Nesramen zdravnik na urgenci (IPP) v UKC Maribor

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Saj probal bi. Pa je bil raje ignoranten in prepotenten.

Kaj ti si Milan Tarot da ves tocno kako so se stvari odvijale ali se samo nacrtno delas bedaka?
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Tako.

Kaj bo on klical, sem najpametnejši na totem koncu. Druga plat bo pa itak v korist zdravnika. Kdo bo na koncu vsran. Ja pacient, kdo pa drug. Zdravniki itak vedno vse po reglcih delajo. In men je jasno, da vrana vrani ne izkljuje očesa.
wink-1.gif
 

Srandi

Pripravnik
16. feb 2011
338
0
16
Berem, da je tukaj nekaj ljudi iz stroke in me nekaj zanima. Tudi sam sem se v zadnjem času znašel v zelo podobni situaciji ko je bilo svojca nujno prepeljati z rešilcem v bolnico (ne v lokalno, ampak v UKC Ljubljana). Kljub izdani (nujni) napotnici je prihajalo do problema, kdo izda potni nalog za rešilca. Dogodilo se je namreč, da je bila (nujna) napotnica (ki velja 24 ur) izdana v petek ob 11-h zvečer, rečeno je bilo, da bo prevoz z rečilcem opravljen v soboto in naj le pokličemo dežurnega zdravnika. Problem je nastal, ker le ta ni želel izdati potnega naloga za rešilca v LJ, češ zakaj tega ni storil zdravnik,ki je napotnico izdal.

Torej zanima me, kaj vodi zdravnika k tako nečloveškemu ravnanju, ko imaš vse papirje in on ti v glavo reče, da ne daje potnega naloga? Na tak problem sem osebno v zadnjem mesecu naletel 2x in prišel do zaključka, da zdravnik primarno gleda na finančno plat in šele nato na strokovno. Sam si predstavljam, da ima vsak zdravnik stroškovnik, ki mora biti na koncu meseca seveda čimnižji, zato takšne zadeve, ki seveda jasno predstavljajo finančno obremenitev za bolnico, prestavljajo drug na drugega - z namenom, da svoji bolnici ustvarijo čimmanjši strošek. Prosim, da kdo iz stroke argumentirano potrdi ali ovrže moje domneve.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.868
2.250
113
za šankom
ksz...

pri nas se v takih primerih zdravniki med seboj konzultirajo.moti me to da kardilog iz lj ni kontaktiral MB IPP
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.930
569
113
Brez predstavitve problema iz obeh strani, lohk še cel mesec pametujemo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Srandi pravi:
Berem, da je tukaj nekaj ljudi iz stroke in me nekaj zanima. Tudi sam sem se v zadnjem času znašel v zelo podobni situaciji ko je bilo svojca nujno prepeljati z rešilcem v bolnico (ne v lokalno, ampak v UKC Ljubljana). Kljub izdani (nujni) napotnici je prihajalo do problema, kdo izda potni nalog za rešilca. Dogodilo se je namreč, da je bila (nujna) napotnica (ki velja 24 ur) izdana v petek ob 11-h zvečer, rečeno je bilo, da bo prevoz z rečilcem opravljen v soboto in naj le pokličemo dežurnega zdravnika. Problem je nastal, ker le ta ni želel izdati potnega naloga za rešilca v LJ, češ zakaj tega ni storil zdravnik,ki je napotnico izdal.

Torej zanima me, kaj vodi zdravnika k tako nečloveškemu ravnanju, ko imaš vse papirje in on ti v glavo reče, da ne daje potnega naloga? Na tak problem sem osebno v zadnjem mesecu naletel 2x in prišel do zaključka, da zdravnik primarno gleda na finančno plat in šele nato na strokovno. Sam si predstavljam, da ima vsak zdravnik stroškovnik, ki mora biti na koncu meseca seveda čimnižji, zato takšne zadeve, ki seveda jasno predstavljajo finančno obremenitev za bolnico, prestavljajo drug na drugega - z namenom, da svoji bolnici ustvarijo čimmanjši strošek. Prosim, da kdo iz stroke argumentirano potrdi ali ovrže moje domneve.

