Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.977
4.256
113
Prav ti boš sodišču predpisoval, kaj je kaznivo dejanja. :gorjaca: Pa od policajev sem večkrat dobil opozorilo, kot plačal kazen. Samo prijazen moraš biti, ti si pa verjetno tudi v RL tako naduvan, kot na forumu.

Majstr kaznivo dejanje, pa kdo govori o kaznivem dejanju govorimo o prekrških. Druga stvar če dobim kazen plačam, ne jamram. Če kdaj spusti pač spusti. Če da globo plačam.

A bo zdej šlo ti naduvanec. Plačam če gre za naš sistem polovičko, to pa itak naredim. Uni bambusarji imajo tudi to možnost. Problematizira se, ker kao reveži nimajo denarja.

Marsikdo ga nima in se ne meče cela Slovenia na trepalnice.
Sem pa plačal tudi nesmisle brez ugovarjanja postopku, pravzaprav sem ceu postopek več ali manj tiho, podpišem in gremo dalje. Tudi Opankarju 200 eur in kaj naj se grem pred Opankarjev oken metat.

Bizi edin naduvanec si ti, moraliziraš, ko pride do kazni pa jamraš. Tipično levičarsko, nosi posledice in plačaj, brez da se ****** za bambusarje in delaš svetniške frise kapsom, če te ustavjo.

Jes se ne prilizujem izivam pa tudi ne, ti očitno imaš spogvanje v genih.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri
I

Izbrisan uporabnik #20883

Majstr kaznivo dejanje, pa kdo govori o kaznivem dejanju govorimo o prekrških. Druga stvar če dobim kazen plačam, ne jamram. Če kdaj spusti pač spusti. Če da globo plačam.

A bo zdej šlo ti naduvanec. Plačam če gre za naš sistem polovičko, to pa itak naredim. Uni bambusarji imajo tudi to možnost. Problematizira se, ker kao reveži nimajo denarja.

Marsikdo ga nima in se ne meče cela Slovenia na trepalnice.
Sem pa plačal tudi nesmisle brez ugovarjanja postopku, pravzaprav sem ceu postopek več ali manj tiho, podpišem in gremo dalje. Tudi Opankarju 200 eur in kaj naj se grem pred Opankarjev oken metat.

Bizi edin naduvanec si ti, moraliziraš, ko pride do kazni pa jamraš. Tipično levičarsko, nosi posledice in plačaj, brez da se ****** za bambusarje in delaš svetniške frise kapsom, če te ustavjo.

Jes se ne prilizujem izivam pa tudi ne, ti očitno imaš spogvanje v genih.....
Kaj pomeni bambusar?
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ne razumeš.
Js trdim da bi policaj moral ravnat po zakonu, in to v tistem delu, ki dovoljuje opozorilo.
Ne pa da se duva, fila ego in zdravi svoje frustracije in piše kazni - (ilegalnim migrantom si pa kazni ne upa napisat), z kubanci se ukvarja pol države, od višjih policajev, županov, odvetnikov, še sodišče bo pa kaka intervencija ministra, Na koncu bodo pa dokumente vrnili in kubanci bodo odšli brez da bi kaj plačali.
Sloveniji pa črn madež na turistični karti.
To bi policaj že v štartu moral preprečiti, če bi se ravnal po tistem členu zakona, ki mu dovoljuje opozorilo.
No pa se je zgodilo to, kar sem napovedal. Sodisce je razveljavilo policajeve kazni, ker policaj ni delal zakonito. Me sedaj zanima komentar tistega s policije, zakaj jim je sodisce razveljavilo kazni, ce pa je bilo kot pravi vse tocno po pravilih. In pa od vas, ki ste orgazmirali na to, kako bodo kubanci placali.
A je bilo vsega tega zapleta treba? Je bilo zreba zaposlit sodisce, pravnike, pisat pritozbe, ali nebi lahko policaj vse to na licu mesta resil tako kot je na koncu sodisce? Kaj je drzava s tem policajevim dejanjem pridobila, poleg tega, da s takimi potezami unicuje slovensko turisticno gospodarstvo in nas ugled?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Zdaj je samo uradno potrjeno da tujci v Sloveniji ne rabijo nobenega osebnega dokumenta in da ne bodo zaradi tega dobili nobene kazni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Majstr kaznivo dejanje, pa kdo govori o kaznivem dejanju govorimo o prekrških. Druga stvar če dobim kazen plačam, ne jamram. Če kdaj spusti pač spusti. Če da globo plačam.

O tem, da bo brisanje kazni kaznivo dejanje, pišeš kar ti. Pa pazi, da ne boš počil od napihnjenosti.

Skratka dobili so kazen in jo bodo plačali. Če jim izbrišejo kazen bo to kaznivo dejanje in ne enakost pred zakonom.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sodišče kazni ni razveljavilo ampak jo je po načelu sorazmernosti v postopku sodnega varstva spremenilo v opozorilo. Kar je pravilno in po zdravi kmečki pameti, česar pač policaj iz Nove Gorice ni premogel.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Tako je. Glede na to, da je sodnik kazen spremenil (in ne razveljavil), je jasno da je policaj delal zakonito, ne pa razumno.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.977
4.256
113
O tem, da bo brisanje kazni kaznivo dejanje, pišeš kar ti. Pa pazi, da ne boš počil od napihnjenosti.

