Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Sem včeraj zvečer telefon ugasnil in ga prej napolnil, ko sem ga danes zjutraj prižgal je baterija v roku pol ure padla na 92% sedaj je že na 86% sem iskal včeraj več kot dve uri možne vzroke dva programa odstranil za katera sem mislil da sta vzrok in situacija ni boljša, enostavno kuri tudi v mirovanju.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Kot je rekel @slvn, počakaj kakšen teden, morda update reši zadevo, drugače pa naredi backup in factory restore. Zdiš se mi dokaj zemeljski in ne verjamem, da imaš 100+ aplikacij na telefonu
smile-1.gif
in boš telefon hitro spravil v sedanje stanje ....
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Axi pravi:
A ostalim deluje ta storitev POišči moj telefon na windowsphone.com strani? Meni telefona namreč nikoli ne najde.

Meni včasih dela, včasih ne. Včasih dela tudi "push" instalacija iz windowsphone.com trgovine, včasih ne. Sem pa na Tušmobilu.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
RTV .4.. ta tvoja ugotovitev drži, je eden izmed najbolj požrešnih programov glede energije, čez cel dan mi je baterija po odklopu tega programa padla na komaj 92% , to je neverjetno ker mi je v preteklih dneh ob uporabi te aplikacije bila zvečer baterija že na 40%--kaj povedati drugo kot ..hvala Karakala-- našli smo največjega potrošnika baterije.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.307
2.359
113
Pomurje
Razumem.

Jaz si sedaj vedno aplikacije nalagam vsaki dan po eno, da vidim katera povzroča težave.
Aplikacija card wallet je recimo zaštekala fotoaparat, aplikacija quick settings pa je zaštekala senzor za izklop zaslona, ko telefoniraš.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.307
2.359
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
aplikacija quick settings pa je zaštekala senzor za izklop zaslona, ko telefoniraš.

hudič, sem prehitro pohvalil, zdaj je spet šteknil senzor.

kako se prenesejo stvari na oblak, da neredim reset pa potem en po en prenašam programe nazaj na telefon?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
RTV 4D mi je ravno javil posodobitev, mogoče so odpravili težave. Na ativu sicer praznjenja baterije nisem opazil.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Pod settings/backup si izberi kaj bi rad ohranil. Pod app list+settings daj še backup now.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.389
57
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
aplikacija quick settings pa je zaštekala senzor za izklop zaslona, ko telefoniraš.

hudič, sem prehitro pohvalil, zdaj je spet šteknil senzor.


kako se prenesejo stvari na oblak, da neredim reset pa potem en po en prenašam programe nazaj na telefon?

1. Namesti aplikacijo Connectivity Shortcuts.

2. Nastavitve- varnostno kopiranje- seznam aplikacij in nastavitve - varnostno kopiraj zdaj
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.389
57
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Kakšne resete pa pozna WP in kako se delajo?

Hvala za pomoč

Hard in soft

Ponavadi zadostuje soft reset, jaz ga sicer uporabim zelo redko. Držiš tipko,ki ti zmanjša glasnost in tipko za vklop dokler ti ne zavibrira.
Hard reset, sam še ga nisem potreboval. Držis iste tipke kot zgoraj in zraven še tipko za kamero.

Lp
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.307
2.359
113
Pomurje
Na katero regijo imate nastavljeno?

Nastavljeno imam varnostno kopiraj seznam aplikacij+nastavitve, kratka sporočila, fotografije: vse je vklopljeno

na skydrive pa ni nič, piše: Backed up device settings:
You don’t have any devices that are backing up settings to SkyDrive.

Edit: našel imenik-ljudje, našel kolendar, nisem pa našel SMS-ov in aplikacij
 
Nazadnje urejeno:

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Na SkyDrive shranjuje, ampak do tistih podatkov nimaš prostega dostopa. Na voljo so ti, kadar hočeš izvesti obnovo podatkov. Sam sem to pred kratkim naredil in dela, kot piše. Edini problem je, da si moraš začetni zaslon na novo postaviti ter določene nastavitve se ti ne shranijo (PIN denarnice in podobne zadeve). Od aplikacij se ti shrani samo seznam, da ti jih nato telefon prenese iz trgovine (seveda brez dodatnih stroškov), vendar če je bila kakšna aplikacija odstranjena iz trgovine odkar si jo imel nameščeno, je ne moreš več dobiti nazaj. In seveda so vsi podatki, ki si jih imel v aplikacijah, izgubljeni, če jih aplikacija sama ne uspe nekako shraniti (na svojih serverjih ali kaj podobnega)
uf-1.gif


Aja pa še to, sprva se mi je zdelo, kot da ni obnovilo vseh SMSov, vendar so se v roku enega dneva počasi pojavili vsi spet v telefonu, očitno jih prenaša v ozadju, ko telefon ni v uporabi.
 
Nazadnje urejeno: