Nokia E6

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Sem že Galaxy S2... OS je 100 svetlobnih let pred Anno. Sicer ciljam na N9 ampak bomo vidli kako in kaj... Sicer pa na hitro lahko povem da je proti Nokiji edini minus baterija, vse ostalo dost boljše. Pri E6 me je zelo motila tudi ne-kvaliteta slušalke, tukaj pri S2 pa je zvok kristalno čist, nič šumov ampak to komaj zdaj vidiš ko probaš nekaj drugega, prej ti je normalno...
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Sem že Galaxy S2... OS je 100 svetlobnih let pred Anno. Sicer ciljam na N9 ampak bomo vidli kako in kaj... Sicer pa na hitro lahko povem da je proti Nokiji edini minus baterija, vse ostalo dost boljše. Pri E6 me je zelo motila tudi ne-kvaliteta slušalke, tukaj pri S2 pa je zvok kristalno čist, nič šumov ampak to komaj zdaj vidiš ko probaš nekaj drugega, prej ti je normalno...

Še dobro. Nizozemci so Galaxy s2 prepovedali po vsej evropi. Nokia je pa Symbian Belle predstavila...
http://www.gsmarena.com/symbian_belle_brings_major_ui_changes_looks_androidish-news-3041.php
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Hm?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
U šit, hvala za ta info ga grem takoj prodat in kupit nazaj Nokio ali iOS
evil.gif
Sicer pa na hitro da napišem v primerjavi z E6 čeprav nista primerljiva telefona:

PLUSI
-neprimerno boljši display
-neprimerno boljša kvaliteta zvoka na slušalki
-sam OS je čist drugi svet, res si preko Marketa vlačiš zastonj vsega dreka in res si lahko vse prilagajaš kakor ti paše
-hackanih aplikacij malo morje in ni treba nič hackat na IMEI aparat
-miljarda custom ROM-ov ki izboljšajo že tako ali tako odlično delovanje
-na original AUDI Bluetooth instalacijo povezuje in prekinja dost dost bolj gladko kot Nokia E71, E72 ter zadnja E6 (vse tri so imele kar nekaj laga včasih, je sistem ob prekinitvi zaštekal od 3-5 sekund, z Galaxyjem je realtime vse).
-rahlo fejst bolj vse bolj skače (pač dual core)

MINUSI
-baterijo relativno hitro požre, sicer ga drkam zdaj nonstop, vsakih 5 min in kaj več kot zelo dober dan ali slab dan in pol ne zdrži
-malo je velik
-telefon je sicer lepo izdelan, ne škripa nič vendar izdelava ni na nivoju Nokie E6
-ob hard uporabi se morda malo greje vendar se je E6 tudi malo
-tipkanje SMS-ov je počasnejše (se še lovim) ampak računam da bo hitro na približnem nivoju QWERTZ tipkovnic ampak najbrž nikoli.

Evo to je to realno napisano na hitro kar sem se na hitro spomnil ter v 3 dneh opazil...

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
-tipkanje SMS-ov je počasnejše (se še lovim) ampak računam da bo hitro na približnem nivoju QWERTZ tipkovnic ampak najbrž nikoli.
To je bil največji problem pri meni ob rpehodu na SGS2 iz E71. Po dveh mesecih uporabe še vedno nisem niti blizu hitrosti ter natančnosti tipkanja na E71. Sploh glede na mojo navado, da sem space vedno pritikal s desnim palcem, na S2 večkrat pritisnem piko kot space.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Res je, po drugi strani pa razmišljam, kam se mi mudi? Fajn je ker ti pač določena stvar to nudi in si je predvsem navajen. Drugo je če moreš dnevno na telefon napisal 45 SMS-ov ter 42 mailov, potem ti olajša, za mojim 10 SMSov ter nekaj mailov kar jih odgovorim (če slučajno nisem pri PCju) pa ne bom kompliciral. Je pa dejstvo da ko se navadiš na fizično tipkovnico da leti...
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pretvornik? Kak pretvornik? Ne razumem?

Ma tista aplikacija ki zna pretvarjat količine med različnimi enotami: km/mi, kg/funt, meter/čevelj, kPa/psi itd.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Evo zopet se malo javljam, skratka, čist navdušen nad Galaxyjem, vse lahko customiziraš resnično po svoji želji, edino baterija pač ni na nivoju E6-tke! Dajte malo javljat ko bodo kakšne nove posodobitve, me malo zanima kaj bodo nardili na tej Nokiji! Lp
 

AvtoR

Pripravnik
2. feb 2011
83
0
6
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pretvornik? Kak pretvornik? Ne razumem?

Ma tista aplikacija ki zna pretvarjat količine med različnimi enotami: km/mi, kg/funt, meter/čevelj, kPa/psi itd.

Na ovi Store pejt, pa dol potegni Converter, po možnisti verzijo v QT.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik AvtoR pravi:
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pretvornik? Kak pretvornik? Ne razumem?

Ma tista aplikacija ki zna pretvarjat količine med različnimi enotami: km/mi, kg/funt, meter/čevelj, kPa/psi itd.

Na ovi Store pejt, pa dol potegni Converter, po možnisti verzijo v QT.

jebica je to, da mi za nokio e6 ne pokaže nobenega kompatibilnega, pa da je free.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Nekaj se šušlja o novem firmwaru. Zunaj pa je tudi zanimiv hack symbiana in sicer preko dr web antivirusa, ne rabiš cerifikata. Konkretno to pride zelo prav pri rešitvi težave z notification light.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Nekaj se šušlja o novem firmwaru. Zunaj pa je tudi zanimiv hack symbiana in sicer preko dr web antivirusa, ne rabiš cerifikata. Konkretno to pride zelo prav pri rešitvi težave z notification light.

Pa spomladi bo MS dal ven excel, word in powerpoint aplikacije za symbian.
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Lastniki E6, dajte mi povedat, če je normalno, da ima pokrovček zadaj kakih 0,5 mm "lufta". To zgleda nekak tako, da ga lahko premikaš gor dol.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Kako to misliš? Poglej si, kako je narejeno in zloženo, pa ti bo jasno, da bo vedno malo lufta. Res se malo premika, ampak toliko, da komaj opaziš. Te to moti?

LP!