Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Šalabajzeri mobisvet potem, ker piše NE pri "slovenski vmesnik"
wink-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Kot obljubljeno
smile-1.gif

Naj samo dopišem, da se pred kolosejem v LJ s prostim očesom vidi bistveno manj, je dokaj temno, na slikah pa dejansko zelo vidne podrobnosti, kot da bi celoten prostor dodatno osvetlili.

Nočne slike Nokia Lumia 920:







Skorajšnja tema, s flashom:


Ista pozicija, skorajšnja tema, nočni način:


Po tujih novičarskih straneh pišejo, da bi Nokia že v roku 1 tedna poslala nadgradnjo firmwarea za kamero, saj naj bi imela še beta verzijo, kar pomeni, da bo še izboljšala kvaliteto slik.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Lumia 820

V bistvu so tu še Lumia 822 in Lumia 810. Sicer za USA trg, prva je od Verizon druga pa T-Mobil, mogoče pa bodo na voljo tudi globalno?
 

Nejco

Pripravnik
15. feb 2012
125
0
16
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Lumia 820

V bistvu so tu še Lumia 822 in Lumia 810. Sicer za USA trg, prva je od Verizon druga pa T-Mobil, mogoče pa bodo na voljo tudi globalno?

mocno dvomim

nisem prepriacn ampak ce prav razumem bi vsak windows phone 8 mogo bet vse jezike
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
takole je. imel sem dolgo časa iOS. za moje pojme daleč najboljši mobilni OS. če ne bi imel prastare 3GS, bi ga verjetno še imel, žal pa 3GS ne zdrži več naporov ob poganjanju iOS6. a kaj, ko je iPhone 4S, čeprav je model, ki gre iz prodaje, še vedno tako drag (500€ na mojem paketu z vezavo). da o 5-ki ne govorim.

imam tudi Android tablico in sem se precej namatral, da sedaj dela tako kot mora, ampak okej, dela. ampak ima pa lepo lastnost, da ga lahko v nulo speronaliziraš, in ne potrebuješ nobenega rootanja ter nalaganja custom romov.

in imam Nokio Lumio 800. ja, manjka mi par stvari, ampak zadeva fenomenalno dela out of the box. z vsemi updati. z lahko jo primerjam z iOS-om, le s to razliko, da mi pač 3GS najnovejše različice ne poganja zadovoljivo dobro. za Lumio verjamem, da bo tudi WP7.8 gladko poganjala. ja, imel bi še vedno iOS, samo kaj, ko se začnejo cene iPhonov tudi z vezavo pri 500€ za moj paket. odločno preveč. ja, Lumia 920 bo verjetno podobne cene, ampak lahko si vzameš tudi 820, ali pa 620. kjer bo verjetno WP8 delal prav tako dobro in gladko, kot na Lumii 920. in tu za moje pojme pride do največjih razlik. že Android ene generacije na različnih modelih in napravah ne deluje, kot bi moral.
wink-1.gif
pač dela kot šus na top napravah (tipa Note, Galaxy SIII, HTC One X) ... na slabših se že malce zatika ... pri WP8 mislim, da tega ne bomo videli ...

in s tem, ko se baza uporabnikov veča, se veča tudi zanimanje razvijalcev za aplikacije ...
wink-1.gif
kar se pa aplikacij tiče - raje imam na voljo manj aplikacij, pa da te delajo (WP7/8, pogojno iOS) ne pa kot na androidu, kjer sem za določene zadeve probal po 5, 6 appov, pa je en izmed teh pogojno dobro delal ... kaj je potem point ne vem kolikih appov, če je pa večina navadna šara ...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
off:
Kaj ti je 16GB iphone dovolj? Zakaj ga nebi poiskal na bolhi, pa bo cenejši, kot bi bil v tvojem paketu pa še vezat se neboš rabil
smile-1.gif
Realne cene za novega iphone 4s so okoli 340 eur za 16GB model in okoli 400 eur za 32GB model.

