Ljubljana - brezvezno mesto?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.501
2.859
113
v lokalni ostariji
sixpower trollaš.... sem kje napisal da se NIČ ne gradi decmebra oziroma pozimi? gradi se dokler temperature dovoljujejo! so pa ta teden gradbišča bolj kot ne samevala... ker je večina delavcec bila na dopustih....

bomo videli z januarjem kaj bo. ali bodo začeli na polno gradit ali ne...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ali bolj natančno: še eno propadlo gradišče pod županstvom velikega Zokija - itak je bil to v prvi fazi mestni projekt.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Zdaj bo ven privlekel Megalaksijo in izolski otok...
uf-1.gif


Sicer pa jaz čisto razumem argumente: zima je in marsikaj se ne da delat, poleg tega so tukaj prazniki...

A zakaj se je potem sploh začelo? Zakaj rinit z nečem zato da se dela en dan, kot pač zato, da so se "glavonje" poslikali.

Vse skupaj še najbolj deluje kot spin, da se razvrednoti preiskava proti Zokiju (v stilu: psi lajajo, karavana gre dalje oziroma Zoran Dela).
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj res, kaj pa je s tem zdaj? Tako resne obtožbe, a nikome ništa.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ali bolj natančno: še eno propadlo gradišče pod županstvom velikega Zokija - itak je bil to v prvi fazi mestni projekt.

Od kdaj pa je ajzenpon mestni?
stupid-1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
sixpower trollaš.... sem kje napisal da se NIČ ne gradi decmebra oziroma pozimi? gradi se dokler temperature dovoljujejo! so pa ta teden gradbišča bolj kot ne samevala... ker je večina delavcec bila na dopustih....

bomo videli z januarjem kaj bo. ali bodo začeli na polno gradit ali ne...

Jaz trolam? Iz tvojih izjav se je razumelo, da pozimi ni možno graditi in zato naj bi hotel počakal do pomladi. Za enodnevni obisk valjarja in bagerja med fotosešnom si rekel, da je to normalno, ker sta urejala in utrjevala teren, zakaj pa sta potem to delal, če zdaj praviš, da se gradnja zaradi zime ne more začeti?? K'r neki govoriš brez smisla. In prav, če 23.12 niso začeli zaradi praznikov ampak po 4.1. pa ni več pravega opravičila, da se gradnja nebi začela razen, če ni vse skupaj samo nov nateg. Bomo videli, jaz še vedno upam, da se jaz motim ter, da se bo gradnja res začela takoj po praznikih in bo hotel do konca zgrajen brez nepotrebnih zapletov v doglednem času.
cool-1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ali bolj natančno: še eno propadlo gradišče pod županstvom velikega Zokija - itak je bil to v prvi fazi mestni projekt.

Od kdaj pa je ajzenpon mestni?
stupid-1.gif

Ja, Emonika je bil predvsem Ljubljanski projekt, država ni hotela nič slišati o tem. Kasneje je nekaj je sicer Janša pametoval, da bo država pomagala ampak na koncu vidimo kako je.


Za konec leta še nekaj Ljubljanskih minusov
http://www.delo.si/novice/ljubljana/ljubljanski-minusi-leta-2015.html



Pa, da me ne boste obtoževali, da samo grajam in tečnarim, še plusi
http://www.delo.si/novice/ljubljana/ljubljanski-minusi-leta-2015.html


Žal je v realnosti še cel kup minusov, ki jih niso omenili, tko, da teh nekaj plusov žal kar malo zbledi.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.197
844
113
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Ne nisem pomislil na to, sicer se ne spoznam na gradbeništvo ampak jamo so nedavno že nekaj sanirali in pripravljali, ker so jo morali. Zakaj so zdaj tako nujno morali pripeljati ta dva stroja in ju takoj po fotografiranju tudi odpeljati mi ni jasno, če pa je kdo iz stroke naj mi pa prosim pojasni. Za 23.12 so napvedovali začetek gradnje in jaz žal ne vidim nič kar bi zgledalo, kot začetek gradnje. Pričakoval sem postavljanje žerjava ali kaj podobnega,... ne vem... pa če so prazniki in ni delavcev zakaj potem napoved pričetka gradnje ravno med prazniki? Poleg tega sem opazil, da se na drugih gradbiščih po Ljubljani kljub praznikom vseeno dela, na katerih se pač res dela, ne tista ki so, kot ta že leta zapuščena. No, saj bomo videli kaj bo jutri in po novem letu. Vseeno še vedno upam na najboljše.

71 člen ZGO:
(1) Gradbeno dovoljenje neha veljati, če investitor ne začne z gradnjo:
1. v primeru zahtevnega objekta: v treh letih po njegovi pravnomočnosti;
2. v primeru manj zahtevnega objekta: v dveh letih po njegovi pravnomočnosti;
3. v primeru spremembe namembnosti: v enem letu po njegovi pravnomočnosti.

sicer ne poznam točnega datuma, ampak v konkretnem primeru naj bi jih malo basal rok veljavnosti gradbenega dovoljenja. zato narediš trik, postaviš gradbiščne table, pripelješ bager in gradnja se je uradno pričela.
sicer pa imajo pri CGP resen namen začeti graditi, ker so že podpisali pogodbe s podizvajalci.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Ja, sem tudi jaz že slišal za te trike glede gradbenih dovoljenj, zna bit nekaj na tem.
CGP ima zagotovo resen namen graditi ampak verjetno samo, če bo denar pritekal na račun
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ali bolj natančno: še eno propadlo gradišče pod županstvom velikega Zokija - itak je bil to v prvi fazi mestni projekt.
Od kdaj pa je ajzenpon mestni?
stupid-1.gif

Projekt Emonika ima s SŽ ravno toliko veze kot slovenska nogometna zveza s projektom Stožice. Bil je mestni projekt, ne od SŽ. Itak to vsi vedo, edino tebi je zgleda ušlo ...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
A res, bejžno?
ne-ne-1.gif


Citat:
Projekt Emonika je rezultat skupne vizije dveh partnerjev – enega največjih razvojno nepremičninskih podjetij v srednji in vzhodni Evropi TriGranit in Slovenskih železnic. Partnerja sta ustanovila skupno družbo Emonika d.o.o. za razvoj projekta v okviru javno zasebnega partnerstva med TriGranitom in Holdingom Slovenske železnice.
Vir:
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ti limaj corporate pamflete, ki so navadna megla, dejansko stanje sem ti pa povedal jaz. Vložek SŽ je bil izključno zemljišče (en del) po zelo precenjeni vrednosti in to je to. MOL pa seveda ni zraven, saj ga v Stožicah tudi ni bilo, a nje?
wink-1.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ce je ikea kitajsko sranje, potem to velja prakticno za vse produkte razvitega sveta. Drgac pa hvala bogu, nova delovna mesta so vedno pozitivna zadeva.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Ja, nekaj delovnih mest je OK, bolje to kot nič ampak, da župan tako najvalja eno brezvezno štacuno je pa totalno pretiravanje. Kmalu bo Janko za medije postavljal temeljni kamen še za vsak novi kiosk
bonk.gif


Ob vsem tem njegovem gobcanju še vedno čakamo na resne projekte, najprej tiste nasedle in nedokončane potem pa še vse tiste, ki so ostali nekje v predalih.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.501
2.859
113
v lokalni ostariji
in od kje nej ON denar dobi? dej povej... občina lahko samo pomaga pri prodobivanju GD manjšem KP...

ne more pa gradit kar tako hotele itd.

delajo pa zaloško pa še kakšno cesto... tko da...