Tu ni potrebno filozofirat.

Nalog za prevoz izda tisti zdravnik ki je bolnika napotil.

Res pa je da je upravicenost "prevoza" zelo sirok pojem kjer so se doloceni ljudje konkretno obogatili, ZZZS pa pritiska na zdravnike za "presojo" o upravicenosti samega prevoza. Saj se pred nekaj leti so se vsi veselo prevazali naokoli neglede na to ali je sploh prevoz uprvicen (nepokretnost) ali skodlivost javnega prevoza.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vrana vrani ne izkljuje oči, so včasih rekli.
Sedaj verjamem, ko je žena imela podobno izkušnjo v KCju... Mladi, prepotentni zdravnik.

Tako pač je v našem zdravstvu - medicince še na faksu napumpajo, da so nadljudje; človeška plat jim pa manjka.

Tako zna blackjack pač ovsetliti zadeve "Tako malo iz strokovnega aspekta.", hkrati pa pozablja, da je pisal amater, ki natančne zdravniške terminologije pač ne pozna. Torej dajmo sesuti kritika na (nepomembnih) malenkosti - ampak to še vedno pomeni, da blackjack zadadi dreves pač ne vidi (noče videti) gozda.

Gozd pa je, da je šlo, vsaj po napisamen sodeč, za popolnoma neprimeren odnos zdravnika do pacienta - in to ne po strokovni, ampak predvsem po človeški plati.
Človeška plat pa pri mladih prepotentnežih velikokrat manjka - opranoglavci pridejo iz faksa prepričani o svoji večvrednosti.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:


Tako pač je v našem zdravstvu - medicince še na faksu napumpajo, da so nadljudje; človeška plat jim pa manjka.

Tako zna blackjack pač ovsetliti zadeve "Tako malo iz strokovnega aspekta.", hkrati pa pozablja, da je pisal amater, ki natančne zdravniške terminologije pač ne pozna. Torej dajmo sesuti kritika na (nepomembnih) malenkosti - ampak to še vedno pomeni, da blackjack zadadi dreves pač ne vidi (noče videti) gozda.

Gozd pa je, da je šlo, vsaj po napisamen sodeč, za popolnoma neprimeren odnos zdravnika do pacienta - in to ne po strokovni, ampak predvsem po človeški plati.
Človeška plat pa pri mladih prepotentnežih velikokrat manjka - opranoglavci pridejo iz faksa prepričani o svoji večvrednosti.

Dodaj se da je seveda absolutno nemogoce da je zgodba cista izmisljotina in da stvari niso bile niti priblizno taksne kot so nam tukaj "laicno" predstavljene.

Ker seveda doticni laiki niso dobili od zdravnika to kar bi jih dusevno najbolj potesilo, je mladi zdravnik na IPP vse drugo kot pa clovek.
bonk.gif
 

Srandi

Pripravnik
16. feb 2011
338
0
16
V našem primeru gre za očitno nepokretnost...tako da tukaj ni vprašanje upravičenosti prevoza. Gre za očitno prelaganje odgovornosti med zdravniki. Človek se vpraša, zakaj sploh plačuje prispevke za ZZZS.
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Ne vem zakaj v UKC MB ne bi mogli poskrbet za pacienta?

A so v LJ so dohtarji strokovnjaki v MB pa iz večerne šole?

p.s. da niso le hotli krofov s Trojan
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zdravnik je ravnal pravilno - izvedel je vse postopke, ki so bili potrebni, da pacienta v tistem trenutku stabiliziral, saj je po besedah pripovedovalca skoraj umiral. Samo popolni [cenzura] bi zbasal pacienta v rešilca in ga poslal v Ljubljano, brez da bi karkoli naredil. Ker če ima nekdo vročino čez 39, izvidi kažejo infekcijo, potem pacienta zdraviš za infekcijo, ne greš pa Ti klicat njegovega zdravnika, če bi slučajno lahko to imelo kaj veze z njegovim srcem. Eni preveč gledajo dr. House. Poleg tega ta zdravnik, ki ga je sprejel na oddelku, jamči za njega, dokler ga ne bi prevzeli v UKC Ljubljana. In kaj bi bilo, če bi pacient zaradi vročinskega šoka ali sepse umrl v Santrinem avtomobilčku? Kaj mislite, kdo bi najebal?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
23.012
1.232
113
42
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Saj probal bi. Pa je bil raje ignoranten in prepotenten.

