Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.664
6.370
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zanimivo, cel alter plačuje s karticami, nobena ni zastonj, tu pa tak odpor.

BA in Diners imam čisto zastonj. VISA je vržena v paket in plačana tam, ne plačujem pa nikakršne članarine, kamoli transakcijskih stroškov. Če želi Mobitel kasirati od vsake transakcije, naj se to zmeni s prodajalcem (tako kot kreditne kartice). Zdaj iščem alternativo v urbani. Nikjer pa nimam namena plačevati z gotovino.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Pri Moneti sta dve vrsti članarine.
Osnovna je 0,99€ na mesec, tu se vsaka transakcija zaračuna. Ni 10 centov, kot je nekdo zapisal, je od 4 cente naprej (odvisno za kaj). Kolikor vem, so spreminjali samo ceno članarine (in da, precejšnja), ne pa tudi cene transakcij.
Potem je pa še druga, pri kateri za 1,19€ na mesec potem ne plačuješ posameznih transakcij. Tudi ta se je povečala, vendar ne toliko.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Kar je pa višek je pa to, da moraš za nakup čez sto evrov pokazati še osebni dokument.

Pridem zadnjič na Petrol nabavim za cca 120 evrov, plačam z Moneto, nato pa zahteva osebni dokument.
Smisel Monete je pa ravno v tem, da ti ni več treba naokrog nositi denarnice in je seveda nisem imel.

Potem začne trgovka komplicirati, da izdelkov ne more dati, cela trgovina me začne gledati kot največjega kriminalca, potem sem se spomnil na vozniško v avtu in sem moral ponjo, cela trgovina me je pa gledala kot kriminalca.

Res višek predrznosti.

Zdaj je šlo pa res čez vse meje in bom Moneto enostavno odjavil in lepo spet plačeval z gotovino brez vseh komplikacij.

Spoštovani,

ob plačilu računa z Moneto nikoli ne preverjamo osebnega dokumenta kupca in tudi s strani Monete nam zagotavljajo, da to ni zahtevano. Prosim vas, da čimbolj točno sporočite kdaj in na katerem servisu je prišlo do neljubega dogodka. Tako se bomo lahko pogovorili s sodelavko, ki jo omenjate, in ugotovili razlog. Je mogoče, da ste kupili izdelek, ki ga ne smemo izdajati mladoletnim (alkohol, cigareti...)?

Če ne želite teh informacij deliti javno na forumu, nam lahko tudi pišete prek sistema Povej Petrolu .

Lep pozdrav,

Klemen Geršak
OE Trženje
Petrol d.d., Ljubljana
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tudi 1,20 evra je preveč za moja največ dva nakupa mesečno povrhu, pa še zdaj, ko moram imeti ob sebi še denarnico z dokumenti.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Petrol pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Kar je pa višek je pa to, da moraš za nakup čez sto evrov pokazati še osebni dokument.

Pridem zadnjič na Petrol nabavim za cca 120 evrov, plačam z Moneto, nato pa zahteva osebni dokument.
Smisel Monete je pa ravno v tem, da ti ni več treba naokrog nositi denarnice in je seveda nisem imel.

Potem začne trgovka komplicirati, da izdelkov ne more dati, cela trgovina me začne gledati kot največjega kriminalca, potem sem se spomnil na vozniško v avtu in sem moral ponjo, cela trgovina me je pa gledala kot kriminalca.

Res višek predrznosti.

Zdaj je šlo pa res čez vse meje in bom Moneto enostavno odjavil in lepo spet plačeval z gotovino brez vseh komplikacij.

Spoštovani,

ob plačilu računa z Moneto nikoli ne preverjamo osebnega dokumenta kupca in tudi s strani Monete nam zagotavljajo, da to ni zahtevano. Prosim vas, da čimbolj točno sporočite kdaj in na katerem servisu je prišlo do neljubega dogodka. Tako se bomo lahko pogovorili s sodelavko, ki jo omenjate, in ugotovili razlog. Je mogoče, da ste kupili izdelek, ki ga ne smemo izdajati mladoletnim (alkohol, cigareti...)?

Če ne želite teh informacij deliti javno na forumu, nam lahko tudi pišete prek sistema Povej Petrolu .

Lep pozdrav,

Klemen Geršak
OE Trženje
Petrol d.d., Ljubljana

Bom vse točne podatke napisal na Povej Petrolu.

Bilo je v nedeljo zjutraj na Petrol Celovška 226, prodajalka Damjana MK, res sem bil še čisto zaspan ampak to nima nobene veze, da bi moral kazati osebno.
Pri Moneti kazanje osebne ravno pri višjih zneskih nima prav nobene veze saj imamo taki dodatno PIN kodo, ki jo tisti, ki bi ukradel kak telefon ne bi mogel vedeti.

