Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
V mojih rovtah simobil ne vleče lih, tako da bi ostal na omrežju, ne pa operaterju, pa da si najdem nekaj podobnega 2014 paketu.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Drugače pa, čisto realno gledano, Telekom ni več edini z "oh in sploh" dobrim omrežje. Pravzaprav si ta naziv delita Simobil in Telekom skupaj. Počasi pa se jima pridružuje tudi Tušmobil. Vglavnem, včasih je veljalo, da če si želel "premium" omrežje, si šel k Telekomu. Danes je stanje drugačno in oba operaterja imata precej dobro pokritost. Seveda pa se eden ponekod bolj izkaže kot drugi in obratno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Čisto realno gledano se motiš, vsaj po mojem. Še vedno ima večina ljudi ki jih poznam težave s Simobilom, z Mobitelom jih ni. Bog pomagaj ko je kje kakšna nevihta, neurje, so takoj težave... Da ne omenim, LTE pri Simobilu je KAO premium storitev samo v tajačih paketih... Hvala za takega operaterja, zato da je 10% cenejši... Tako osebno jaz gledam na zadevo, preveč ur dnevno imam ta k**** telefon na ušesu in drkam net in maile da bi mi zdaj igralo vlogo tistih nekaj %. Sem imel Simobil, poskusil in videl... Osebno mi je top paket pri Debitelu NonstopD 4GB za 25,00€...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Delim tvoje mnenje... Ko s sredi Ljubljane nedosegljiv, 3G omrežje pa je na voljo samo v okolici njihoveposlovne stavbe, ostalo pa EDGE... No, to jebilo slabi dve leti nzaj... Potem sem preklopil na Mobitel. Ampak sem včeraj videl da tudi dandanašnjimsituacij ni nič boljša.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Če telefon uporabljaš več ali manj na enakih lokacijah, kjer je signal ok, potem je Simobil v redu, če se pa veliko giblješ/potuješ pa pri Simobilu izgubiš živce, razlika v zanesljivosti je očitno na strani Telekoma, žal.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Delim tvoje mnenje... Ko s sredi Ljubljane nedosegljiv, 3G omrežje pa je na voljo samo v okolici njihoveposlovne stavbe, ostalo pa EDGE... No, to jebilo slabi dve leti nzaj... Potem sem preklopil na Mobitel. Ampak sem včeraj videl da tudi dandanašnjimsituacij ni nič boljša.

Stari pa kje ti živiš...a ti jaz eno simko posodim ali greva skupaj naokrog...
ne rečem da ni luken ampak pri obeh operatetjih...
b
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, lih vaše simke so vredne pol kozarca tople vode... Meni menjali iPhone na servisu, ker sem bil kar nedosegljiv kljub polnemu signalu (pmagal je preklop na Airplane mode in nazj). Po menjavi SIMke čudežno dela (dok sem bil na S!). Včeraj sodelavec *****, na Samsungu S4 že 2x menjali bord, pa ni nič bolje (isti simptomi kot pri meni). Že na servisu priporočili menjavo SIMke... Pa je še kar nekaj pritožb med kegi v oddlkih z zelo identičnimi simptomi...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Čisto realno gledano se motiš, vsaj po mojem. Še vedno ima večina ljudi ki jih poznam težave s Simobilom, z Mobitelom jih ni. Bog pomagaj ko je kje kakšna nevihta, neurje, so takoj težave... Da ne omenim, LTE pri Simobilu je KAO premium storitev samo v tajačih paketih... Hvala za takega operaterja, zato da je 10% cenejši... Tako osebno jaz gledam na zadevo, preveč ur dnevno imam ta k**** telefon na ušesu in drkam net in maile da bi mi zdaj igralo vlogo tistih nekaj %. Sem imel Simobil, poskusil in videl... Osebno mi je top paket pri Debitelu NonstopD 4GB za 25,00€...

LTE s polno hitrostjo je pri Si.mobilu podobno kot pri Mobitelu na voljo samo v drazjih paketih... pri cenejsih pa je na voljo kot doplacilo (Telekom 6€, Si.mobil 3€)... Je pa brezplacno na voljo "tapocasni" LTE s hitrostjo do 20 mbps ...

http://ts.si/lte-4g
LTE_4G_-_Zasebni_uporabniki_-_Telekom_Slovenije-20141118-083913.png


http://simobil.si/lte
Mobilni_internet__Si.mobil_-_Si.mobil-20141118-084033.png


S tem, da meni pri Mobitelu se ni uspelo nameriti kaj dosti vec kot 50 mbps... pri Si.mobilu pa nekaj cez 100 mbps ...

