Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Na tej povezavi je nov telefon za to ceno? Ne znam nemško, G Translate mi pa tudi ni ravno v pomoč..
http://www.fonmarkt.at/handys/nokia/nokia-lumia-920-cyan.htm?caid=117

Sicer sem videl, da ga lahko dobiš v Ljubljani (kommdata) za 340 Eur... glede na moje dobre izkušnje z njihovim urejanjem reklamacije oziroma garancije bi raje plačal kakšen euro več. Ni reklama, sem le zadovoljna stranka :)
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Hvala za nasvet, a bom počakal še kak mesec in ga novembra nabavil kar v UK, ko bom sklepal tudi naročnino tam gor.. Sem pa gledal tudi ebay, kjer nekateri prodajajo popolnoma nove Lumie 920 za okoli 240funtov, se pravi cca. 280€.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Kaj bi pa sicer rekli alterjevci? Ste zadovoljni s telefonom? Bral sem, da se ne da direktno prilagat dokumentov k mejlom, je še kak tak "fail"? Mejli, facebook, camera, te zadeve delujejo tekoče in brez lagganja? Imate kake posebne etuije ali zaupate gorilla glassu?
grin1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Kaj bi pa sicer rekli alterjevci? Ste zadovoljni s telefonom? Bral sem, da se ne da direktno prilagat dokumentov k mejlom, je še kak tak "fail"? Mejli, facebook, camera, te zadeve delujejo tekoče in brez lagganja? Imate kake posebne etuije ali zaupate gorilla glassu?
grin1.gif
Glede na to, da uporabljam L920 že od decembra ti povem iz dejanskih izkušenj, da vse to kar naštevaš deluje brez problema. Seveda lahko prilagaš dokumente in jih odpiraš (gre od worda, excela, power point, slike, pdf...).

Maili, FB, kamera, sms, klici - popolnoma tekoče, brez lagganja. Tudi ostalo enako.
Edino, kar me občasno zmoti je to, da se določena aplikacija zapre brez vzroka. Sicer jo ponovno odpreš in dela, vendar občasno (1x-2x tedensko) se zgodi ta primer... Po mojem mnenju je to zaradi buga v aplikaciji...
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Meni se nobena aplikacija se ni zaprla. Je pa problem z eno igro (jetpack nekaj), ki ne exita dobro in je priporocljivo po igranju telefon restartat, drugace nek process trosi baterijo v ozadju.
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Citat:
Uporabnik slvn pravi:
Meni se nobena aplikacija se ni zaprla. Je pa problem z eno igro (jetpack nekaj), ki ne exita dobro in je priporocljivo po igranju telefon restartat, drugace nek process trosi baterijo v ozadju.

Verjetno misliš Jatpack Joyride. Sam sem jo v preteklih dneh igral in opazil to kar opisuješ le, če nisem igre zapustil z back gumbom, tako da je bila videna med taski. Če pa sem uporabil back gumb, me je vprašalo, ali želim igro zapustiti in ko sem kliknil na quit, mi batarije ni več cuzalo.

Bom danes preveril, ko pridem domov.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Imate kake posebne etuije ali zaupate gorilla glassu?
grin1.gif

Sam jo uporabljam pol leta, brez folij in ovitkov, pa ni niti ene praskice na ekrančku (toktok), za SW so pa že ostali povedali.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
To, da se aplikacija zapre se dogaja redko, vendar če sm že moral navest neko težavo
smile-1.gif

Drugače pa super telefon in res ful zadovoljen!
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Jaz sem zadovoljen, za zaščito sem pa kupil še silikonski etui od Nokie, ki se res super prilega in Martin Fields folijo za zaslon.

Tisti problem z maili pa je, ko forwardiraš sporočilo, ki ima priponko, ti priponke ne pošlje naprej ali nekaj podobnega. Naj bi bilo iz varnostnih razlogov, ampak je občasno moteče. Se sicer da zaobiti tako, da shraniš dokumente, prekopiraš tekst v novo sporočilo in pripneš dokument, ampak ja, je malo moteče.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Aha, no nisem bil ziher v čem je catch, ampak najbrž bo to problem z attachanjem, ja. Upam, da to odpravijo, ker je kar sitno, če si vodja kakega projekta je pa nujno stvari forwardirat vsem udeležencem..

Zanimajo me predvsem pomankljivosti softwera
smile-1.gif
Dobrih stvari sem prebral že ogromno, zato so bolj zanimive težave, ki ste jih imeli.

Baje se telefon ne da uporabljati kot USB, oz. ga ob priključitvi na PC, Explorer ne zazna? Kako je s tem?
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Baje se telefon ne da uporabljati kot USB, oz. ga ob priključitvi na PC, Explorer ne zazna? Kako je s tem?
To so bile "težave" kakor vem z WP7 sistemom. Na vseh WP8 telefonih pa prepozna v raziskovalcu in lahko dodajaš / odstranjuješ datoteke.
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Citat:
Baje se telefon ne da uporabljati kot USB, oz. ga ob priključitvi na PC, Explorer ne zazna? Kako je s tem?
To so bile "težave" kakor vem z WP7 sistemom. Na vseh WP8 telefonih pa prepozna v raziskovalcu in lahko dodajaš / odstranjuješ datoteke.

Lahko potrdim navedeno. Meni normalno prepozna telefon in ga vidiš v raziskovalcu. Ne doda ga kot zunanji disk, tako da ga na primer Total commander ne vidi.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Jaz sem probal ene dvakrat. Skoraj sigurno sem igro zapustil kot je treba, ker programe vedno ugasam. In po tej igri, ce sem sel ven, je sel graf porabe baterije veliko hitreje dol, kot ce sem po koncani igri restartal telefon. Jaz misilim, da nekaj ne exita dobro in nekaj ostane.
To tezavo sem opazil po tistih problemih, ko je igra kake tri dni zmrzovala. Prej je lepo exitala.

Drugace pa kot sem rekel. Jaz nimam nobenih tezav s telefonom. Nisem pa se dobil zadnjeg updejta.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Tudi jaz sem zelo zadovoljna, mi je takoj prirasla k srcu. Sicer sem nezahteven uporabnik, imam gor nekaj bolj "ženskih" aplikacij, pa garmin dela super, oblika, ploščice, fejsbuk....vse je zelo kul. Bi ga še enkrat kupila brez oklevanja.
Imam poseben etui, tak kot mapca, tko da je zaščiten z vseh strani. Imam tud silikonski okvir, vendar raje uporabljam etui, da lahko telefonček brezskrbno valjam po svojih torbicah...
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Groza...te folije ipd. drek.

S telefonom delam kar lepo, ampak če razpada in se spraska pri moji uporabi brez dodatne zaščite potem je telefon sranje in ga nočem imet.

K sreči pri Lumiah ni tako.
wink-1.gif
Moja je še skoraj brezhibna, enkrat je letela na ploščice, ekran pa nima sledov uporabe sploh,
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Meni se je naredila ena kar lepa praska na sredini ekrana, sicer ne vem kako, zvečer sem šel ven in ko sem se zjutraj zbudil, me je čakala
grin1.gif
Je pa tudi res, da se stalno delajo minimalne praske na oleofobni prevleki, ki je čez Gorilla Glass, tako da sem tudi tiste stalno opažal, zdaj s folijo imam pa "peace of mind". Sicer pa so Martin Fields zelo kvalitetne, praktično ne opaziš, da je tam.