Žal ne zgledam več kot mladoletnik, če je to mislila ji z veseljem častim pijačo;), razložila mi je, da osebno zahteva, ker se v zadnjem času dogajajo večje zlorabe Monete...

Smisel Monete je ravno v tem, da ne rabim dokumentov, če jih rabim potem nima nobenega smisla in je bolje, da jo odjavim in s tem privarčujem še kakšnih 15 evrov letno.

Za bonus ni bila zadovoljna niti s kopijo osebne, ki jo imam v ovitku telefona ravno za take čudne primere.
Še dobro, da sem bil z avtom, da sem imel v avtu vsaj vozniško.

Za neko trgovino kot je Petrol se res ne spodobi od strank, ki niso ničesar ukradle zahtevati osebne dokumente, da jih potem vsi ostali gledajo kot kriminalce.
Še čudno, da me do avta po dokumente niso pospremili kakšni varnostniki...

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.664
6.370
113
Mene sicer ni nikdar zmotilo so te mere, da bi bila užaljena ali da bi zamerila, če me je nekdo na kasi prosil za kaj takega. Osebna (pa se nisem bockala ali jo lahko zahteva in pod kakimi pogoji) ali pa kaj takega. Ali pa, da me varnostnik na izhodu prosi, če torbo odprem, ker je piskalo, pa mi je prodajalka pozabila nekje magnet ali kaj je ven vzeti. S tem nimam problema, razumem, v čem je fora, včasih v ta film pade tudi nekdo, ki ni nič kriv nič dolžen. Ampak to ne pomeni, da mi to ni odveč in sigurno bom za plačevanje izbrala metodo, ki ne rabi nekega dodatnega preverjanja po osnovnem preverjanju in ki pride s fiksnimi stroški razumljive višine.

Danes sem šla urbano kupiti. Moneto bom pa odjavila. Zdaj je tudi za to več ne potrebujem.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:


Bom vse točne podatke napisal na Povej Petrolu.

Bilo je v nedeljo zjutraj na Petrol Celovška 226, prodajalka Damjana MK, res sem bil še čisto zaspan ampak to nima nobene veze, da bi moral kazati osebno.
Pri Moneti kazanje osebne ravno pri višjih zneskih nima prav nobene veze saj imamo taki dodatno PIN kodo, ki jo tisti, ki bi ukradel kak telefon ne bi mogel vedeti.

Žal ne zgledam več kot mladoletnik, če je to mislila ji z veseljem častim pijačo;), razložila mi je, da osebno zahteva, ker se v zadnjem času dogajajo večje zlorabe Monete...

Smisel Monete je ravno v tem, da ne rabim dokumentov, če jih rabim potem nima nobenega smisla in je bolje, da jo odjavim in s tem privarčujem še kakšnih 15 evrov letno.

Za bonus ni bila zadovoljna niti s kopijo osebne, ki jo imam v ovitku telefona ravno za take čudne primere.
Še dobro, da sem bil z avtom, da sem imel v avtu vsaj vozniško.

Za neko trgovino kot je Petrol se res ne spodobi od strank, ki niso ničesar ukradle zahtevati osebne dokumente, da jih potem vsi ostali gledajo kot kriminalce.
Še čudno, da me do avta po dokumente niso pospremili kakšni varnostniki...

Lp

Spoštovani,

najlepša hvala za dodatne informacije. Vaš odgovor smo prejeli tudi v sistemu Povej Petrolu in je že v sistemski obravnavi. To pomeni, da se bomo s sodelavko pogovorili in se potrudili, da se kaj podobnega ne bo ponovno zgodilo. Vam se seveda za neprijetno izkušnjo iskreno opravičujemo.

Lep pozdrav,

Klemen Geršak
OE Trženje
Petrol d.d., Ljubljana
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za opravičilo.
Pa ne maltretirat prodajalke, ker je taka navodila dobila od šefov in se jih po moje ni kar sama od sebe spomnila.

Pa še dober recept za prodajalce/prodajalke
cool-1.gif

Če vam je kakšna/kakšen kupec simpatičen in bi radi njegove osebne podatke se spomnite kak tako glup razlog in zahtevajte od njih še osebni dokument
cheer.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Mene sicer ni nikdar zmotilo so te mere, da bi bila užaljena ali da bi zamerila, če me je nekdo na kasi prosil za kaj takega. Osebna (pa se nisem bockala ali jo lahko zahteva in pod kakimi pogoji) ali pa kaj takega. Ali pa, da me varnostnik na izhodu prosi, če torbo odprem, ker je piskalo, pa mi je prodajalka pozabila nekje magnet ali kaj je ven vzeti. S tem nimam problema, razumem, v čem je fora, včasih v ta film pade tudi nekdo, ki ni nič kriv nič dolžen. Ampak to ne pomeni, da mi to ni odveč in sigurno bom za plačevanje izbrala metodo, ki ne rabi nekega dodatnega preverjanja po osnovnem preverjanju in ki pride s fiksnimi stroški razumljive višine.

