Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.724
6.904
113
V čem pa finta, da je treba na ruščino in ne recimo slovenščino? Kaj pa če bi rad na slo google šel, se tudi da kako naredit, ker slovenski mi je muka.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.389
57
48
Republika Prlekija
Vi rusi kar uporabljajte jakutščino
bonk.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Sam sem naredil tako da sem iz nastavitev izbrisal Googl in nastavil nazaj Bing in nastavil nazaj Slovenski jezik, sedaj se mi odpira bing po starem, na naslovni strani sem prilepil googl že pred izbrisom in ko tapnem na Explore rza povezavo na splet imam googl v stari nastavitvi, torej ni važno da odpiraš na mestu za brskalnik bing --googl ..namestiš tam nazaj bing ostalo z zaznamkom googl in explorer ti odpira v googlu.
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Kako si clovek na 920 lahko postima imenik in si ga nato skopira na sim, v telefonu ozirona na racunalniku te moznosti sploh ni,samo z sim na telefon se da.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
To je mogoče le na android telefonih, če se ne motim. Na sim kartico lahko shraniš omejeno število ljudi (caa 200) s telefonsko številko. Če imaš poleg še email naslov, rojstni datum, sliko itd.. se nič od tega nebi shranilo gor, čeprav bi imel možnost kopiraj na sim.

Najlažje je, da si imenik preneseš v oblak kot je gmail, skydrive in podobni. Jah, tak je moderni svet.
wink-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
...
Najlažje je, da si imenik preneseš v oblak kot je gmail, skydrive in podobni. Jah, tak je moderni svet.
wink-1.gif
Če si v telefon vnesel Microsoftov račun ( @live.com ali @outlook.com) imaš avtomatsko shranjeno tudi na strežnik. Preveri na live.com in se vpiši. Poglej razdelek Ljudje. Če so notri kontakti je to to.

Dodatno pa si lahko na strežnik omogočiš kompletno varnostno kopiranje podatkov (NASTAVITVE > VARNOSTNO KOPIRANJE ). Označiš kaj želiš.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.389
57
48
Republika Prlekija
Imam original od nokie http://www.nokia.com/si-sl/naprave/dodatna-oprema/dt-900/ brezžični polnilec. Teh "no name" jaz nebi glih uporabljal.
Zakaj ni bolj razširjena? mogoče zato, ker edino Lumia 920 (mogoče še katera, nevm iz glave) ima že vgrajeno brezžično polnjenje, pri ostalih modelih moraš imeti za to namenjene pokrovčke,ki so dodaten strošek.

Negativne stvari : eni so mnenja, da škodujejo bateriji.... Moje izkušnja je, da ni razlik med kablom in brezžičnim. Telefon daš gor in se polni....
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Zdravo.

Ima kdo izkušnje s takšnim polnjenjem:
http://www.ebay.de/itm/Qi-Wire...=item27d7cfbe69

Zanimajo me predvsem negativne stvari, zakaj ta zadeva ni bolj razširjena.

Jaz tudi uporabljam original od nokie dt-900. Bolj razširjeno ni zato, ker je zelo malo telefonov, ki to podpirajo. Pri nas je tega še kar dosti, ker je mobitel vsaki 920 od začetka priložil tudi polnilec.
Je pa to ena bolj udobnih funkcij ever:)
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Dokler bo moral telefon biti ob polnjenju baterije na istem mestu mi je dejansko vseeno kako se polni, v brezžični tehnologiji ne vidim prednosti.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Se strinjam z retrom. Če bi se lahko polnil recimo v radiju en meter od polnilca bi bilo še uporabno. To pa da imaš telefon samo gor položen je bolj kot ne en bombonček, daleč od resne uporabne vrednosti.
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.724
6.904
113
Zakaj pa bi bil 1m takšna razlika? Saj pa ponavadi, ko greš spat, ga daš na isto mesto vsak večer... čez dan ga pa pač odlagaš, tam ko ga, dvomim da je to vedno nekje v radiu enega metra od točke X
smile-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Ko bi na telefonu obstajala funkcija brezžičnega polnjenja in bi res bilo tako da bi v radiju nekaj metrov telefon sam zaznal vir s katerim se lahko brezžično napolni potem bi to bila revolucija morda ne bo dolgo dan od te ugotovitve da se bo telefon napolnil brez naše vednosti in bo lahko v uporabi brez bojazni da se ti izprazni morda boste rekli da to ne bo mogoče, sam pa pravim da bo morda v bližnji bodočnosti tak aparat z novimi dognanji v tehniki mogoče izdelati.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Dokler bo moral telefon biti ob polnjenju baterije na istem mestu mi je dejansko vseeno kako se polni, v brezžični tehnologiji ne vidim prednosti.

No ja no. Men je tole polnenje pravi luksuz. Prej sem vedno ob nočni omarici iskal kam mi je kabel od polnilca spet padel in vlečem ob nočnih omaricah tiste kable blesave. TAko pa telefon enostavno položiš gor in je super. Da ne omenjam, da se praktično pri vsakem telefonu ti konektorji za kabel po enem letu konkretno zrahljajo. Skratka meni je brezžično super.