Ljubljana - brezvezno mesto?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj pa, če je kar Jankovič izkoristil priložnost in se malce priložnostno slikal ob mašinah
17758-icon_confused.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.501
2.859
113
v lokalni ostariji
bizgeci... težava za vas je očitno samo v tem, da se nekaj gradi... investitor je privatni... zoki je "prislinil" sebe samo zato, ker je itak skorajda na vsaki pasji procesiji...

namesto, da bi bili veseli, da se bo ena gradbena jama zapolnila (in s tem zmanjšala nevarnost za okoliške stavbe) pluvate...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ne gre za pljuvanje, komentar je bil v smislu neverjetnega naključja sovpadanja pojave delovnih strojev, zokija, predstavnice investitorja in tv kamer...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Menda ni kdo mislil, da bodo ravno od 24.12. delali s polno paro dalje.

Od 4.1. pa bo mogoče le drugače.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
bizgeci... težava za vas je očitno samo v tem, da se nekaj gradi... investitor je privatni... zoki je "prislinil" sebe samo zato, ker je itak skorajda na vsaki pasji procesiji...

namesto, da bi bili veseli, da se bo ena gradbena jama zapolnila (in s tem zmanjšala nevarnost za okoliške stavbe) pluvate...

Ampak težava je ravno v tem, da se NE gradi
wink-1.gif
.

Jaz bom vesel in verjel v končanje hotela, ko bodo vsaj pri 15 nadstropju pa še takrat ne bi bilo za Ljubljano nič novega, če se bo vse spet ustavilo za nekaj let.


Citat:
Uporabnik keber pravi:
Menda ni kdo mislil, da bodo ravno od 24.12. delali s polno paro dalje.

Od 4.1. pa bo mogoče le drugače.

Niti slučajno! Jaz sem bil prepričan, da se bo začelo graditi 23.12 tako, kot so že en mesec prej napovedovali. Sploh ne vidim kje je problem zaradi praznikov? 23.-24 sta delovna dneva in tudi 28,29,30,31 so delovni dnevi.
Kako je danes na gradbišču pa nisem uspel preveriti, morda se pa le kaj dogaja.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.501
2.859
113
v lokalni ostariji
stiber ker je tak projekt kar lepa zadeva je normalno da se je povabilo novinarje, župana itd... gradnja se je PRIČELA. najbrž so ravno zaradi dopustov-počitnic zadevo postavili na 23.12... ker v zadnjem tednu ima večina gradbincev kolektivni dopust (heh tudi težko pričakovana "vpadnica" v lj se ne gradi... pa se je prej ob nedeljah...) tam 4.1. bo ša najbrž začelo na polno...

sixpower a mislš da bo 15 štukov v 1 tednu zraslo? itak računajo da bodo sedaj čez zimo delal bolj "pripravljalna" dela... mogoče izvedli klet... potem pa spomladi pa gas...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
s

sixpower a mislš da bo 15 štukov v 1 tednu zraslo? itak računajo da bodo sedaj čez zimo delal bolj "pripravljalna" dela... mogoče izvedli klet... potem pa spomladi pa gas...

Ne vem od kje tebi, da jaz mislim kako se 15 nadstropij zgradi v enem tednu??
sprasujem se.gif
Kje sem to omenil? Pravim, da bom bolj verjel v dokončanje hotela, ko bodo pri 15 nadstropju, ker predvidevam da bodo šli tako daleč le če resno mislijo in imajo tudi denar. Žal se pa lahko čisto po Ljubljansko konča že pri kleti, pritličju, morda v prvem nadstropju ali pa kar v luknji , kot je že zdaj. Ne bo prvič, po mestu imam že več let precej podobnih "spomenikov".

Še manj pa razumem zakaj zdaj čez zimo nebi delali, če mislijo resno s projektom??? Sploh, ker so napovedali točen datum začetek gradnje. Kaj je problem? Neresnost ali ni denarja? Ali oboje? Hotel naj bi vrata odprl 2017, verjetno v najboljšem primeru konec leta 2017!!! Torej bi morali že fino zavihati rokave, če mislijo resno, saj sam praviš, da se 15 štukov ne zgradi v enem tednu tu pa jih čaka 21 +4kletne etaže!! Kje potem še zasteklitev, notranja dela ter oprema. Časa ni veliko.

Pa še eno vprašanje imam zate, ker s svojimi posti daješ občutek, da si iz stroke in celo, da imaš neke insiderske informacije.
Zakaj na gradbiščni tabli ni napisane št. gradbenega dovoljenja? Ga sploh še nimajo? ali gre za šlamparijo pri izdelavi table? Al kako je s tem?

uj-2015-1.jpg



No, saj nekaj dni upanja je še, vsaj do 4.jan., ko bi po vsej logiki pa res morali začeti z resnim delom.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Tole na gradbeni je pa res lahk slamparija...

Cez zimo vsega ne mors delat. Pac do dolocenih temp gre... Pol se ustavi vse. Sploh ce bo 1/2m snega padl...

Pozimi večinoma lahko vse delaš, poleg tega je letos zima precej mila. Ajd nekaj težav lahko naredi veliko snega in hud mraz ampak zaradi tega se delo ne ustavi in prestavi za mesec ali celo več.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.501
2.859
113
v lokalni ostariji
Dej mozakar ne sanjaj. Pozim se avta ne mors strihat zunaj zarad mraza... Aja ti ga itak ne;)

Ko zacne ornk zmrzovat se romantika konca v gradbenistvu...

Lahko prids probat delat...

Men se se kljuci na roko limajo...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Dej mozakar ne sanjaj. Pozim se avta ne mors strihat zunaj zarad mraza... Aja ti ga itak ne;)

Ko zacne ornk zmrzovat se romantika konca v gradbenistvu...

Lahko prids probat delat...

Men se se kljuci na roko limajo...

Torej trdiš, da pozimi vsa gradbišča stojijo??
hysterical-1.gif
Raje nehaj pametovati.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.212
2.809
113
Lublana
Obišči stran
No ti troll, tudi tebi še enkrat. V Ljubljani so še letos decembra lepo gradili in betonirali: džamijo, naselje Brdo in povezovalno cesto, poslovni objekt Štern ob Tržaški c., nekaj random manjših stanovanjskih zgradb po mestu, novo urgenco, kjer sem nazadnje videl, da so delali 26. dec. in verjetno tudi te dni še delajo.Pa še marsikaj bi se verjetno našlo. V glavnem zima niti slučajno ni tako grozen problem, da bi morali za Hotel na Bavarcu čakati pomlad
bonk.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.130
68
48
123
Kar sem jaz prebral v medijih, je pisalo samo, da so polozili temeljni kamen. V naslovih so bile pa res krilatice, da se je zacela gradnja...
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.760
544
113
42
povsod malo
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Kar sem jaz prebral v medijih, je pisalo samo, da so polozili temeljni kamen. V naslovih so bile pa res krilatice, da se je zacela gradnja...

Kaj pa tisti za gradbeno jamo. Po tej logiki so ga položili dvakrat.
Pa kaj je z ajznpon postajo? To je tudi šlo v franže