Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Poleg tega pa je še doplačilo za polno hitrost pri Simobilu pol cenejše
wink-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Pa kaj zmer uletijo simobilarji z enimi statistikami, kako je super omrežje, če NE LOVI pri nas Mejduš.
Isto ****** telekom, stalno nabijajo o enih LTA pa nevemčem na facebuku, a v Kamniku je komaj kje 3G, vse okol en sam EDGE. Kamena doba.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.677
7
38
Rogaška Slatina
Lahko gledaš na zemljevidu koliko hočeš, če pa v praksi oziroma na terenu ni signala. Bom dal dokaz, oddaljen sem od odajnika na Boču cca 2km in od odajnikov v Rogaški Slatini cca 3 do 4 km, meni pa lovi signal iz 30,6 km oddaljenega oddajnika. Kje je zdaj tu problem?????
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Za Kamnik govorim o 3g in edge. Kakšen % uporabnikov pa ima LTE, ki mobitelovcem in drugim očitno odpravlja motne erekcije, da samo še to postavljajo, namesto bolj uporabljanih in uporabnih tehnologij?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Lahko gledaš na zemljevidu koliko hočeš, če pa v praksi oziroma na terenu ni signala. Bom dal dokaz, oddaljen sem od odajnika na Boču cca 2km in od odajnikov v Rogaški Slatini cca 3 do 4 km, meni pa lovi signal iz 30,6 km oddaljenega oddajnika. Kje je zdaj tu problem?????

Očitno imaš smolo ali pa si v je..ah da se te težko pokrije,..Simobil je na zadnji dražbi kupil frekvence, ki ga zavezujejo, da mora pokriti določene bele lise in le te vztrajno pokriva,.. Ena zadnjih letos bo npr. Borovnica,kjer smo 20 km iz Ljubljane obsojeni na edge,..in tudi ob novi bazni postaji bodo nekateri ostali v senci,..
b
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Za Kamnik govorim o 3g in edge. Kakšen % uporabnikov pa ima LTE, ki mobitelovcem in drugim očitno odpravlja motne erekcije, da samo še to postavljajo, namesto bolj uporabljanih in uporabnih tehnologij?

Lte imajo vsi, vendar ne s polno hitrostjo,..če rabiš polno hitrost pač doplačaš,.. zanima pa me nekaj drugega,.. kakšne so te tvoje uporabne in uporabljene tehnologije?
b
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Za Kamnik govorim o 3g in edge. Kakšen % uporabnikov pa ima LTE, ki mobitelovcem in drugim očitno odpravlja motne erekcije, da samo še to postavljajo, namesto bolj uporabljanih in uporabnih tehnologij?

Moje izkušnje pa kažejo, da v Kamniku Mobitel kar dobro leti. Okrog šol, zdravstvenega doma, pa na Bakovniku ... zagotovo leti - ravno sedajle sem preveri, da se slučajno ne lažem
evil.gif

Pred kakšnim mesecem so 4G razširili tudi proti Stahovici, pa ga sedaj uporabiš tudi na poti proti Primožu.

No, prepucavanje na stran - sam se veliko gibljem v Vukojebinah in kljub vsem trudu (in spoštovanju) Simobila in Tušmobila, se mi zdi Mobitelov signal boljši. Mogoče je na odprtem še kar, ko pa stopiš za vogal, v hišo ... pa je razlika v plus Mobitelu. Pa se nočem prepucavati, kdo ima daljšega in bi z veseljem zamenjal operaterja. Ampak kako - s Simobilom steka vsakemu, ki pride k meni (Amisovcu sem moral lepo posoditi Mobitelov signal, da je sploh lahko poklical v centralo
evil.gif
), mulc pa ima Tušmobil in brez doplačila za Mobitelov roaming tudi ne gre.
Seveda so tudi obratni položaji, vendar moje izkušnje kažejo, da je največkrat tako, kot v našem koncu.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Lahko gledaš na zemljevidu koliko hočeš, če pa v praksi oziroma na terenu ni signala. Bom dal dokaz, oddaljen sem od odajnika na Boču cca 2km in od odajnikov v Rogaški Slatini cca 3 do 4 km, meni pa lovi signal iz 30,6 km oddaljenega oddajnika. Kje je zdaj tu problem?????

Se cisto strinjam....tudi v mojem koncu (Prekmurje) se pojavlja isti problem....telefon skoraj vedno "visi" na bazni ki je zelo oddaljena od mene....ocitno nimajo dobro nastavljeno omrezje....borovnica predlagam da zadevo prijavis tehnikom.....prav zaradi tega sem pred leti odsel z simobila....
Očitno imaš smolo ali pa si v je..ah da se te težko pokrije,..Simobil je na zadnji dražbi kupil frekvence, ki ga zavezujejo, da mora pokriti določene bele lise in le te vztrajno pokriva,.. Ena zadnjih letos bo npr. Borovnica,kjer smo 20 km iz Ljubljane obsojeni na edge,..in tudi ob novi bazni postaji bodo nekateri ostali v senci,..
b
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
V teoriji kajne? V praksi pa moraš Simobilovo LTE omrežje dopačat in ga verjetno skoraj nihče nima in ne uporablja. Kako dela LTE na Simobilu ne vem, vem pa da mi osnovni LTE na Mobitelu deluje realtime in bistveno bistveno bolje kot UMTS (ki je slab kot ti praviš, ti verjamem).

