Ljubljana - brezvezno mesto?

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Pravtako ne priporočam nikomur sprehod ob vpadnicah, saj je tam res hrup, slab zrak, itn...

Ah, kje.

M25 recimo je en sam drevored posejan z rožicami, kjer mimo pripelje 10 avtomobilov na uro.

STFU j*bemti boga, prejsnjo sredo sem dobri dve uri stal 500m od mojega izvoza, ker se en [cenzura] ni znal vkljucit na obvoznico in je zapeljal v sleper
bonk.gif


Ampak za nekatere v tej temi je pa pomoje idealen plac za sprehod... Tako nekako kot v "Froggerju", ce se se kdo spomni :D
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:

80% turistov nad 50 let je čisto navdušenih (in orgazmirajo!) nad brezplačnim prevozom, ki jim ga nudi župan iz vukojebine.

Stoji Ljubljana zaradi turistov, ali zaradi meščanov?
Res hočete prazen center? Nepremičnine v strogem cenntru so namreč po 2500 do 3500 na kv.m. in več.,

Bo mularija, ki se po 19.uri prigoni v center "žurat", tako da ni miru celo noč, bo ta mualrija pokupila meščanska stanovanja, velika 100 - 140 kv. metrov?
Ja, bi kupila, če bi bil kvadrat po 25 evrov...
bonk.gif


Še enkrat: meščanom prst v rit, Jankoviæu pa provizijo (od tistih gostincev, ki so v centru, pa še to ne od vseh, ker nekateri poslujejo na robu) v žep!

P.S.
Koliko te plačajo, da kontriraš s fotografijo srečnih turistov na Kavalirju? 150 evrov mesečno? 0,5 evra po postu?
Duša prodana!

Ti nalepim fotografijo enega romunskega kripla, posneto na Tromostovju, ki je (bil) brez tiča in nog? Ti ne bo treba večerjati...

Kajti to je TVOJA Ljubljana, najlepše mesto na svetu, z najbolj pisano zbirko kriplov in klošarjev na svetu.

Kaj pa so meščani (ki vsekakor izginjajo, oz. se izseljujejo) in meščanstvo, pa moraš zagotovo poguglati, kajne?
 
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Res hočete prazen center? Nepremičnine v strogem cenntru so namreč po 2500 do 3500 na kv.m. in več.,

Bo mularija pokipila meščanska stanovanja, velika 100 - 140 kv. metrov?

Odloči se kaj sploh želiš.

V vseh razvitih prestolnicah na svetu so cene v centru sky high. Ljubljana je pač razvita prestolnica in ima v centru premožne ljudi. Ajde, obstaja še nekaj socialnih stanovanj, upam, da jih čimprej preselijo na obrobje.
evil.gif


Sicer pa mi MOL plača 2€ na post, Lonely Planet pa še malo več, ampak po pogodbi ne smem razkriti koliko.

P.s. Če bi ti imel stanovanje v centru bi tudi dobil normalne najemnike (recimo 200 m2 condo na Bregu je idealno za kakšno ambasadorsko družino), tako se moraš pa, revež, ukvarjati s sodrgo, ki noče imeti dnevov odprtih vrat med svojim bivanjem.
tongue-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Imam stanovanje v najožjem centru. 126 kv. metrov. Še kaj?

Ti pa živiš, glede na tvoje pisanje, vsekakor v vukojebini tipa Saraorci!

Pa hitro repliko, odvisnež od repliciranja in od spleta nasploh...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Teh, teh...
Lahko uporabljaš tisti jezik, ki je zaenkrat še uradni v Sloveniji.
Ali pa se mogoče že počutiš Američana? Če je tako, upam, da ti bo kakšen islamist ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.809
-439
113
Haha... V kero temo si uspel vnest muslimane... No ja, sej je res da so top 3 teme zdele na alterju islamisti...