Kaj ti si Milan Tarot da ves tocno kako so se stvari odvijale ali se samo nacrtno delas bedaka?

Ker ti pa veš? Samo zato ker si kao iz stroke pa še štajerc si ap pameten in aroganten isto kot un zdravnik.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.100
1.030
113
Citat:
Uporabnik Fastly pravi:
Ni dovoljeno to, ni dovoljeno uno in tudi tretje ne. Pa [cenzura] vam materna gre se za življenje. Sedaj boš pa še zagovarjal tega gnoja v Mariboru, ko je kot kaže poln samega sebe. Prišel iz šole in že drži boga za jajca. Ma sram vas je žihr in ves ta butast sistem z vso papirologijo, birokracijo in kaj te jaz vem kaj še vse. Človek v LJ pozna bolnika, točno ve kaj in kako je z njim. Bom še sam vprašal. A je bilo tako težko se pogovoriti s kardiologom v LJ? Aja ne, ni dovoljeno preko mobitela. Ma pejte nekam.
10.gif


Ko bi se šlo za tvojega, pa nebi bilo več, tega pa ne smem.
crazy1.gif


Kot so že napisali. Mate butaste izgovore zato, da šparate. Pri svojem nebi tako šparal.
wink-1.gif

Šparanje hoče ZZZS.
Kar se pa pravil tiče: ste si pa pacienti in svojci kar sami krivi.
Če ne bi bilo "pametnih" Nekrepov in njihm podobnih, zaradi katerih morajo zdravniki zdaj na papir zapisati vsako svojo misel in jo ustrezno datirati in arhivirati, da lahko v primeru težav dokazujejo, kdaj in zakaj so nekaj naredili.
Čisto razumem zdravnike, da jim je zdaj na prvem mestu njihova varnost, ne pa pacient.
"Želeli ste, imate!"
Če bi se ljudje sprijaznili, da kdaj pa kdaj kdo tudi umre na urgenci, pa malo bolj zaupali zdravnikom, bi tudi odnos v drugo smer bil boljši.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Santra sicer kar dobro posluje, 10 zaposlenih, 828.364 EUR prometa, lani 129.619 EUR dobička.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Tako pač je v našem zdravstvu - medicince še na faksu napumpajo, da so nadljudje; človeška plat jim pa manjka.

Aha, to verjetno veš iz prve roke, ko si obiskoval faks. Mimogrede, meni na tem faksu nihče ni rekel, da sem nadčlovek.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sicer je off-topic, ampak vseeno - ja, Santra posluje odlično. On je bil včasih voznik rešilca v KC MB, ona pa je tudi delala v bolnišnici. Potem sta odkupla enega al dva stara rešilca in začela s "koncesijo". Največ se je zašlužilo (prav tako recimo Berghaus) s prevozom bolnikov na onkologijo v LJ (alipa transfuzijo) - tu so se vlekli mastni denarji.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Tako pač je v našem zdravstvu - medicince še na faksu napumpajo, da so nadljudje; človeška plat jim pa manjka.

Aha, to verjetno veš iz prve roke, ko si obiskoval faks. Mimogrede, meni na tem faksu nihče ni rekel, da sem nadčlovek.

Poznam kar nekaj oseb, pri katerih je prišlo do te preobrazbe.

