Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
Pri katerih operaterjih v Braziliji lahko gostujem(CAMEL) z Mobi kartico?
Kje na Telekomovi strani lahko to najdem?

http://www.telekom.si/Ceniki/PDF/Navodila-za-uporabo-in-cenik-SLO-ANG-2013_iNet.pdf

Za kaj vec pa bo treba izgleda poklicati CPN ... ker imajo, odkar so se zdruzili s Telekomom, obupno spletno stran ...

Ja, to pa res. Odkar so se združili, in po prenovi strani, je stran zelo slaba in zelo nepregledna.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
hmm..klic ne gre preko 4g, zato ti vedno preklopi na nižje omrežje. Kakšnih težav na tje lokaciji pa zdele ne vidim. Maš andorida?
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Telekom Slovenije bo s 1.3.2015 ukinil sledeče pakete in storitve: paket Podatkovni Bonus, paket Mobilni Internet Start Premium, paket Mobilni Internet Neomejeno Premium, storitev Internet Neomejeno, storitev Internet Neomejeno Poslovni, storitev Internet Neomejeno Skupni, storitev Itak GPRS L.

Čas za brezplačno zamenjavo je 28.2.2015, sicer bodo menjali sami.

Več: http://www.blog.uporabnastran....kovne-storitve/
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
@mmx Tale tekst ima en velik problem, ker se ne ve na katere storitve Telekoma Slovenije se nanaša. Če gre zgolj za Mobitel je to plus, če pa so dodali še Siol pa je velik minus.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Glede na to, da gre za Telekomovo obvestilo, predvidevam da se nanaša na vse storitve, vključno s fiksnimi paketi.
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Sem dal že popoldne v preverbo na TS, a še nisem dobil odgovora. Ker če to drži, potem bi morali poleg dati tudi obvestilo o možnosti odpovedi pogodbe, ker gre za enostransko spremembo. To morajo sicer storiti tudi, če je stvar v korist uporabnika, a do sedaj smo zaračunavanje spremembe paketa poznali zgolj pri mobilnih storitvah. Če jih bodo uvedli pri Siol, bo to prvič in bodo hkrati tudi prvi, ki bodo to storili, konkurenca tega na fiksnih linijah nima.

Tako da moje predivdevanje je, da so šli v izboljšanje ponudbe t.j. da bodo omogočili brezplačno menjavo vsem, ki gredo v dražji paket. Vsi ostali pa bodo morali plačati 20€, kot to velja že sedaj + 2 izjemi (Itak in prehod iz Mobi paketa, ki imata sedaj brezplačen prehod).
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Mislim da se že dolgo izvaja zaračunavanje za prehode na nizje pakete pri nekaterih fiksnih operaterjih in vsekakor ne bi bili prvi.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
So sedaj popravili naslov obvestila:

"Obvestilo o ceni prehoda med širokopasovnimi paketi storitev"
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
In dodali tekst o možnosti brezplačnega odstopa, ki so ga po zakonu dolžni zapisati.

Sem preveril pri treh ostalih največjih ISP-jih v Sloveniji. Pri T-2 so odgovorili, da prehodov ne zaračunavajo z izjemo primera, ko je uporabnik vezan. Pri Amisu in Telemachu mi sicer še niso odgovorili, a takšne postavke v ceniku nisem nikjer našel. Iz česar sklepam, da noben od njih tega nima. Ko sem trdil, da bo prvi v Sloveniji, sem meril na prvega od teh največjih ponudnikov. V tujini pa takšno zaračunavanje že kar nekaj časa obstaja.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Je pa zanimivo, da T-2 zaračuna odjavo storitev v višini 20 EUR. Si mogoče preverjal kako je pri ostali večjih operaterjih s tem?
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Ne taga jih še nisem spraševal, vem pa, da je to kar pogost pojav pri raznoraznih storitvah. O tem zaračunavanju se velikokrat sliši takrat, ko govorijo o stroških, ko nekdo umre in je potrebno raznorazne stvari odnaročiti/odklopiti.

p.s. Telekom Slovenije je v svojo ponudbo dodal telefon HTC Desire EYE namenjen tistim, ki radi delajo selfije, saj ima na sprednji strani 13MP fotoaparat z LED bliskavico. Cena je 16.95€ x 24 ob 2 letni vezavi.

Več: http://www.blog.uporabnastran....2-letni-vezavi/
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
Citat:
Uporabnik Uporabna_Stran pravi:
dodal telefon HTC Desire EYE namenjen tistim, ki radi delajo selfije, saj ima na sprednji strani 13MP fotoaparat z LED bliskavico. Cena je 16.95€ x 24 ob 2 letni vezavi.
Namesto, da bi odvajali to bolestno obsedenost čedalje več ljudi s selfiji jo še vzpodbujajo...
stupid-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Citat:
Uporabnik Uporabna_Stran pravi:
dodal telefon HTC Desire EYE namenjen tistim, ki radi delajo selfije, saj ima na sprednji strani 13MP fotoaparat z LED bliskavico. Cena je 16.95€ x 24 ob 2 letni vezavi.
Namesto, da bi odvajali to bolestno obsedenost čedalje več ljudi s selfiji jo še vzpodbujajo...
stupid-1.gif

Ali pa da bi navadili folk, da se briga zase, namesto za druge?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.205
6.036
113
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Je pa zanimivo, da T-2 zaračuna odjavo storitev v višini 20 EUR. Si mogoče preverjal kako je pri ostali večjih operaterjih s tem?
Telekom zaračuna 12 EUR z izjemami: Velja v primeru prekinitve naročniškega razmerja za širokopasovne storitve, mobilne storitve in klasične govorne storitve, razen storitve Centreks. Ne velja v primeru prehoda h konkurenci s prekinitvijo naročniškega razmerja in s prenosom številke pri mobilnih storitvah. Ne velja v primeru prehoda h konkurenci s prekinitvijo naročniškega razmerja ali s prenosom številke pri klasičnih govornih storitvah in širokopasovnih storitvah.

T-2 mora sicer odklop plačati Telekomu (če je uporabnik na njihovih paricah).
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Zato pa imamo v ZEKom-1 tisto določbo, da v primeru, ko ISP enostransko spremeni pogoje, lahko odideš brez plačila kateregakoli stroška. Če pa si zaradi vezave dobil kakšno napravo ugodneje, jo moraš seveda odplačati ali pa jo vrniti in plačati uporabnino.

Če se navežem na zgornje komentarje, ki sicer ne sodijo v TS mobile temo, ampak OK. Vsi Siol uporabniki lahko do 1.3.2015 odstopijo od pogodbe brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
A je slucajno kdo imel danes tekom dneva na stajerskem (MB in sirsa okolica) kaksne tezave z Mobitelom (na momente je izginjalo omrezje) ali meni zafrkava Galaxy, ravno prisel iz centra MB in ko sem v enem momentu pogledal na telefon ni bilo omrezja seveda se mi je to zgodilo ze veckrat cez dan... lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.