Novi mali avto do 15k

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Jaz covid dodatkov videl nisem, se unih 200 eur ne za “vse”. Nisem pa tok malo zapravil in tok veliko prihranil v zadnjih dveh letih kot se nikol. Oz. Oba. Sploh lockdowni so bili denarnici prijazni.
Najbolj pomembno je itak, da sam ves kje si pa da sam sebe ne farbas.
Izdatki vs. prihodki pa crta. Pa pogled par mesecev vnaprej pa si na konju.
Ni tukaj neke hude matematike pa kljub vsemu vecina ljudi svojih financ ne gleda dovolj objektivno in realisticno, pac manjka tisti koscek samodiscipline pa konsistence.
Za zdravo financno jedro pa je smiselno, da ce ze rabis lizing/kredit (avto, stanovanje, whatever...), da ne gres cez cca. 25-30% prihodkov pa da mas vsaj za 12 mesecev financne rezerve, glede na mesecne stroske. Ko mas to pokrito si na konju. Recimo... pa zivis neobremenjeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
I

Izbrisan uporabnik 474

moje bil (vsaj po zav polici) 78 jurjev , jaz sem za 3,5 let starega plačal 21,5 k€, verjetno ga je ona firma sicer vzela za dober popust a vseeno... danes če takega naklikam po konfiguratorju primerljivega si na 90+ vsaj.

Prav tako... moj po zavarovalni polici 72k, po skoraj tocno 3. letih sem ga kupil za 26k (prodan verjetno hendlerju za cca 22k, uvoz + DMV + njegov zasluzek)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Kolikor poznam Hanzija, gre bolj kot ne za humor - oz. poskus humorja.

Je pa res, da večina ne pomisli, kaj se jim lahko zgodi v Twingu, Siecentu ipd. To je tko, kot z zdravjem - če si zdrav, je vse bolj pomembno od zdravja, ko pa zboliš .... mislim, da je jasno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Verjetno se spomnimo prometne nesreče kakšnih 10-15 let nazaj, ko je v Fiatu P126 umrl zdravnik v Ljubljani. V novejšem/varnejšem avtu tudi praske ne bi dobil, tako je pa umrl.
Kot si napisal, dokler ne vidiš/doživiš v živo je to manj pomembno.

PS: Se velikokrat vozim v taki gari, ampak na suho svetovati nekomu, ki si lahko privošči varnejši avto, naj si zato, da bo prišparal, kupi nevaren kos pločevine, brez omembe te ''malenkosti'', ne vem no, moraš biti kar konkretno usekan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.477
113
glej različni smo si in imamo različne prioritete in poglede

ni samo varnost ampak tudi udobje prevažanja, ampak nekateri pač na avtomobile niso sposobni gledati drugače kot na sredstvo za prevažanje od A do B in na sebe kot na prtljago...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
glej različni smo si in imamo različne prioritete in poglede

ni samo varnost ampak tudi udobje prevažanja, ampak nekateri pač na avtomobile niso sposobni gledati drugače kot na sredstvo za prevažanje od A do B in na sebe kot na prtljago...
In s tem ni nič narobe. Dokler zaradi pretiranega šparanja (ČE SI SEVEDA LAHKO PRIVOŠČIŠ) po nepotrebnem sebe in družino spravljaš v potencialno nevarnost.
Itak pa Alter voznik to vse vnaprej predvidi in njemu se to ne bo nikoli zgodilo, ker bo ročno zategnil in preko travnika zdriftal mimo in potem samo še pomahal izsiljevalcu.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Hej, nikoli ne ves kje nabases. Predvcerajsnjim sem sel po nekaj v big bang v btc. Pobral, se zapeljal po enosmerni tam v smer mullerja in mi na polno pripiči v kontra smer zenska s frocem v avtu. Ce bi bil 2s hitrejsi bi jo čelno zabil. Sem jo povprasal po zdravju pa se je samo smehljala, ces ups. 2 sekundi prej. Krava.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sedaj nis povedal ali je bila v twingotu, suv ali novem avtu ?

Glede avtomobilov in kaj se ti lahko zgodi ...spet enag pičipokija s twingotom primerjat.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Pač ne greš do prvega in pokličeš malo naokoli. Že v Ljubljani ti ne bo dal nihče iste cene, kaj šele malo izven. Predvidevam, da za Swifta ne more biti več kot 250 EUR pa še to sem napisal zelo darežljivo.
 
2. jul 2020
4.879
6.396
113
Pač ne greš do prvega in pokličeš malo naokoli. Že v Ljubljani ti ne bo dal nihče iste cene, kaj šele malo izven. Predvidevam, da za Swifta ne more biti več kot 250 EUR pa še to sem napisal zelo darežljivo.

Za Vitaro je mali servis bil 207€. Pa še to so po nepotrebnem menjavali filter kabine in zraka (40€) na 20.000km in 30.000km. Interval je na 60.000km.


PS: 270€ za clio servis. Očetu so računali 400€ za Corso. Vse lepo razbito po postavkah (tudi čiščenje zadnjih bobnov).