Novi mali avto do 15k

tomi

Guru
1. sep 2007
18.415
9.749
113
40
MB
Ti hoces alterjevcem povedat da fabrika ne zasluzi miljonpetstotauznt procentov na vsakem avtu?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
glede na ceno bi bil smeh če ne bi bili, še vedno mi je pa žal accroda , bomba avto,a mpak cena ga je poj.ebala
Cene so primerljive z ostalimi nemskimi premijami. Vsaj glede na to kaj dobis.
No, bmw pa mb pa sta dalec od premije ko se vsedes v serijo 2 ali model B... samo visoka cena za podpovprecno ali povprecno kvaliteto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Ti hoces alterjevcem povedat da fabrika ne zasluzi miljonpetstotauznt procentov na vsakem avtu?
Tega pa ne razumem? Si pogledal video? V filmčku kažejo, zakaj so rabljeni in novi avti dražji in kako je jeba z dobavo zaradi čipov - ok to vemo. Potem pa pokažejo kako so to proizvajalci strateško izkoristili in dosegajo še veliko večje dobičke kot pred to čip in covid krizo - ta del pa mi je zelo zanimiv. Razlaga zakaj so vstopni modeli raznih Fiest in Yarisk tako dragi in kaj to pomeni za uporabnike in proizvajalce.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Jaz osebno sicer kupujem kot ti, sajkek , ampak k sreči so ljudje, ki kupujejo nova vozila (tudi premijska, ali pa blizu temu). In potem tako, recimo 3 leta staro vozilo, kupim jaz. Zadovoljni vsi v verigi, prodajalec, tisti ki kupi nov avto, in jaz, ki kupim praktično dober, sicer "star" avto, recimo rahlo "višjega" razreda. Ampak še zmeraj OK vozilo.
Tega zadnjega sem kupil 3 leta starega, imam ga skoraj 2 leti, vse BP. Zaenkrat. Naj tako ostane. Vem pa, da enkrat pač bo treba kaj popravit ... je pa res tudi to, da sem ga kupil za 2/5 nove cene. Dobesedno (50k€ : 20k€)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Zakaj nekdo proda 3 leta star avto za 20k, nov pa je bil 50k?
Saj ni samo moj primer tak ... gre pa za sveto trojico ... mal poglej cene 3 leta starih, ti bo takoj jasno, o čem pišem ...
Ni to Twingo, kjer je cena novega 12k€, po 3 letih je pa še zmer 10k€ ... pri malih avtomobilih se praktično ne splača kupovat rabljenih, starih recimo do 3-eh let.
 
Nazadnje urejeno:

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Točno to. In o tem sem že enkrat pisal v eni od Covid tem. Da nekaterim pač ni v interesu, da se Covid sploh kdaj konča ...
Nekaterim. S finančnimi interesi. Večini pa je v interesu, seveda.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.925
9.584
113
Pa zato ker ga prvi lastnik ni plačal niti blizu 50 jurjev.
že fizikalci so dobili med 10 in do 20% popusta na cene (pred Covidom), lizing hiše pa dobijo od 30% gor in kar naenkrat ta avto stane 35 jurjev. Ampak seveda Slovenc z rabljeno premijo je kupil avto za 50 jurjev, kolikor je cena na zavarovalni polici:valjamse:. Tak da se malo pohvali, kako je on car.
Recimo samo tisto ponudbo za Arteona tukaj poglejte. Fizikalc iz 44 na 38 jurjev, to je 15% dol v teh norih časih.
Eh ja, gostilniški bullshit.