Se enkrat si poglej moj prejsnji post...

Ker kot kaze beres selektivno oz. samo tisto, kar je tebi vsec... se enkrat...

skitched-20141118-195717.jpg


skitched-20141118-195808.jpg


Torej je zadeva podobna kot pri Telekomu... s tem, da je za koriscenje polne LTE hitrosti pri Si.mobilu doplacilo pol nizje kot pri Telekomu (seveda v tistih paketih, kjer ni ze vkljuceno v ceno)...

EDIT: Hehe... kar stirje smo v isti minuti napisal skoraj identicne odgovore... Upajmo, da sedaj ne bo spregledal...
grims-1.gif

Pa res, nisem do sedaj nikjer opazil da Simobil nudi brezplačno osnovni LTE!
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Aja pa še to, da tega nisem opazil so beb** sami krivi saj ko grem na stran NESKONČNI paketi piše pri paketu NESKONČNI S in NESKONČNI M pri hitrosti 4G/LTE križec. Kdo je zdaj čuden? Nisem kriv če Simobil ne obvlada osnov marketinga
smile-1.gif


Drugače pa ja, NESKONČNI S, s to 1GB opcijo kjer je zdaj akcija, pa da se vežeš za 24m in v vzameš aparata za 16,99€ mesečno top izbira. Seveda če zadeva dela v kar pa dvomim
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.677
7
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Lahko gledaš na zemljevidu koliko hočeš, če pa v praksi oziroma na terenu ni signala. Bom dal dokaz, oddaljen sem od odajnika na Boču cca 2km in od odajnikov v Rogaški Slatini cca 3 do 4 km, meni pa lovi signal iz 30,6 km oddaljenega oddajnika. Kje je zdaj tu problem?????

Očitno imaš smolo ali pa si v je..ah da se te težko pokrije,..Simobil je na zadnji dražbi kupil frekvence, ki ga zavezujejo, da mora pokriti določene bele lise in le te vztrajno pokriva,.. Ena zadnjih letos bo npr. Borovnica,kjer smo 20 km iz Ljubljane obsojeni na edge,..in tudi ob novi bazni postaji bodo nekateri ostali v senci,..
b

Zadnjič sem pisal mojemu ponudniku mobilnih storitev, da imam problem z signalom, pa mi on odvrne, da naj si kupim ojačevalec signala in plačilo opreme v lastni režiji. Tako pol vidiš kako so nekateri mobilni ponudniki zainteresirani za svoje stranke
10.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
V Kamniku, konkretno na obvoznici, LTE dela brez problemov.
smile-1.gif

OK LTE uporabniki ste vsi nepismeni jebemo. Pravim da tisti, ki NIMAMO opevanega LTE, dobimo samo Edge, 3g pa če je lepo vreme. Pejd samo do fruktala in tiste obrtne cone tam in je samo edge. Na omv zraven odajnika je samo edge, se moraš za 3g zapeljat vsaj do petrola ali dlje.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.660
330
83
www.kacnje.eu
Zaradi tega tvojega zapisa sem sedajle naredil krog okrog Kamnika. Izključil sem LTE in cel krog je bilo na H ali pa na 3G - večinoma skoraj poln signal. Ko sem se vrnil proti Kranjski, sem vključil LTE in takoj se je pojavil. Kakšen telefon pa imaš?
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Zaradi tega tvojega zapisa sem sedajle naredil krog okrog Kamnika. Izključil sem LTE in cel krog je bilo na H ali pa na 3G - večinoma skoraj poln signal. Ko sem se vrnil proti Kranjski, sem vključil LTE in takoj se je pojavil. Kakšen telefon pa imaš?

No da še jaz poročam glede lte signala v Kamniku, sem tam večino svojega prostega časa zakaj pa verjetno ni težko uganiti
srce-1.gif

Torej, ker imam večino časa na svojem note II med vožnjo odprt waze in se na njem lepo vseskozi vidi signal (program rabi podatkovno povezavo), iz smeri lj->kamnik via mengeš lepo preklopi na lte že pred kamnikom mislim da še pred prehodom čez progo, lahko preverim točno na katerem ovinku. Preko celega kamnika je vseskozi lte, ali preko obvoznice ali preko mesta, do mojega cilja v stranjah lte-ja ne zmanjka. Od kar je od konca oktobra še na bazni v stahovici lte ga imam tudi v zaprtem prostoru, znotraj ga je sicer za dve črtici a "trga" lepo kot zunaj. Pred tem je vrglo na lte le pri oknu, notri pa 3g ali h+, a kot rečeno sedaj gre lte.
Nisem pa še preveril koliko časa je lte od stahovice naprej proti bistrici...bom ob priložnosti
cool-1.gif


Lp.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.