Če pa že maš nekaj kupljenih appov potem pa sploh fajn.Lumio pa prodaša sigurno za 150 eur takoj, če ne za 200.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
16GB je vrh glave dovolj, stari 3GS je imel 8GB, pa je bil dovolj.
smile-1.gif


problem je, ker mi je trenutno bolj pomembna tablica - in iPad Mini se mi zdi precej bolj pomembna investicija trenutno, kot telefon, ker kot omenjeno - Nokia Lumia 800 dela kot šus in zaradi enega Instagrama je ne bi menjal. mogoče me vleče še famozna WP7.8 nadgradnja ... plus, da prodal je ne bi, ker bi jo drugače vzela ali sestra ali mami - sploh mami je bila zelo navdušena nad Lumio, ker je res enostavna za uporabo, ima lep zaslon, dober fotič. edini problem je majhna pisava.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
še malo off...s tablico počakaj, januara bi naj prišel microsoft surface PRO, kateri bo v bistvu imel enake zmogljivosti kot namizni računalnik, torej bo razne ipad-e in podobne tablice, postavil fajn v senco.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
16GB je vrh glave dovolj, stari 3GS je imel 8GB, pa je bil dovolj.
smile-1.gif


problem je, ker mi je trenutno bolj pomembna tablica - in iPad Mini se mi zdi precej bolj pomembna investicija trenutno, kot telefon, ker kot omenjeno - Nokia Lumia 800 dela kot šus in zaradi enega Instagrama je ne bi menjal. mogoče me vleče še famozna WP7.8 nadgradnja ... plus, da prodal je ne bi, ker bi jo drugače vzela ali sestra ali mami - sploh mami je bila zelo navdušena nad Lumio, ker je res enostavna za uporabo, ima lep zaslon, dober fotič. edini problem je majhna pisava.

Pozabi na to "famozno" posodobitev na 7.8, ker bo v 90% vizualna.Nekaj so pač mogli naret, da lahko rečejo, na tu imate posodobitev....Mene bi blo sram na vlko oznanjat ta update.Osebno bi ga čimmanj omenjal in čimprej izdal in zaključo to poglavje.

wp78comp.jpg
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Nejco pravi:

nisem prepriacn ampak ce prav razumem bi vsak windows phone 8 mogo bet vse jezike

Dosedaj ni bilo ravno tako. Nokia svoje modele segmentira po trgih in nimajo vsi na voljo vseh jezikov... In posodobitev na 7.8 tudi to nakazuje... saj sem jaz recimo nadgradil Lumio 900 na 7.8 pa ni ne duha ne sluha o kaksni slovenscini
smile-1.gif
 

Nejco

Pripravnik
15. feb 2012
125
0
16
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Nejco pravi:

nisem prepriacn ampak ce prav razumem bi vsak windows phone 8 mogo bet vse jezike

Dosedaj ni bilo ravno tako. Nokia svoje modele segmentira po trgih in nimajo vsi na voljo vseh jezikov... In posodobitev na 7.8 tudi to nakazuje... saj sem jaz recimo nadgradil Lumio 900 na 7.8 pa ni ne duha ne sluha o kaksni slovenscini
smile-1.gif
kje pa pise da bo wp7.8 dobil nove jezike?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Tole bo zdaj off, ampak se mi res ne da odpirat nove teme, predvidevam pa, da boš ti še to najbolje vedet.

A je kaj govora o kakšnem wp8 telefonu iz lenova? Njihova tablica je namreč mamljiva...
 

Nejco

Pripravnik
15. feb 2012
125
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Tole bo zdaj off, ampak se mi res ne da odpirat nove teme, predvidevam pa, da boš ti še to najbolje vedet.

A je kaj govora o kakšnem wp8 telefonu iz lenova? Njihova tablica je namreč mamljiva...

jaz nisem nic slisal
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Lol...

Saj veš kako debilna je zgornja tabela?

Mi bo update pri androidu ali eplu prinesel dualcore proc?
hysterical-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Lol...

Saj veš kako debilna je zgornja tabela?

Mi bo update pri androidu ali eplu prinesel dualcore proc?
hysterical-1.gif

Sry, nisem našel seznama , kaj je vključeno v wp7.8, sem pa našel to tabelo... Verjetno se zaradi malega števila novosti le te ne kvalificirajo za seznam
hysterical-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Lol...

Saj veš kako debilna je zgornja tabela?

Mi bo update pri androidu ali eplu prinesel dualcore proc?
hysterical-1.gif

HAHA, odlično si napisal!
Res je par postavk v tabeli samo WTF??!!
13.gif