Sej ko bos ti star bos tud hvalezen za Kavalirja, ce bojo zupani do takrat ohranili to navado...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
STFU j*bemti boga, prejsnjo sredo sem dobri dve uri stal 500m od mojega izvoza, ker se en [cenzura] ni znal vkljucit na obvoznico in je zapeljal v sleper
bonk.gif

Jaz sem se tam vozil samo trikrat, od tega sem dvakrat obstal v zastoju.
grin1.gif


Sem se pa lahko kot sopotnik fino kratkočasil z raznimi RRji, TVRji in podobnimi zadevami, ki jih v Sloveniji ni ravno na pretek...
smile-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.214
6.056
113
Mimogrede, s Kavalirjem se vozi okoli tudi en največjih kritikov Zokija (sedaj tudi sam kandidira).
aplauz.gif
Na žalost nisem uspel fotografirati.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.770
5.898
113
Kako kaj kaže z đamijo ? ISIS/Savdski princi je že precej nestrpni, ker ne morejo prati možganov vernikom..
Koliko bo pri tem poslu zaslužil Poštenjakovič ?

Ideja je da v gradbeno jamo nekdo vrže prašiča, potem bodo morali iskati novo lokacijo
evil.gif
.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
JA, za stare mamice brez lastnega prevoza je že okej...ampak veležupan je zaprl dovoz z avti tudi tistim, ki imajo avte...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
JA, za stare mamice brez lastnega prevoza je že okej...ampak veležupan je zaprl dovoz z avti tudi tistim, ki imajo avte...

In to je narobe?

Imaš garažo na Kongrescu in na Trdinovi, od obeh imaš do najbolj strogega centra minutko do dve hoje.

Oziroma naj Evrofil malo pove kako je z avtomobilom v centru recimo v... Londonu.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Vidim, da zelo hitro hodiš...a veš, včasih je treba tudi kakšno zadevo dostaviti, že malo večji nakup špecerije lahko za kako malo starejšo in šibkejšo osebo predstavlja problem znosit 'dve minutki' daleč. Poleg tega mesečni najem parkirne hiše pač ni zastonj, kenede?

In ne, Ljubljana pač ni London, take primerjave so trapaste. In ja, preden vprašaš, bil sem v Londonu. Pa še kje drugod tudi...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.214
6.056
113
Dostava blaga na območju, namenjenem pešcem in kolesarjem

Na omenjenem območju se lahko izvaja dostava/odvoz le v okviru predpisanega dostavnega časa, to je od 6.00 do 10. ure. Za dostop/izstop na to območje je potrebno imeti elektronske dovolilnice, s katerimi sta prek sistema potopnih stebričkov omogočena avtomatski nadzor in evidenca nad tovornimi vozili.

 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Vidim, da zelo hitro hodiš...a veš, včasih je treba tudi kakšno zadevo dostaviti, že malo večji nakup špecerije lahko za kako malo starejšo in šibkejšo osebo predstavlja problem znosit 'dve minutki' daleč. Poleg tega mesečni najem parkirne hiše pač ni zastonj, kenede?

Za dostavo so na določenih lokacijah (Levstikov Trg, Križanke...) odprti stebrički do 10.00.

Kaka malo starejša in šibkejša oseba lahko brez problema pokliče kavalirja, ravno za to obstaja ta servis.

Mesečni najem parkirnega mesta v garaži je 100 eur, dokaj malenkosten strošek, če si lahko privoščiš stanovanje v centru.



Maš še kakšen trapast argument ali boš počasi priznal, da ti te spremembe niso všeč samo zato, ker jih je vpeljal Jankovič?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Treba je priznati, da je na soočenjih povozil nasprotne kandidate na vsej črti. Vidi se, da pozna Ljubljano v nulo. Od 1500 končanih projektov jih je bilo v centru samo nekaj čez 300. Od 2000 km kanalizacije je 200 km njegovih, isto velja za vodovod. Ljubljana ima ima leto 14000 kulturnih dogodkov, od katerih je 2/3 brezplačnih.
To Ljubljančani prepoznajo, zato bo dobil volitve v prvem krogu, pa če se vsi pljuvalci razpočite.
evil.gif