Po drugi strani imaš prav, sem pretirano posploševal; precej je odličnih osebnosti, opazimo samo najbolj nadute. In takih je med zdravniki pri nas preveč - pa če si pri sebi to priznaš ali ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.398
6.548
113
pri taščici
V zadnjem desetletju sem bil precej pri zdravniku, po naključju zamenjal 3 osebne zdravnike v enem letu. Prva je bila se otroška, ki mi kljub hudi poškodbi katero sem eno leto zdravil v kc ni posvetila pozornosti mojim bolečinam v trebuhu in okolici. Rekla je da naj več pijem in se poskušam gibat. zamenjam zdravnico, naredim uz trebuha ki pokaže ledvične, žolčne kamne, jetra.... Se pojavim pri urologu, da pa mi reče če bi rad ledvico izgubil. Isti teden so mi odstranili kamne prej pa 2 mesca urejal birokracijo do uz pregleda. Na srečo imam zdaj zdravnico ki se zaveda da je napotnica ali recept manj vredna kot zdravje.
Sem pia že nekajkrat obiske pri drugih zdravnikih enostavno posnel na gsm.problem naravne ker je to dejanje kaznivo namesto kot dokaz na sodišču. Aja saj res v slo smo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Saj probal bi. Pa je bil raje ignoranten in prepotenten.

Kaj ti si Milan Tarot da ves tocno kako so se stvari odvijale ali se samo nacrtno delas bedaka?

Ker ti pa veš? Samo zato ker si kao iz stroke pa še štajerc si ap pameten in aroganten isto kot un zdravnik.
Dej goba ne trollaj.

In ne vem kaj je tko hudicevo nedojemljivega glede protokola o klicanju?! Jasno je, da nihce ni tako neumen, da bi vzel v roke ponujen telefon in po navodilih neznanca na drugi strani sel posiljat "pacienta ki kolabira" na pot v Ljubljano.

In ne ga srat. Ce se je nekdo iz UKCLJ odlocil da hoce govorit z UKCMB naj poklice. Pa ni IPP pisarna na UE kjer se kr malo telefonira naokrog itd...

In preden se se komu zapise kaj v stilu "ja kardiolog ni bil v bolnici"... Poklice z mobitela v UKCLJ kjer ga poznajo in ga prevezejo po uradni liniji v UKCMB.

Folk odgovornost je v igri. Tista odgovornost ki jo zdaj zelite zahtevat - ce je bil nesrecnik zivljensko ogrozen je dolznost in odgovornost dezurnega v MB da naredi vse da clovek ne bi umrl... Ne pa da mu svvojci diktirajo kaj in kako bo, ce pa umre bodo mu pa medije na oddelek privlekli.

In ne vem kdo ne bi bil aroganten ob "strankah" ki pisejo "ko konca medicinski faks pa misli da ve vse" - tega gotovo nihce ne misli, vsem je pa jasno da katerikoli dr.med. ve vec o bolezenskih stanjih kot laiki.

Sej to je vedno isti folk povsod, vse vejo, oni vejo kaj je treba narest (ce ne boste naredili bomo pa Stanetu povedali, veste smo druzinski prijatelji) in pol ko jim na lep nacin ne gre dopovedat da ne bo po njihovo, jim osnovni problem sploh ni vazen, vazno da unicijo cloveka ki jim ni dal prav.

Grem stavit, da v UKCLJ tega bolnika zdravijo enako kot bi ga v UKCMB in da clovveski kardiolog iz LJ kvecjemu enkrat na dan pogleda izvide in svetuje zdravniku ki zdravi pacienta. To bi lahko naredil tudi preko telefona in svetoval zdravniku na oddelku v MB (ne pa na IPP)

Zato pa gre ta drzava v k.urac, vsi se na vse spoznajo in custva so pred razumom.

Slisalo se bo izjemno grdo in nehumano ampak za cesnjico na vrhu torte: kar nekaj userjev iz te teme ima veliko za povedat cez visoke davke in prispevke itd... A se zavedate da ce bi mi imeli nizje prispevke in individualna zdravstvena zavarovanja, da bi ta revez bil pokojen ze po prvi neuspesni transplantaciji? Da bi se ob "zahtevi" za premestitev v LJ vsi le zasmejali? Slej ali prej bo nekdo postavljen pred dejstvo da se njegovo zdravljenje ne izplaca. In si bo se hudicevo zelel, magari arogantnega, zdravnika ki bi ga zdravil