Danes sem šla urbano kupiti. Moneto bom pa odjavila. Zdaj je tudi za to več ne potrebujem.

Mene pa moti, če kdorkoli od mene zahteva osebne dokumente brez vsakega razloga.
Razumem, da bi lahko preverili, če bi kaj piskalo pa ni, pa tudi nisem kakorkoli sumljivo stikal po trgovini ampak sem šel od vhoda naravnost na blagajno.

Zdaj bodo dokumente kar tako za brezveze zahtevali že v trgovinah, počasi jih bomo morali kazati še kakšnim redarjem na pločnikih in ne bo dolgo, ko si jih bomo morali natisniti na čelo kot vinjete.

Smisel Monete sem videl ravno v tem, da mi denarnice, dokumentov ter kartic sploh ni treba več nositi s seboj.

Zdaj v to nimam več zaupanja, povrhu je pa za moj en do dva nakupa mesečno postala krepko predraga in jo bom enostavno odjavil dokler se ne spomnijo še tu kakšnega stroška zapiranja računa...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
info za Si.mobilovo moneto,.. vir https://www.simobil.si/storitve/mobilno-placevanje/moneta#acc-1236974


Kakšna je cena storitve?

Naročniki imate Moneto že samodejno vklopljeno, članarina za uporabo storitve pa se vam začne zaračunavati le, če storitev dejansko uporabite. Uporabnikom, ki Monete ne uporabljate, se strošek Moneta članarine ne bo zaračunal.

Samodejno se vam bo ob prvi transakciji začela zaračunavati osnovna članarina v višini 0,49 EUR/mesec, o tem boste obveščeni z SMS sporočilom.

Uporabniki, ki Moneto uporabljate pogosteje, se lahko odločite za vklop Moneta napredne članarine, ki znaša 0,99 EUR/mesec. Uporabnikom, ki boste izbrali to možnost, ne bomo zaračunali komunikacijskih stroškov za posamezno Moneta transakcijo. Moneta napredno članarino si vklopite tako, da pošljete SMS s ključno besedo MONETA NAPREDNA na 1919, preko portala Moj Si.mobil, ali na Si.mobilovih prodajnih mestih. Kadarkoli se lahko vrnete na osnovno članarino tako, da pošljete ključno besedo MONETA OSNOVNA na 1919.

Če se z zaračunavanjem članarine ne strinjate, lahko izključite storitev Moneta s poslanim SMS sporočilom MONETA STOP na 1919, preko portala Moj Si.mobil, s klicem na številko 040 40 40 40 ali na Si.mobilovih prodajnih mestih, ob tem se vam ne bodo zaračunali nobeni dodatni stroški.

Mesečni limit za nakupe opravljene preko storitve Moneta je 55 EUR.

Ob vsakem uspešnem nakupu dobite tudi račun, stroške nakupov pa poravnavate enkrat mesečno.

Pri uspešno opravljenih plačilih blaga ali storitev preko govorne zveze Moneta Avtomati (parkomati in klasični) bo Si.mobil uporabniku zaračunal klic, potreben za izvedbo plačila blaga ali storitev v višini 0,0407 EUR.

Pri uspešno opravljenih plačilih blaga ali storitev preko govorne zveze Moneta Terminali, Moneta eTerminali, Moneta mTerminali, Moneta Avtomati (urbanomati in tankomati), Moneta v Telefonski prodaji, Moneta internet in Moneta v Aplikacijah, bo Si.mobil uporabniku zaračunal klic, potreben za izvedbo plačila blaga ali storitev v višini 0,0813 EUR.

Pri plačilih, kjer se v postopku plačila blaga ali storitev pošilja sporočila SMS, Moneta SMS, se te uporabniku zaračuna v višini 0,0813 EUR.

Pri uspešno opravljenih plačilih blaga ali storitev preko govorne zveze z Moneto Direktna obremenitev bo zaračunan komunikacijski strošek v višini 0,1728 EUR.
Uporabniku se komunikacijski strošek ne zaračuna za izvedbo plačil pri storitvi Moneta študentski boni. Prav tako se ne zaračuna komunikacijskega stroška za neuspelo transakcijo.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

mene pa motijo taki kot si ti. ce v rl tezis za vsako malenkost kot tu gor....vse ti je predrago, nimas vec zaupanja, sam ne jih na ustavno sodisce,... koga ti farbas? je pac rekla za osebno. drugic placaj z denarjem za bencin, ne se še za bencin pufat.... za vsak [cenzura] se razburjas, nabavi si tablete. za PETROL: prodajalka je postopila pravilno. jaz bi jo pohvalil. ker imeti opravke vsak dan z takimi kot je ta rastlina. ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.664
6.370
113
veš kak je s tem. Mene ne moti, tebe ne moti, ker je pač sem pa tja kdaj. Sem pa tja kdaj je pa zaradi takih, kot je fikus, ker jih to blazno moti. Če ne bi bilo njega in njemu podobnih, bi se to spustilo na neko stopnjo, ok bi že motilo kakega bolj tolernatnega. Mogoče mene ali tebe.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Me veseli, da me vsaj nekdo ne popljuva.

