta sosed ima 20m stran od bajte, na moji parceli cev, ki štrli ven iz zemlje in ga čaka. Mene pa moti, ko travo kosim:p
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Ja en folk iz meni nepojemljivih razlogov dejansko komajda milostno pristane na to, da potegnejo cev (ali pa še to ne) češ, 'mi ne rabimo tega'.
Jaz sem takim vaških posebnežem kar mimogrede omenil, da je 'zdajle zastonj, kasneje bo pa 250€' in so vsi vzeli. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.126
472
83
Ja en folk iz meni nepojemljivih razlogov dejansko komajda milostno pristane na to, da potegnejo cev (ali pa še to ne) češ, 'mi ne rabimo tega'.
Jaz sem takim vaških posebnežem kar mimogrede omenil, da je 'zdajle zastonj, kasneje bo pa 250€' in so vsi vzeli. ;)
jaz sem bil prepričan, da bodo vzel, ker 3 generacije živijo v hiši, oz je četrta prijokala... tak, da neke potrebe verjetno so. Sam očitno jim stari kabel še dobro dela... Sem pa tudi jaz čist lepo shajal s 4G, samo sem zaradi prihodnosti vzel...