Sam bom pri Mobitelu prekinil se tisto NR, ki ga imam... ker mi je dovolj teh podrazitev... Olupit te pa probajo itak vsi... Ko sem po mailu poslal vprasanje, ce lahko prekinem preko monitor.mobitel.si s certifikatom, so mi odgovorili, da zal ni mozno, da potrebujejo podpis narocnika... in v iste stavku se omenili, da prekinitev NR stane 12€... Na dodaqtno vprasanje, ce ni prekinitev brezplacna, ce prekinjam do 1.12. zato, ker oni spreminjajo pogoje in cene... pa od petka, ko sem odgovoril na njihovo sproocilo, se nisem dobil odgovora ...
smile-1.gif
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Drugače pa, čisto realno gledano, Telekom ni več edini z "oh in sploh" dobrim omrežje. Pravzaprav si ta naziv delita Simobil in Telekom skupaj. Počasi pa se jima pridružuje tudi Tušmobil. Vglavnem, včasih je veljalo, da če si želel "premium" omrežje, si šel k Telekomu. Danes je stanje drugačno in oba operaterja imata precej dobro pokritost. Seveda pa se eden ponekod bolj izkaže kot drugi in obratno.

Bi se kar strinjal, TM tukaj ne zaostaja več veliko! Dvignil je pokritost na 98,90% za GSM in 93,50% za UMTS. Uporablja novejšo tehnologijo od tiste TS, tak da so hitrosti višje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Čisto realno gledano se motiš, vsaj po mojem. Še vedno ima večina ljudi ki jih poznam težave s Simobilom, z Mobitelom jih ni. Bog pomagaj ko je kje kakšna nevihta, neurje, so takoj težave... Da ne omenim, LTE pri Simobilu je KAO premium storitev samo v tajačih paketih... Hvala za takega operaterja, zato da je 10% cenejši... Tako osebno jaz gledam na zadevo, preveč ur dnevno imam ta k**** telefon na ušesu in drkam net in maile da bi mi zdaj igralo vlogo tistih nekaj %. Sem imel Simobil, poskusil in videl... Osebno mi je top paket pri Debitelu NonstopD 4GB za 25,00€...

LTE s polno hitrostjo je pri Si.mobilu podobno kot pri Mobitelu na voljo samo v drazjih paketih... pri cenejsih pa je na voljo kot doplacilo (Telekom 6€, Si.mobil 3€)... Je pa brezplacno na voljo "tapocasni" LTE s hitrostjo do 20 mbps ...

http://ts.si/lte-4g
LTE_4G_-_Zasebni_uporabniki_-_Telekom_Slovenije-20141118-083913.png


http://simobil.si/lte
Mobilni_internet__Si.mobil_-_Si.mobil-20141118-084033.png


S tem, da meni pri Mobitelu se ni uspelo nameriti kaj dosti vec kot 50 mbps... pri Si.mobilu pa nekaj cez 100 mbps ...

Sam bom pri Mobitelu prekinil se tisto NR, ki ga imam... ker mi je dovolj teh podrazitev... Olupit te pa probajo itak vsi... Ko sem po mailu poslal vprasanje, ce lahko prekinem preko monitor.mobitel.si s certifikatom, so mi odgovorili, da zal ni mozno, da potrebujejo podpis narocnika... in v iste stavku se omenili, da prekinitev NR stane 12€... Na dodaqtno vprasanje, ce ni prekinitev brezplacna, ce prekinjam do 1.12. zato, ker oni spreminjajo pogoje in cene... pa od petka, ko sem odgovoril na njihovo sproocilo, se nisem dobil odgovora ...
smile-1.gif

Ja, 100m LTE je pri Mobitelu za doplačat ampak v njem ne vidim smisla saj mi 20m LTE deluje čist OK oz. ne čist OK, vrhunsko, kar za 3G ne morem rečt, vseeno se mi zdi da 3G nalaga bistveno počasneje in manj odzivno (priznam da nimam pojma koliko podpira 3G v najboljših pogojih) ampak vseeno, LTE 20 mi deluje bistveno bolje, sem preizkusil, in ja, govorim kadar imam pri obeh polni signal (če ima to kaj veze seveda), kar ga pretežno imam tam kjer se jaz gibljem. Seveda bom zdaj deležen komentarja da je ta 20m LTE larifari in da 3G pri polnem signalu piči bolje, sem blizu?
smile-1.gif
In ga verjetno Simobil tega free ni dal ven ker je dober do uporabnikov in bi jih s tem samo nategoval, češ v smislu "wannabe LTE". Sem zadel?

