Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.542
924
113
map, to da na dodatno številko lahko vežeš telefon iz ponudbe Enostavni, so uvedli šele pred kratkim, pred tem je bilo možno na obe številke vzeti telefon iz splošne akcije.

Kar se pa novega paketa tiče pa...
Ko sem videl napis Enostavni 1000, sem imel v glavi takoj "Končno en vmesni paket, ki ga že lep čas čakam". A me takoj mine, ko vidim ceno, za piko na i pa še višje cene telefonov na vezavo. Očitno bo treba po 15 letih zvestobe Mobitelu/Telekomu narediti spremembo.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Sprememba pri storitvi Deezer in HBO GO
18.02.2015


​Odločba Agencije za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije (AKOS) nam nalaga, da moramo do 22.3.2015 iz opcije Deezer in iz paketov, ki vključujejo glasbeno storitev Deezer, umakniti brezplačen in neomejen prenos podatkov iz Deezerja v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije. Ti se bodo tako s tem datumom naprej odštevali od kvote zakupljenih mobilnih podatkov v paketu. Glasbo v Deezerju lahko še naprej neomejeno sinhronizirate z vašo napravo in svojo glasbo tako kjerkoli poslušate brez dodatnega prenosa podatkov. Zaradi odločbe AKOS-a se bodo od 22.3.2015 tudi podatki na storitvi HBO GO črpali iz kvote podatkov v mobilnih paketih.

http://www.telekom.si/info-in-obvestila/Sprememba-pri-storitvi-Deezer-in-HBO-GO
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Ne razumem lih najbolj. Bodo zastonj, ampak se bodo odštevali od zakupljenih količin v paketu. Če prekoračiš pol vseeno plačaš ali?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.519
424
83
Prenos podatkov za omenjeni storitvi ni več zastonj.
Kdaj bodo dvignili kapico pri neomejenih paketih na vsaj 1 MB. Koliko sploh kuri HBO? Ptem tole nima več veze. Jajc to narediti pa očitno (še) nimajo oz. se bojijo, da bo omrežje klecnilo.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
Ne razumem lih najbolj. Bodo zastonj, ampak se bodo odštevali od zakupljenih količin v paketu. Če prekoračiš pol vseeno plačaš ali?

Napisano je res v tipičnem PR stilu, da se boleča resnica čim bolj skrije
smile-1.gif
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Ta sinhronizacija je bila najverjetneje mišljena, ko si na Wi-Fi omrežju si sinhroniziraš, potem pa poslušaš brezplačno. V vseh drugih primerih (razen direktni streaming, ko si na Wi-Fi-ju) se bo od 22.3.2015 plačeval oz. odšteval iz zakupljene kvote podatkov.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.512
2.991
113
Tole ni nič drugega kot mašilo za ta ukinjen prenos podatkov pri Deezerju. Saj ponudba je lepa a so zelo selektivni in ravno mojega paketa ni notri (Itak 3000 Deezer za zmeri).
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
820
394
63
Treba je priznati, da pakete in njihove cene, nastavljajo izredno pametno in premišljeno. Premišljeno zase seveda, in ne za uporabnika.

Za povprečnega uporabnika, katerih je tudi največ, enostavno nimajo ugodnega paketa. Povprečnega uporabnika z premišljeno politiko paketov "silijo" v dražje pakete.

Za paket Osnovni 300 je ob združitvi računa z storitvami Siol, cena dokaj v redu, ampak ob uporabi podatkov hitro prekoračiš teh 300 enot. Tako bi ta 2 giga za en € prišla še kako prav, ampak si ga v ta paket ne upajo dati.

Enostavni 1000 pa je predrag. Ne dam 18€ za ta paket, plus 20€ za prehod, plus dražji telefoni. To pa je zelo ugodno, res.
bonk.gif


Je pa res, da če komu kaj ne paše lahko gre drugam. Še dobro, da je konkurenca in lahko greš tja, kjer dobiš več za manj denarja. Oče je šel z Mobitela na Tušmobil in lahko rečem, da vsaj pri nas ni nobene razlike v kvaliteti signala.

Očitno je po 18-ih letih "zvestobe" pri Mobitelu pri šel čas, da tudi jaz spokam drugam.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Jah včasih smo imeli pulze, nato vključene količine, zdaj pa se počasi dogaja prehod na zaračunavanje v stilu interneta, kjer pod 30€ težko najdeš paket, tudi če nekdo samo enkrat na mesec prižge internet. Počasen prehod se dogaja v tem stilu, da je za najcenejši paket, kjer je možno normalno smarthphone uporabljat treba odšteti okoli 20€ pri Mobitelu, pri kaki kunkurenci pa recimo da 5€ manj.

Naslednji korak je še večja konsolidacija paketov v stili trojček paketov. Torej Telefonija 10€, internet + telefonija 20€, trojček z mobilno TV pa 25€. Potem pa še dodatni paketki za zvišanje hitrosti oziroma količine prenosa podatkov.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.542
924
113
So se "omehčali" pri paketu Enostavni 1000 glede aneksa.
Od jutri dalje se na ta paket lahko vzame telefon iz splošne akcije. Hm, ne vem, še vedno je dilema.....
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Bentiš, da bi šlo pa Enostavni 1000 in paket 2Giga pa ne gre, bi bil pa to TOP paket daleč pred konkurenco glede na kvaliteto omrežja, ker paket 2015 na katerem sem zdaj se mi vseeno zdi mal drag
wink-1.gif

Saj bi menjal operaterja, ampak glede na to, kako se jamra v sosednjih temah ga za enkrat vseeno rajši še malo preplačujem ;(
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
O težavah nekaterih lahko poslušaš pri vsakem ponudniku. Meni na kraj pameti ne pride, da bi plačeval 10 evrov več za Simobil al pa Mobitel samo zato da bom imel v redkih primerih boljši signal kot na Tušu... In ko pogledam ta paket Enostavni 1000 se mi samo zasmili tisti, ki ga mora vzet...
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Telekom in Simobil s tožbo nad odločbo glede internetne nevtralnosti


Telekom Slovenije in Simobil bosta odločbo agencije za komunikacijska omrežja in storitve, ki od mobilnih operaterjev zahteva spoštovanje načela internetne nevtralnosti, izpodbijala na upravnem sodišču. V Simobilu so tožbo in predlog za začasno zadržanje odločbe že vložili, v Telekomu pa bodo to storili prihodnji teden.
Agencija je januarja v nadzornih postopkih namreč ugotovila, da sta operaterja kršila zakonodajo, ker sta glede na vsebino različno obravnavala podatkovni promet, ki ga ponujata svojim uporabnikom.

Odločba se je nanašala storitve Deezer (Telekom Slovenije) in aplikacijo Hangar mapa (Simobil). Za obe sta operaterja ponujala brezplačen prenos podatkov oz. se ti podatki niso šteli v podatkovno kvoto. Agencija je Telekomu in Simobilu naložila odpravo nepravilnosti v roku 60 dni.

V odziv na določbo sta operaterja ta teden napovedala spremembo obračunavanja prenosa podatkov. V Telekomu so napovedali spremembe za storitvi Deezer in HBO GO - podatki za obe aplikaciji se bodo od 22. marca dalje črpali iz kvote v naročniških paketih.

V Simobilu podobno napovedujejo za storitev Hangar mapa od 24. marca dalje, vendar le v primeru "negativne odločitve sodišča glede vložene začasne odredbe". V tem primeru bodo enako obračunani tudi podatki storitev NLB mklik, Unicredit mobilna banka GO! in Vodafone live.(STA)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.