Brisanje kazni iz strani policista, ki je globo izdal, če pač razveljavi sodišče oz kazen spremeni je to pač v drugi pristojnosti. Ti vedno rad obračaš dejstva. Prekršek v kaznivo dejanje, policista obrneš v drugi organ.

Nehaj obračati dejstev.

Seveda nisi omenjal tudi to, da so bambusarji praktično brez potrebnegih vizumov in dokumentov prečkali suverene meje države znotraj Šengena. Ter niso pozabili dokumentov znotraj iste države, temveč v tem primeru Italije.

To ni čisto nič drugega kot ilegalni prehod meje.

A bo zdaj šlo. Tvoje jokcanje o prijaznosti in spogvanju, če storiš prekršek pa pomeni nek profil prliznjenca in skensanca po komunajzersko izdajalca, človeka ki bi z hinavljenjem naredu vse da bi se ognil svoji odgovornosti.

po domače pezde...

A bo zdej šlo Murkec, tvoje jokcanje in sprenevedanje je neverjetno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Brisanje kazni iz strani policista, ki je globo izdal, če pač razveljavi sodišče oz kazen spremeni je to pač v drugi pristojnosti. Ti vedno rad obračaš dejstva. Prekršek v kaznivo dejanje, policista obrneš v drugi organ.

Nehaj obračati dejstev.

Seveda nisi omenjal tudi to, da so bambusarji praktično brez potrebnegih vizumov in dokumentov prečkali suverene meje države znotraj Šengena. Ter niso pozabili dokumentov znotraj iste države, temveč v tem primeru Italije.

To ni čisto nič drugega kot ilegalni prehod meje.

A bo zdaj šlo. Tvoje jokcanje o prijaznosti in spogvanju, če storiš prekršek pa pomeni nek profil prliznjenca in skensanca po komunajzersko izdajalca, človeka ki bi z hinavljenjem naredu vse da bi se ognil svoji odgovornosti.

po domače pezde...

A bo zdej šlo Murkec, tvoje jokcanje in sprenevedanje je neverjetno.

In sodišče je odločilo, da je bila kazen nesorazmerna ter jo je spremenilo v opomin. Sedaj se pa spokaj v svojo luknjo in bodi razočaran nad slovenskim krivosodjem. Upam, da boš šel tudi zaradi te zadeve protestirat pred sodišče.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.977
4.256
113
Tako je. Glede na to, da je sodnik kazen spremenil (in ne razveljavil), je jasno da je policaj delal zakonito, ne pa razumno.

To hinavcu ni jasno.... U bistvu, pa govorimo o ilegalnem prehodu meje, večje skupine držav tretjega sveta iz katere so značilne ekonomske migracije. Glede nato, da je kolega dobil pri prenaloženem kombiju (odpadni material, katerega je peljal na deponijo) globo v višini 6.000 eur polovička 3.000. Za moje pojme precej pretiran ukrep, vendar Slovenček mora plačati, nobene rabuke.

Primer sem dal samo zato, ker delamo razliko med tujci in našimi ljudmi. Podobno kot pri Cigotih. Ko se ta nezkonito naseli, postavi hišo na tuji zemlji, ne plača komunalca in ostalih dajatev, medtem pa črnogradnjo Slovenca rušijo Ciganu pa poskušajo ukradeno parcelo leglizirat in mu zastonj dat komunalno urejenost.

Samo zato ker je Cigo po defoultu revež. Potem se čudijo, zakaj prihaja do rasističnih izbruhov. Vsak črnograditelj bi bil rad cigan v postopku, ali pa ilegalc v postopku nezakonitega prehoda meje.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.977
4.256
113
In sodišče je odločilo, da je bila kazen nesorazmerna ter jo je spremenilo v opomin. Sedaj se pa spokaj v svojo luknjo in bodi razočaran nad slovenskim krivosodjem. Upam, da boš šel tudi zaradi te zadeve protestirat pred sodišče.

Sodišče se je odločilo kot je. In zopet lažeš o nesorazmernosti.
tvoj izkrivljena dejstva

"Sodnik je odločil, da so bili v prekršku, a je kazni spremenil v opozorila. Jutri me bodo pooblastili, da prevzamem njihove dokumente, ki so jih zadržali policisti, in jih odnesem v Čento, kjer bodo imeli sklepno prireditev. Verjamem, da bo veselo in da bodo začeli verjeti v Slovenijo in v našo pravno državo. Nam je bilo bistvo, da se izognejo plačilu kazni. Verjel sem, da se bo to zgodilo. Presrečen sem!" nam je povedal Mlekuž.

Pač odločitev sodišča. Torej kazen ni bila nesorazmerna in za ta predviden prekršek je taka globa. Nesorazmernost pa dodajaš, da se sam sebe potrjuješ. Mogoče pa bambusarji niso imeli tako deškega pogleda in osladnosti kot ti pri postopkih

To pa je mogoče.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.