Slovenci se na vseh koncih preveč pustimo nadlegovati/nategovati.....

Treba se je upreti takoj na začetku, če se ne bomo uprli takoj potem bo šlo pač samo še na slabše.

Najprej te preverjajo enkrat na mesec, potem nas bodo pa počasi parkrat dnevno...

Najprej zaračunajo pol evra mesečno, zdaj smo prišli že na evro in to samo v treh mesecih, če bomo tiho to plačevali, bomo v pol leta že na petih evrih mesečne naročnine....

Prodajalka ni imela z mano prav nobenih problemov, takih kupcev, ki bi v minuti zapravili slabih 150 evrov bi si morali samo želeti.

Šefi so ji pač tako naročili in ona se teh navodil drži in prav nič se nisem upiral, niti jo nisem kakorkoli napizdil, čeprav mi je požrla vsaj pet minut s temi brezveznimi dokumenti.
Sicer pa slike niti pogledala ni in bi lahko pokazal XY dokumente, samo prepisati številko ter ime in priimek je hotela, da ji šefi potem ne bi mogli kakorkoli težiti, da je recimo pustila nekomu plačati z ukradenim telefonom(samo to ni njen problem ampak problem lenih uporabnikov Monete, ki niso sposobni nastaviti PIN kode).
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Citat:
Uporabnik smt pravi:
mene pa motijo taki kot si ti. ce v rl tezis za vsako malenkost kot tu gor....vse ti je predrago, nimas vec zaupanja, sam ne jih na ustavno sodisce,... koga ti farbas? je pac rekla za osebno. drugic placaj z denarjem za bencin, ne se še za bencin pufat.... za vsak [cenzura] se razburjas, nabavi si tablete. za PETROL: prodajalka je postopila pravilno. jaz bi jo pohvalil. ker imeti opravke vsak dan z takimi kot je ta rastlina. ...

467716-post_slo.gif


Samo res, ce ne bi bilo toliko dr.kacev, bi bil svet veliko lepsi
10.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Saj kako pa prodajalka sploh lahko poveže podatke iz osebne z moneto? A ji moneta izda tvojo identiteto?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zaradi takih kot sta ti in smt, gre v tej državi iz dneva v dan vse na slabše.

Zaradi takih drekačev kot sem jaz se je že marsikatera stvar izboljšala, če ne zaradi drugega pa zato, da imajo mir pred mano.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Saj kako pa prodajalka sploh lahko poveže podatke iz osebne z moneto? A ji moneta izda tvojo identiteto?

Mislim, da Moneta prodajalcem ne sporoči nobenih osebnih podatkov, še tega bi se manjkalo, da bi vsak prodajalec kar dobil osebne podatke vseh strank, ki plačajo z Moneto.

S Petrola so mi sporočili, da niso bili upravičeni zahtevati osebnih dokumentov in se mi opravičili.

Nimam pa pojma kaj je prodajalka želela s tem doseči?
Verjetno ji šefi težijo, da bo sama krila stroške, če sprejme kakšno plačilo z ukradenim telefonom pa se potem zaščiti tako, da kar od vseh zahteva osebne dokumente in potem tisti, ki imajo ukraden telefon verjetno raje zbežijo.

Nobenega problema ne bi bilo, če bi Moneta vsem privzeto vključila PIN kodo, tako jo pa 99% uporabnikov nima in se zato lahko na veliko dogajajo zlorabe ukradenih telefonov ampak to pri zneskih do 50 evrov, kolikor je osnovni limit.

Tisti, ki imamo višji limit je pa itak logično, da vključimo tudi PIN kodo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.512
2.991
113
Kolegu in njegovi punci so pred leti na plaži v Portorožu ukradli torbo s telefonoma in ključi od avta. Avta sicer niso našli, so pa na obeh telefonih do limita natankali avto preko Monete.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

oprosti, vendar se z vsakim postom bolj sramotis. moj nasvet (pa brez zamere, dejansko mislim dobro zate): poisci si sluzbo, potem zensko (ali moskega, kar ti pac odgovarja) in tvoje tezave bodo cudezno izginile. vem, da je sranje v teh casih biti sam in brez sluzbe a visenje 24/7 na alterju in drugih forumih ni resitev. se bolj bos postal "cuden" in te bo se bolj vse motilo. pa lep dezeven dan
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.