LP
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Drugače pa, čisto realno gledano, Telekom ni več edini z "oh in sploh" dobrim omrežje. Pravzaprav si ta naziv delita Simobil in Telekom skupaj. Počasi pa se jima pridružuje tudi Tušmobil. Vglavnem, včasih je veljalo, da če si želel "premium" omrežje, si šel k Telekomu. Danes je stanje drugačno in oba operaterja imata precej dobro pokritost. Seveda pa se eden ponekod bolj izkaže kot drugi in obratno.

V mojem koncu to pač ne velja. V civilizaciji mi delajo vsi operaterji, doma pač samo eden in to je to.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Čisto realno gledano se motiš, vsaj po mojem. Še vedno ima večina ljudi ki jih poznam težave s Simobilom, z Mobitelom jih ni. Bog pomagaj ko je kje kakšna nevihta, neurje, so takoj težave... Da ne omenim, LTE pri Simobilu je KAO premium storitev samo v tajačih paketih... Hvala za takega operaterja, zato da je 10% cenejši... Tako osebno jaz gledam na zadevo, preveč ur dnevno imam ta k**** telefon na ušesu in drkam net in maile da bi mi zdaj igralo vlogo tistih nekaj %. Sem imel Simobil, poskusil in videl... Osebno mi je top paket pri Debitelu NonstopD 4GB za 25,00€...
Najslabše LTE in UMTS omrežje ima trenutno Telekom, še Tušmobil ima boljše UMTS omrežje.

Si.mobil je na UMTS 900/2100 in LTE 800, Telekom na UMTS 2100 in LTE 1800.

800 in 900 MHz imajo 3-4x boljšo pokritost kot frekvence 1800 in 2100 MHz.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
V teoriji kajne? V praksi pa moraš Simobilovo LTE omrežje dopačat in ga verjetno skoraj nihče nima in ne uporablja. Kako dela LTE na Simobilu ne vem, vem pa da mi osnovni LTE na Mobitelu deluje realtime in bistveno bistveno bolje kot UMTS (ki je slab kot ti praviš, ti verjamem).
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Na Si.mobilu mi LTE dela odlično,.. in tudi drugim, ki ga potrebujejo ali pa želijo imeti,..hsxxa pa je tudi ok,..kar lahko potrdijo tudi različni uporabniki,.. v preteklosti je Jest večkrat objavil speed teste,..

l.p. b
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Pa kaj vam ni jasno spet? Tudi Simobil ima enako narejeno kot vaš vele-opevani Telekom. Torej, brezplačen LTE za hitrost do 20/3Mbit/s, če pa želiš do 150Mbit/s pa pač doplačaš.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
V teoriji kajne? V praksi pa moraš Simobilovo LTE omrežje dopačat in ga verjetno skoraj nihče nima in ne uporablja. Kako dela LTE na Simobilu ne vem, vem pa da mi osnovni LTE na Mobitelu deluje realtime in bistveno bistveno bolje kot UMTS (ki je slab kot ti praviš, ti verjamem).

Se enkrat si poglej moj prejsnji post...

Ker kot kaze beres selektivno oz. samo tisto, kar je tebi vsec... se enkrat...

skitched-20141118-195717.jpg


skitched-20141118-195808.jpg


Torej je zadeva podobna kot pri Telekomu... s tem, da je za koriscenje polne LTE hitrosti pri Si.mobilu doplacilo pol nizje kot pri Telekomu (seveda v tistih paketih, kjer ni ze vkljuceno v ceno)...

EDIT: Hehe... kar stirje smo v isti minuti napisal skoraj identicne odgovore... Upajmo, da sedaj ne bo spregledal...
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.